Bu haber kez okundu.

Aydıntaş Vinç'le yüklerinizden kurtulun

 

Evet, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda,  özellikle araç üstü sepetli platform yatırımlarına devam ediyoruz. Piyasada muhtelif işlerde, özellikle enerji santralleri gibi iş güvenliğinin en üst seviyede olması gereken sahalarda pek çok müşterimize ayrıcalıklı hizmetler sunmaktayız. Makina parkımızda en zorlu ağır kaldırma projelerinde, hizmet genişliliğini sepetli platformlar ile destekleyerek hizmet kalitemizi daha da arttırmış olduk.  Metraj ve çeşitlilik olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Makina parkımızdaki sepetli araç üzeri platformlardan bahsetmek gerekirse; 27mt, 36mt, 42mt ve 53mt yerli yapım platformlarımız mevcut. Bunların sayısı 20'den fazla. Yurt dışından ithal ettiğimiz  3adet 70mt, bir adet 84mt ve son olarak da makina parkımıza kattığımız 103mt'lik platformlarımız mevcut.  Özellikle 103mt'lik ürünümüz kendi alanında şu anda Türkiye'de metraj olarak en büyüğü. Aydıntaş Vinç olarak ilkleri gerçekleştirdiğimiz sektörde, platform alanında bunu başarmanın sevincini yaşıyoruz.  Tabi en önemlisi prensip edindiğimiz müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımız. Müşteri istek ve piyasa talebi doğrultusunda yatırımlarımız devam edecek.

Aydınlaş Vinç olarak ağır yük proje taşımacılığı  ve nakliyesinde son dönemlerde yaptığınız yatırımlardan bahseder misiniz? Özellikle bu yatırımlardaki ekipmanlarınız hakkında bilgi verir msiniz?

Yaklaşık beş ay önce 37mt uzunluğunda 9mt genişliğinde ve 11mt yüksekliğinde yaklaşık 150 ton ağırlığına sahip bir gemi taşımamız oldu. Bu taşımayı16 aks olarak hazırladığımız uzaktan kumandalı pst ile gerçekleştirdik. Gemiyi Tuzla İçmeler tersaneler bölgesinden, Gebze Plastikçiler Sanayisi'ne yaklaşık 24km mesafe kat ederek taşıdık. Genellikle bu tip yükler tersane içi taşınmaktaydı  Türkiye'de. Ancak dediğim gibi ebat ve kat edilen mesafeye bakılırsa bu taşıma ilk oldu. Yalnızca gece, sabah hava aydınlanana kadar operasyonu gerçekleştirme şansımız vardı. Bu şekilde toplam taşıma süresi iki günü buldu. Bir çok işte olduğu gibi bu taşımada da bir ön hazırlık çalışması gerçekleştirdik; yol keşfi yapıldı Ngbahis tarafımızdan, izlenecek en doğru güzergah seçildi ve izleyeceğimiz güzergahta tüm engeller tespit edildi. Daha sonra taşınacak yükün tüm bilgileri, basarları hesaplanarak bilgisayar ortamında Katya programında 16aks pst dorsemize yüklendi. Yükün ve dorsemizin en net halini görme fırsatımız oldu. Böylelikle modüler dorsemizin hazırlanması yani birleştirilmesi aşamasında her modül arasına koyduğumuz esler ve şimler doğru seçilerek dorsemizin kırım ayarı en doğru pozisyonda verilmiş oldu. Çanakkale'de  kurulumu ve inşaat aşaması devam eden enerji santralinde 370 ton generatör taşımasını yine 16 aks pst ile gerçekleştirdik. Bina içine kadar yürüttüğümüz generatör sonrasında Hidrolik Gantry ve Strand Jack sistem ile yerine montajı gerçekleşti. Toplam iki adet 370 ton genaratörün taşıması ve yerine montajı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş oldu . Bu taşınan ve yerine montajı gerçekleşen genaratör, Türkiye'de şimdiye kadar taşınan ve yerine montajı olan en büyüğü olma özeliğini taşıyor. Bunlara benzer birçok projemiz resmi web internet sayfamızı ziyaret edilerek görülebilir" dedi.

Ağır yük proje taşımacılığında yaptığınız (gabari dışı) projeler ve de özellikle Türkiye’de ilk defa olan  24km'lik bir mesafede gemi taşıması hakkında bilgi verir misiniz? Aydıntaş Vinç'in proje taşımalarındaki  farklılığı nedir ?

Ağır yük taşımacılığı gabari dışı yüklerin bir yerden başka bir yere sevkiyatı, özel işler olarak tabir ettiğimiz sınıfa girmektedir. Aydıntaş Vinç olarak bizim en önemli dallarımızdan biri ağır yük proje taşımacılığıdır. Bünyemizde toplam 25 adet semitreyler olarak adlandırılan 4 akstan başlayan 8 aks’a kadar çeşitli özelliklerde dorselerimiz bulunmakta, bunun yanında 30 adet açık kasa 13,60m. dorsemiz mevcut.Geçtiğimiz sene bünyemize kattığımız Alman Goldhofer marka toplam 18 aks hidrolik modüler dorsemiz mevcut; bunun 4 aks’ı pst olarak adlandırılan kendinden tahrikli uzaktan kumandali dorsemiz ve diğer 14 aksımızda thp olarak adlandırılan deve boynu ve çeki oku mevcut ayrıca yine golhofer 13m. açık havuzumuz bulunmakta havuzumuzun taşıma kapasitesi 200 tondur toplam 18 aks birbirine bağlandığında ise toplam taşıma kapasitemiz tek parça 750 tondur.

2017   yılında   nakliye  yatırımlarımız  devam  edecek. Toplamda  40  adet olan  çekicilerimizin 13 tanesi çift çeker. Fakat biz ağır nakliyeye uyumlu 6x6 ağır tahvil oranlı araçları parkımıza katmak istiyoruz bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Tabi hidrolik modüler dorsemizin toplamda 18 aks olan sayısını da arttırmak istiyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol