Bu haber kez okundu.

Arslan: Faaliyetlerimiz başarılı olursa tüm yurtta gerçekleştirilebilir!

 

Bursa VİNÇDER olarak, BTSO ve İŞ-KUR'la ortak bir çalışma başlattıklarını belirten Arslan, "İŞ-KUR'un bize verdiği bir imkân var. Her 10 elemandan birini yetiştirilmek üzere bize veriyor. Bu elemanın 6 aylık tüm masraflarını ise BTSO karşılıyor. Biz de bu elemana hem mesleği öğretiyoruz hem de bu alanda belge sahibi yapıyoruz. Yine BTSO'nun masraflarını karşıladığı elemanlara operatörlük eğitimi vereceğiz. Bu eğitim verdiğimiz kişiler BTSO'dan alacakları belgelerle uzman operatörlük yapabilecek ve yine Matbet dernek bünyemizin iş güvencesi altında olacak.  Bu uygulamayı pilot bölge olarak Bursa'da başarabilirsek tüm yurda yaymayı düşünüyoruz. Bunun için de gerekli görüşmeleri yapmış durumdayız" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında Bursa ve çevresinde yaşanan sektörel sıkıntılara da değinen Arslan, "Bölgemizde sektörel olarak yaşadığımız bir sorun da girdilerimizin çok yüksek fiyatlarımızınsa çok düşük olması. Derneğimiz önderliğinde bir fiyat birimi belirlemek istiyoruz. Bu girdilerin başında sigorta giderleri gelmekte. Sigorta fiyatları astronomik rakamları bulmakta. Bu konuda devletin desteğine muhtacız" dedi.

2017 yılının 2016 yılına göre çok daha hareketli geçeceği kanısında olduğunu belirten Arslan, "Devletin yaptığı çok büyük yatırımlar bulunmakta. Bu yatırımlar doğal olarak sektörümüze de olumlu bir şekilde yansıyacaktır" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol