Bu haber kez okundu.

URCAN MAKİNA 2.EL VİNÇ’TE KATMA DEĞER SUNUYOR

Urcan Makina Genel Müdürü Orçun Urcan, 2.el vinç konusunda müşterilere katma değer sunduklarını ifade ederek, müşterilere bir telefon kadar yakın olduklarını belirtiyor.

Vinç piyasasında işlerin de hızlanması ve sektörün büyümesi ile beraber 2.el makinalar da ön plana çıkmaya başladı. Konuyu Urcan Makina Sanayi Servis ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Orçun Urcan ile değerlendirdik.

MAKİNALARIN FİZİBİLİTESİNİ ÇIKARIYORUZ

Urcan Makine olarak 2. el makine sektörü hakkında neler söylemek istiyorsunuz?

Son yıllarda, ülkemizdeki artan yatırım potansiyeli ile mobil vinç sayısı artış gösterdi. Bunun ile beraber halen sektörün vinç ihtiyacının olduğunu düşünmekteyiz. İkinci el mobil vinç piyasası hem alıcılar hem de satıcılar için oldukça zorlu bir piyasa. Alıcılar için en düzgün vinci doğru fiyat ile bulabilmek oldukça zordur. Birçok doğruyu barındıran vinçleri bulabilmek, yani vincin kondisyonu, uygunluğu ve bütçe olarak hesaplı olması her zaman mümkün olmamaktadır. Ayrıca ülkemizdeki son yönetmelik değişiklikten dolayı 10 yaşından küçük vinçlere yönelme zorunluluğu seçimleri azaltmaktadır.

BÜTÇE ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

Firma olarak bu sektöre farklı nasıl bir katma Maksibet değer sunmayı düşünüyorsunuz?

Müşterilerimiz ile ilk önce ihtiyaç duydukları vinç kapasitesi doğrultusunda bir bütçe çalışması yapıyoruz. Alternatifler arasında müşterimizin bütçesine en uygun vincin hangisi olduğunu tespit ediyoruz. Vincin tarihçesi müşterimiz için oldukça önemli. Vinç hangi şartlarla, hangi ortamda kullanılmış, kazası var mı, bunları bilmek müşterimizin daha sonra tatsızlıklar ile karşılaşmasına engel olmak için önemlidir. Ayrıca çalışma saatleri km gibi huşuların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı da önemlidir. Sürekli aynı iş ağını kullanmamızdan dolayı vincin geçmişini oldukça iyi takip etmekteyiz.

SERVİSTE SINIR TANIMIYORUZ

Servis ayağına da değenir misiniz?

Müşterimizin isteği doğrultusunda ya kendi servis ekibimiz ile ya da yetkili imalatçı servisleri ile vincin güncel durumunu çıkartmaktayız. Bu nedenlerle, yeni satın alma kararını vermeden yapacağımız çalışmalar müşterimiz açısından doğru bir ekonomik karar olabilir. Urcan Makina olarak bir vinç satışının işin bitimi değil, müşterimiz ile bir iş birliğinin başlangıcı olduğunu düşünmekteyiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol