Bu haber kez okundu.

Samsung’un JetBot 90 AI+ robot süpürgesi ile evler otomatik temizlenecek

İSTANBUL(AA) - Samsung, Intel Yapay Zeka destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürgesi JetBot 90 AI+ ile ev temizliğine yeni bir boyut getirecek.

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre, Samsung’un bu yıl tanıttığı yeni JetBot 90 AI+ robot süpürge, temizlik rotasını optimize eden ve çevresine tepki verebilmesini sağlayan akıllı teknolojilerle donatıldı. CES İnovasyon Ödülleri kapsamında ödül de alan JetBot 90 AI+, Intel Yapay Zekâ destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürgesi unvanını da taşıyor.

En az eforla temizliği mümkün hale getiren JetBot 90 AI+, sensörle birlikte çalışan yapay zeka destekli nesne algılama teknolojisi sayesinde evin her yerinde dolaşarak özenli ve verimli bir biçimde temizlik yapıyor. Sürücüsüz araçlarda kullanılan sensörlerin bir benzeri olan LiDAR sensörle, mesafeyi algılıyor ve doğru hareket edebilmek için konum takibi yapabiliyor. Üç boyutlu sensörüyle oyuncak ve sandalye ayağı gibi nesneler arasındaki farkı algılayabilen akıllı robot süpürge, yerdeki en küçük nesneleri dahi tespit ederek dolaştığı odanın şeklini anlayabiliyor.

- En verimli temizlik rotasını kendisi tespit ediyor

Nesne algılama algoritması sayesinde tüm nesneleri tanıyor, böylece en güvenli ve verimli rotayı oluşturuyor. JetBot 90 AI+ bu bilgileri daha sonra tekrar kullanarak yerdeki nesnelerin yakın çevresini temizlerken hassas veya Milanobet kırılabilir nesnelerle arasındaki mesafeyi de koruyabiliyor. Ayrıca, mobilyaların altına girerken kendi yüksekliğini de azaltabiliyor. Herhangi bir nesnenin tehlikeli olduğunu ya da daha fazla kirlenmeye yol açabileceğini fark ederse o nesneye de yaklaşmıyor.

- Torbası üç aya kadar kullanılabiliyor

JetBot 90 AI+’ın gelişmiş dijital inverter motoru, temizlik esnasında Jet Cyclone sisteminin sahip olduğu 30W emiş gücünü en yüksek seviyeye çıkararak havadaki tozları ve yerdeki kirleri yakalıyor. Kendi kendini temizleyebilen, yumuşak dokulu ince kıllardan oluşan fırçası, sert zeminden tozu kaldırıp robotun içine alıyor. Temizlik sona erdiğinde, JetBot 90 AI+ otomatik olarak Samsung’un özel olarak geliştirdiği bir boşaltma sistemi olan Clean Station bölmesine giriyor. Topladığı kir, toz, saç teli gibi maddeleri bu bölmedeki torbaya boşaltıyor. Torbasını da iki ya da üç ayda bir değiştirmek yeterli oluyor.

Akıllı telefonla kontrol etmek de mümkün

Samsung SmartThings uygulaması üzerinden akıllı telefona da bağlanabilen JetBot 90 AI+, istendiğinde yerden kumanda edebiliyor, zaman ayarı yapabiliyor, girilmemesi gereken alanları evinizin krokisi üzerinde ayarlayabiliyor ve hatta süpürgenin kamerasına bağlanarak evin içi veya evcil hayvanlar dahi kontrol edilebiliyor.

Samsung JetBot 90 AI+ robot süpürge 2021’in ilk yarısında ABD’de satışa sunulacak.

Anahtar Kelimeler:
Samsung

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol