Bu haber kez okundu.

Armak, Demirel Vinç ve GMK ortaklığına ürünlerini teslim etti

 

Armak Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Kalsın okuyucularımız için yaptığı açıklamada "Yaklaşık 100 yıllık bir ticari geçmişiyle bilinen bir ailenin ferdiyim. Platform sektörü benim için yeni bir sektör. Snorkel ve Dinolift'in distribütörlüğünü alarak bu yeni sektöre adım atmış olduk. Bu atılımımızla bu sektörde de iddialı olduğumuzu ispatlamış olduk. Ortaklarımızın bu sektördeki engin tecrübelerine çok güveniyorum. Demirel Vinç ve GMK ortaklığına Snorkel ve Dinolift markalarından oluşan 8adetlik bir ürün paketini vermekten çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Armak Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Karakaya: Snorkel Türkiye piyasasında Armak'la yeni bir sayfa açtı

Armak Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Karakaya ise yaptığı açıklamasında, bu günün Armak adına çok özel ve önemli bir gün olduğuna işaret ederek, "Zira bugüne kadar yaptığımız satışların en yüksek adetli olan paketini taahhüt ettiğimiz zamanda Demirel Vinç'e teslim etmiş bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere Snorkel Türkiye piyasasında Armak'la yeni bir sayfa açmış oldu. Biz de Snorkel'le Türkiye'de çok uzun yıllara dayanacak olan başarılı bir iş birliği adına yoğunlaşmış durumdayız" şeklinde konuştu.

Armak olarak Snorkel'in Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler distribütörlüğünü yapmakta olduklarını hatırlatan Karakaya, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Dolayısıyla bu geniş coğrafya çok büyük bir sorumluluk da istemekte. Ben Orta Asya'daki ticaret pazarının kapısının Türkiye ve İstanbul olduğuna inananlardanım. Bunu birçok sektörün hem hava hem de kara taşımacılığından rahatlıkla anlayabiliriz. Bundan dolayı yaptığımız sözleşmede özellikle Türkî Cumhuriyetleri'nin de olmasını ısrarla istedik."

Açıklamalarında Snorkel ve Dinolift  ürünlerinde bu yılki satış rakamlarında hedeflerini de belirten Karakaya şunları dile getirdi: "Snorkel'le imzaları attığımızda kendimize yılsonunda kadar (toplu satışlar hariç) 30 adet platform satılması hedefini koymuştuk. Ama maalesef 15 Temmuz günü yaşanan o korkunç olaylar sektöre de yansıdığından bütün firmaların hedefleri alt üst oldu. Piyasaya çok büyük bir durgunluk hakim oldu. Şu anda hedefimiz olan rakamın yarısını satmış bulunmaktayız. Yine de yılsonuna kadar 30 adet platform satmaya çabalayacağız. 2017'ye ise daha ümitli ve heyecanlı bakmaktayız."

Firma olarak alt yapıya büyük önem verdiklerini kaydeden Karakaya, "Dolayısıyla yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bu adımlarımızdan biri 5-6-7Ekim günlerinde Snorkel yetkililerini Türkiye'ye getirerek hem firma çalışanlarımızı hem de ürün sattığımız firma elemanlarını ürünler hakkında eğiteceğiz. Bu eğitimlerle özellikle kiralama firmalarının servis konusunda kendi kendilerine yetebilirliğini oluşturmak istiyoruz. Bu eğitimlerin yanı sıra yedek parça stoklarımızı da oluşturmaya başladık. Satış sonrası servis hizmetleri konusunda Tora Makine'yle bir anlaşma imzaladık. Tora Makine bizden önceki distribütör firmanın da yetkili servisiydi. Bu konuda önemli bir tecrübeye sahipler. Yine bu alanda kendi ekibimizi oluşturup buna Uzmanlar Platform'un tecrübeli ekibini de dahil edeceğiz. Kasım ayında Dinolift ürünlerinin eğitimini Finlandiya'da yapacağız.Ürünlerimizin motorları çok güçlü. Bu da performanslarını olumlu yönde etkilemekte. Zaten ürünlerimizin hiçbir parçası Asya menşeli değil. Hortumlarından tutun akslarına kadar bütün parçalar ya Avrupa Birliği ya da Amerikan menşelidir. Bu yüzden Snorkel ürünlerinde 24 ay, Dinolift ürünlerinde de 18 ay fabrika garantimiz mevcut. Bu garanti süreleri markaların makinelere olan sonsuz güveninin bir göstergesidir" dedi.

Demirel vinç &GMK Ortaklığı'ndan Volkan Gemiksiz ise teslimat töreninde oldukça heyecanlı olduğunu dile getirirken şu ifadeleri kullandı: "Bugün burada Armak tarafından teslim edilen Dinolift ve Snorkel markalı eklemli ürünlerimizi parkımıza kattığımızdan dolayı çok mutluyuz. Buradan, ürünlerini taahhüt ettikleri zaman dilimi içerisinde teslim ettklerinden dolayı Armak yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız bu ürünlerle birlikte bu yılki makina parkımıza yapmış olduğumuz yatırım da son bulmuş oldu."

 

Tursun:  Uzmanlar Platform olarak arkasında duramayacağımız hiç bir makinayı satmamaktayız!

Armak Dış Ticaret A.Ş. ortaklarından olan Uzmanlar Platform'un Genel Müdürü Yusuf Tursun, okuyucularımız için yaptığı açıklamada  yerli imalatın Devlet kurumları tarafından yeteri kadar desteklenmediğine işaret ederek "Türkiye'de resmi kurumlar tarafından ithalata verilen destek maalesef imalata verilmemekte. Ithalata uygulanan vergi belki de imalata uygulanan vergiden daha az boyutlarda. İmalat sürecinde makine, stopaj, SSK vergileri yüksek miktarlarda ödenmekte. Bu yüzden eğer imalat yapacaksanız önemli bir sermaye gücüne sahip olmalısınız.şahsım olarak yerli sektörün gelişmesi adına her ne kadar ithalata karşı da olsam bazen bu sürece dahil olmak zorunda kalıyoruz maalesef. Bundan dolayı da Snorkel markasıyla, 5 ortaklı olarak bu işe girdik. Uzmanlar Platform olarak arkasında duramayacağımız hiç bir makinayı satmamaktayız. Snorkel, Dünya piyasalarında kendini kabullendirmiş çok kaliteli bir marka" şeklinde konuştu.

Snorkel'le olan iş ortaklıklarının yaklaşık 6 ayı bulduğunu dile getiren Tursun, "Piyasada önemli bir durgunluk ve çekingenlik havasının yaşanmasına rağmen önemli miktarlarda satış adeti yakaladık. Ürünler gerçekten de çok sağlam ve kaliteli. Demirel Vinç'e verdiğimiz bu eklemli dizel ve akülü platformlar muadillerine göre çok üstün özellikler taşımakta. Yine bu kalitelerinin yanı sıra ürünler, diğerlerine göre çok daha ucuz. Yakın bir gelecekte Armak olarak Snorkel yetkililerini Türkiye'de ağırlayacağız. Onların vasıtasıyla hem firma çalışanlarımızı hem de isteğe göre diğer firmaların elemanlarını ürünler konusunda eğiteceğiz" dedi.

 

Demirel Vinç Genel Müdürü Hüseyin Duran ise okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda şunları dile getirdi: "Demirel Vinç ve GMK ortaklığımıza, Armak Dış Ticaret A.Ş.'den 8adet Dino lift markalı eklemli platform aldık.Dizel ve akülü eklemli platformların Türkiye'de henüz çok yeni ve ihtiyacın çok olduğu ürünler olduğunu düşünerek böylesi bir yatırıma imza attık. Ülkemizde maalesef her sektörde olduğu gibi vinç işletmeciliği sektöründe de nitelikli eleman bulma problemi gündemin ilk sıralarında. Dizel akülü ve eklemli platformlarda gerekli eğitirimleri vererek son kullanıcılara bu ürünleri sunduğumuz için, operatör maliyetlerinden ve ihtiyaçlarından bir ölçüde kurtulmuş da oluyoruz.   Makaslı ürün segmentinde Çin menşeli markalar kesinlikle çok kaliteli ürünler imal ediyorlar. Bu alanda Dingli ve Sinoboom gibi markalı ürünlerimiz mevcut. Ama dizel eklemli grubunda Çin menşeli ürünleri çok fazla dikkate almadık ve yönümüzü Avrupa menşeli markalara çevirdik.  Snorkel markası işletme maliyetleri açısından sağladığı katkılar neticesinde ön plana çıktı. Önümüzdeki dönemde de bu segmentteki yatırımlarımız bu marka merkezli olacak. Türkiye'de oldukça profesyonel leasing şirketleri olduğu gibi, pazay payı küçük çok sayıda şirket de bulunmakta. Bu işe önderlik eden, bizim sektöürümüzü çok yakından tanıyan leasing şirketlerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmemekte. Bu konuda oldukça seçici davranmaktayız."

 

Armak Dış Ticaret A.Ş Satış ve Pazarlama Sorumlusu Ali Topçu, makine mühendisi olarak yeni mezun olmasına rağmen Armak yöneticilerinin böylesi büyük sorumluluk isteyen bir göreve kendini layık görmelerinden onur duyduğunu belirterek, "Bu durumdan oldukça gururlu ve heyecanlıyım. Bu gurur ve heyecan sektöre dair önemli bir birikim elde edebilmem için bana çok büyük bir konsantrasyon sağlamakta" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol