Bu haber kez okundu.

Asya Vinç Platform sağlam adımlarla ilerliyor

 

2008 yılında iki ortaklı bir firma olarak kurulduklarını ve 2015 yılında ise bir aile şirketi olarak yollarına devam ettiklerini dile getiren Kılıçkaya, "2011 yılından itibaren platform, hiup gibi ürünlerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Çok sayıda önemli projeye imza attık.  Piyasada yaşanan amansız rekabetin dışında, müşteri portföyünü oturtmuş, kendi yolunda ilerleyen kurumsal bir firmayız" şeklinde konuştu.

Piyasada yaşanan malum krizlerden dolayı bu yıl makine alımlarını durdurduklarını açıklayan Kılıçkaya, "Son yatırımımız 65 tonluk bir vinçti. 2017 yılında metrajlı platformlara yatırım yapmayı düşünüyoruz. Bunlar; 43mt platform ve 45tonluk bir hiup. Platform'u  Uzmanlar Platform'a yaptırmayı düşünüyoruz. Hiup konusunda ise henüz kararımızı vermedik. Şu an parkımızda totalde 6 makinamız bulunmakta. Mobil vinç almayı düşünmüyoruz. Zira firmaların belli bir ürün gamında ihtisaslaşması gerektiğine inanmaktayız" ifadelerini kullandı.

"Uzman operatör sayısı çok az!"

Sektörde ürün sayısı önemli bir artış gösterirken, uzman operatör sayısı da o kadar azalmakta ve yetersiz kalmakta. Yine asıl meslekleri vinççilik olmayanların bir-iki vinç alarak bu iş için vinççilerden daha fazla para ödeyerek operatörleri kiralaması bu sorunu daha da yakıcı bir hale getirmekte. Operatörler gerçekten de çok zor şartlarda çalışmakta. Onları da anlamak ve empati kurmak gerekiyor. Bazı müşteriler operatörleri iş güvenliği esasları dışında çalışmaya mecbur etmekte.

Makine parklarındaki ürünlerin alımlarını leasingle gerçekleştirdiklerini kaydeden Kılıçkaya, "Leasing sigortalarında bildiğiniz gibi %1 gibi bir KDV oranı bulunmakta. Bunda herhangi bir sıkıntı yok. Ama bu sigortalar çalışmalarımızı kısıtlamakta. Bu sigortalar kendi şartlarını koyuyor. Tamamen asfalt ve düzgün zeminlere sahip alanlarda çalışmaları dayatmakta. Oysa bu iş makinalarını biz birçok alanda ve şantiyede çalıştırmak zorundayız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol