Bu haber kez okundu.

Bursa VİNÇDER Başkanı Mehmet Arslan: Bursa'yı sektörümüzün örnek ili yapacağız

 

Bursa VİNÇDER'in 3 yıl önce kurulduğuna işaret eden Arslan, derneğin kuruluş amacını şu sözlerle özetledi: "Derneğimiz, yörenin vinççilerini bir çatı altında toplamak, bunların birlik ve beraberliklerini sağlamak, sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kuruldu."

"En kısa sürede ilgili Çalışma Bakanımız'la görüşeceğiz"

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da uzman operatör bulma sıkıntısının baş göstermekte olduğunu kaydeden Arslan, "Bu konuyla ilgili bazı önemli çalışmalar yapmaktayız. Sektörün önemli isimlerinden Memiş Kütükçü'yle sektöre dair önemli görüşmeler yapıp tecrübesinden faydalandık. Çok yakın bir zamanda İŞKUR'un öncülüğünde ilimizde bir kurs düzenleyeceğiz. Bu kursta uzman operatör yetiştireceğiz. Yetiştirdiğimiz bu uzman operatörlerin hepsine iş garantisi vereceğiz. Bu projemizin daha da resmileşmesi adına Çalışma Bakanımızdan bir randevu alacağız ve konuyu görüşeceğiz. Bu projemizi sadece 1 kerelik olarak Nakitbahis hayata geçirmeyi düşünmüyoruz. Kesinlikle başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Bütün illerimizin dernek yöneticileriyle görüşüp onların da böyle bir proje gerçekleştirmelerine vesile olmak istiyoruz. Çünkü bu tüm Türkiye'nin problemi. Bu problemin çözülmesinde de öncülük yapmak istiyoruz" dedi.

Bir diğer önemli sorunlarının ise sigorta primlerinin çok yüksek olması olduğuna işaret eden Arslan konuya ilişkin şunları dile getirdi: "Sayın Bakanımızla yapacağım görüşmede bu sorunu da dile getireceğim. Yine işi yaptıktan sonra tahsilat alımlarında önemli sıkıntılar yaşamaktayız. Bu sıkıntılar zorlu mahkeme süreçlerine yansıyor. Bu konunun çözümüne dair de Bakanımızla istişarelerde bulunacağım."

Kutu!!!kutu!!!kutu!!!

"Bu yıl daha büyük bir organizasyon gerçekleştireceğiz"

Geçen yıl Bursa VİNÇDER olarak yemekli bir organizasyon düzenlemiştik. İlki olmasına rağmen oldukça başarılı geçmişti etkinlik. Çok yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştık. Bu yıl da yine Ramazan ayında çok daha geniş katılımlı bir organizasyon yapacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol