Bu haber kez okundu.

Bacanaklar Vinç'te durmak yok!

 

Açıklamalarında oldukça zengin bir yelpazeye sahip olan makine parkları hakkında bilgi veren Aydın, konu hakkında şunları dile getirdi: "Makine parkımızda yüksek adetlerde mobil vinç grubunda 220 ve  100 tonluk vinçlerimiz, sepetli platformlarımız (26-43mt arası), hi-up'lar (7-90ton arası) bulunmakta."

Makaslı ve eklemli platform segmentine yaklaşık 2 yıldır yoğunlaşmış olduklarını dile getiren Aydın, "Bu grupta da önemli yatırımlar yapıp, 40'a yakın makine alarak hızlı bir şekilde ürün gamımızı artırdık.  Bu ürünler 6-20mt arası bir metraja sahip. Forklift grubumuzda ise 3-10ton arası 20 civarında ürünümüz bulunmakta. Makaslı platform grubunda Mak-Ser Makine'den Dingli markasını tercih etmekteyiz. Eklemlilerde ise Borusan'dan Genie markasını tercih ettik. Her iki firma ve markadan oldukça memnunuz. Makaslı ve eklemli platform sektörüne müşterilerden gelen yoğun talepler neticesinde girdik. Bu sektöre girdiğimizden dolayı da oldukça hoşnuduz. Makinalarımızın hepsi ful olarak çalışmakta. 2017 yılında makaslı ve eklemli platformlara yatırımlarımız devam edecek. Bunların yanı sıra 100tonluk bir hi-up almayı düşünmekteyiz. Bu ürünü yerli üretim devi Hidrokon'dan almayı istiyoruz. Forklift segmentinde Doosan markasını tercih ettik. Bu markadan da çok memnunuz. Müşteri talepleri doğrultusunda önümüzdeki yıl yeni forkliftler alabiliriz" şeklinde konuştu.

 

"İyi hizmet şart!"

Her sektörde olduğu gibi platform sektöründe de müşteriye iyi hizmet sunarsanız, sektörün diğer firmalarıyla öyle çok amansız bir rekabet ortamına girmezseniz diye düşünmekteyiz. Firma olarak müşterilere çok iyi hizmet sunmakta ve bunun avantajlarından faydalanmaktayız. Müşterilerimizle sadece ticari boyutta bir ilişkimiz yok. Her zaman onların yanında olmaya çalışıyoruz. Ödemeler konusunda da genelde kendimiz gibi kurumsal firmalarla çalıştığımız için herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaktayız.

Açıklamalarında leasing konusunu da değinen Aydın, "Piyasada çok fahiş fiyat sunan leasing firmaları bulunmakta. Bunda da firmaların kendi sigortasıyla bu işi yapmak istemesinin büyük rolü bulunmakta. Bunlar kendi aralarında büyük bir rekabet içerisine girmiş durumda. Biz bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Aracı sigortalarımızla bunda da başarılı oluyoruz. Bacanaklar Vinç olarak her firmadan leasing kullanma gibi bir imkâna sahibiz. Bu da bize en uygun fiyatı almak gibi bir avantaj sunmakta" ifadelerini kullandı.

 

"Sektörel sıkıntılar"

Sektörümüzde hiçbir zaman sorunlar bitmez. Bu sorunların aşılması adına firmaların birlikte hareket etme kültürünün yaratılması gerekmekte. Böylesi bir güç birliği yaratılırsa haksız rekabetin de önüne geçilebilir. Uzman operatör bulma sıkıntısı maalesef günden güne kendini büyüten bir sorun. Firmaların hazır uzman operatör bulma arayışları  bu sorunun daha da derinlere inmesine neden oluyor. Halbuki piyasada bizim gibi makine parkurunun zengin olduğu firmaların kendi operatörlerini yetiştirmesi gerekiyor. Biz bu sorunu kendi operatörümüzü yetiştirerek ortadan kaldırmaktayız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol