Bu haber kez okundu.

Demo Forklift'in Türkiye-Ortadoğu Satış Direktörü Hakan Murteza oldu

 

Demo Forklift'le uzun yıllara dayanan sıcak ilişkilerinin olduğuna işaret eden Murteza, "Demo Forklift, yurt dışı vizyonundan dolayı Türkiye'de yeni bir organizasyon yapılanmasına giderek bu organizasyonu yönetmek için şahsımla çalışma kararı aldılar. Bu yeni organizasyon ile hem Türkiye hem de Ortadoğu pazarında daha etkili olmak istiyorlar. Zaten son 3 yıldır Türkiye mümessilimiz olan Demo Makine ile çok iyi giden ilişkilerimizi daha da geliştirmek niyetindeyiz." ifadelerini kullandı.

Demo Forklift vizyon olarak bilindik Çinli üreticilerden daha farklı olduğunu kaydeden Murteza, "Firma, bilindik Çinli üreticilerin aksine, vizyonu itibariyle toplam üretiminin %70'ini yurt dışı pazarına satmaktadır. Bu vizyona istinaden Demo Forklift,  4 yıl önce Fransa’nın Lyon şehrinde satış İlbet ve satış sonrası hizmetler operasyonu kurdu. Buna ilaveten Demo Forklift olarak 2025 yılına kadar içlerinde Türkiye pazarının da olduğu dünyadaki 7 tane büyük pazarda kendi ofislerini kurma hedefliyor"  dedi.

"Çin malı değil Türk malı damgası"

Demo Forklift'in kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerine de değinen Murteza konu hakkında şunları dile getirdi: " Kısa vadeli hedefimiz Türkiye’deki mümessilimiz Demo Makina ile birlikte mevcut olan ticaret hacmimizi artırarak pazardan daha çok pay almak. Orta vadede ise Ortadoğu pazarında daha etkin olmak istiyoruz. 5 yıl içinde de Türkiye'de üretim hattı kurarak hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak, hem de “Türk Malı” olarak üretilecek  forkliftlerimizle Avrupa pazarından daha fazla pay almak istiyoruz."  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol