Bu haber kez okundu.

TSM GLOBAL, FORKLİFT, İSTİF VE LİMAN MAKİNALARI GRUBUNDA ATAĞA GEÇTİ

2018’in ilk çeyreğiyle, TSM Global iş makinaları ve istif makinaları birimleri yönetimsel olarak ayrılarak kendi iş kollarına ve temsil ettikleri markalara daha yoğun odaklanma kararı aldı.

Türkiye’de iş makinaları tarafında Sumitomo, Ammann ve Yanmar markalarının yönetimi Burak Ertuğrul ile devam ederken, forklift, istif ve liman makinaları tarafında ise Hyster başta olmak üzere Utilev, Mafi, Imer Access ve Fuchs markalarının yönetimini Can Demirel devraldı. 2017 senesini forklift, istif ve liman makinaları tarafında rekor bir satış ile kapatan TSM Global, 2018’de bu ivmeyi sürdürerek seneyi 1.000 adedin üzerinde makine ile kapatmayı hedefliyor.

BÖLGE SAYISINI 8’E, BAYİ SAYISINI İSE 30’A ÇIKARTMAYI HEDEFLİYORUZ

2014 yılında “Türkiye’nin ve bölgenin parlayan yıldızı” sloganıyla, iş ve istif makinaları konusunda müşterilerin ilk tercihi olmak vizyonuyla kurulan TSM Global, bugün 130 kişilik deneyimli kadrosu, 6 merkez bölge, 3 satış ofisi ve 21 yetkili bayi ve servis yapısı ile Türkiye ve Türki Cumhuriyet’lerde her geçen gün pazar payını artırmaya devam ediyor. TSM Global’in forklift, istif ve liman makinaları tarafındaki yeni yapılanmasıyla gerek çalışan sayısı gerek bayi/servis yapılanmasına yatırım yapacağını aktaran TSM Global Genel Müdür Yardımcısı Can Demirel, önümüzdeki dönemde bölge sayısını 8’e, bayi sayısını ise 30’a çıkartacaklarını ve bu yatırımlarda temsil ettikleri markaların gücünü ve desteğini arkalarına alacaklarını belirtti.

HEDEFİMİZ TÜM ÜRÜN GRUPLARINDA PAZAR Betorder LİDERİ KONUMUNA GELMEK

Özellikle dünyanın en geniş ürün gamına sahip forklift, istif ve liman makinaları üreticisi Amerikan Hyster markası ile önümüzdeki 5 sene içerisinde Pazar lideri olmayı hedefleyen TSM Global, ekonomik segmentte yine Hyster-Yale Group tarafından üretilen Utilevforkliftleri, Alman Fuchs endüstriyel ekskavatörleri, İtalyan Imer Access platformlar ve Alman Mafi çekiciler ile depodan limana firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir marka portföyüne sahip durumda. 2018 itibariyle, Türkiye’de liman makinalarında sektör lideri konumuna geldiklerini belirten Can Demirel, yaklaşık %70’lik bir Pazar payı ile penetrasyonlarını tamamladıklarını belirtirken, “Türkiye’deki tüm limanlarda Hyster marka makinaların çalıştığını söylemek yerinde olacaktır.” şeklinde konuştu. Forklift ve özellikle depo içi ekipmanlarda da Türkiye pazarının önde gelen oyuncularından olduklarını ve ilerleyen yıllarda bu ürün gruplarında da lider konuma gelmeyi hedeflediklerini belirten Can Demirel, bu ürün gruplarında, son dönemdeKlimasan, Akkim Kimya, Horoz Lojistik,  AKG Gaz Beton gibi sektörünün lider firmalarına teslimatlar gerçekleştirdiklerini iletti. Hyster’in de dünyada liman ekipmanlarındaki sektör hakimiyetini diğer ürün gruplarında da sağlamak üzere AR-GE çalışmalarını aralıksız devam ettirdiklerini ve her geçen gün yeni ya da yenilenen modelleri müşterileriyle buluşturduklarını belirten Can Demirel, “Forklift grubunda J8.0XN serisi 8 ton akülü forkliftler, depo içi ekipman grubunda ise, 7 ve 8 ton kapasite seçenekli T7.0 ve T8.0 HS serisi akülü çekiciler ile 1.6 ton kapasiteli RS1.6 serisi istifleyiciler bu yeni ürünlere örnek olarak gösterilebilir.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol