Bu haber kez okundu.

SATIŞ SONRASI HİZMETLER, SATIŞLARI DİREKT ETKİLİYOR

Biglift Makine Satış Sonrası Hizmetler Teknik Servis Sorumlusu Onur İşli, SSH’nın satışları direkt etkilediğini ifade ediyor.

Ülkemizin önemli firmalarından biri olan Biglift Makine, SSH konularına çok ciddi önem veriyor. SSH konusunda çok önemli saha ve alan araştırması yaptıklarını ve bu konuda müşterilerine kesintisiz hizmet verdiklerini ifade eden  Biglift Makine Satış Sonrası Hizmetler Teknik Servis Sorumlusu Onur İşli ile konuyu değerlendirdik.

SSH’NIN SATIŞA KATKISI

SSH’nın önemi nedir? Satış Sonrası Hizmetler’iniz hakkında neler söylemek istersiniz?

SSH, bir makinenin satın alındıktan sonra satın alınan makinenin teknik açıdan yeterliliğe uygun ekip ve ekipman tarafından makine üzerindeki arızayı en kısa sürede çözüp satın alan firmanın güveni  ve memnuniyeti bizim için her şeyden önemlidir. Yapılan satıştan sonra alıcı firmanın bir dahaki makineyi satın almasında SSH çok önemlidir ve burada katkısı %50 gibi ciddi bir orandadır.

Son dönemlerde, periyodik kontrollerin uygun olmayan, firmalara yaptırılan kontrollerin, Maksibet kazaları artmasına ne kadar etkendir?

Satın alınan makinenin satıcısından hariç başka bir firmadan alınan teknik servis desteği makinenin genel elektrik ve hidrolik çalışma prensipleri ve genel kullanım ve akım koşullarını bilmeyen kişiler tarafından yapılması ciddi bir risk teşkil etmektedir. Bu göze alınamayacak bir risktir yanlış işlem ve yanlış kontrol, gözlem makinelerin orjinalinin dışında çalışmasına ve platformda çalışan insanın can sağlığını tehlikeye atmasına neden olmaktadır. Bu, büyük bir sorundur. Teknik servisinden ve profesyonel makine danışmanlarından hariç başka bir X firmadan destek almaları ve bakım tamir yaptırmaları insan hayatını ciddi derecede tehlikeye sokan bir husustur.

BELİRLİ PERİYOTLARDA BAKIM ZORUNLUDUR

Satın alınan makinelerin belli periyotlarda bakım yapılması gerekmektedir ‘zorunludur’. Makinenin uzun ömürlü ve sağlıklı uzun yıllar çalışması ve makinenin üzerine çıkıp çalışan  kiralayıcı firmanın elemanının hayatını tehlikeye sokmaması açısından sadece o firmanın teknik servisi ile bakım onarım işlemi yaptırması gerekmektedir. Makinelerin bakım saatlerinin aksatılmaması ve akabinde arıza görmüş ve insan sağlığın tehlikeye sokacak kırık çatlak parçaların sıfırı ile değiştirilmesi gerekmektedir. Satıcı firmanın 2 yıl boyunca gösterdiği özeni ve alakayı garanti çerçevesinde garanti bittikten sonra da aynı özveri ve özenle devam ettirmesi gerekmektedir. Yapılan bakımların garantiden sonra yetkili servis tarafından periyodik bakımının kontörlü yetkili teknik servis tarafından kontrol edilip satın alan firma ile iletişime geçip bakımının yaklaştığını ve uyarması gerekmektedir garanti bittikten sonra sattığı makineyi unutmaması ve üzerinde satın alınan firmaya 2 kat daha fazla önem göstermesi gerekmektedir. 

Anahtar Kelimeler:
BigliftOnur IşliSsh

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol