Bu haber kez okundu.

Doğu Vinç'ten Uzmanlar Platform'a sipariş

 

 

Firmalarının 1982 yılında babaları Orhan Önal tarafından kurulduğunu ve şu an 3 kardeş olarak Doğu Vinç'i yönettiklerini belirten Doğu Vinç'ten Eyüp Önal, "Doğu Vinç; kiralık vinç , hiyap, sepetli platform, hidrolik mobil vinç (mobil crane), kamyonlu vinç(truck crane), teleskobik vinç kiralama, kiralık hiyap, kiralık katlanır bomlu mobil vinç (hydraulic mobil crane) gibi ürün gruplarında vinç kiralama hizmeti vermektedir. Bugüne kadar müşteri memnuniyetini ve iş güvenliğini hep ön planda tuttuk. Mesleğimizi ve sektörümüzü çok seviyoruz ve bu sektörde de sonuna kadar ilerlemeyi istiyoruz" şeklinde konuştu.

Uzmanlar Platform'a 37mt'lik tam oransal kumandalı bir platform siparişi verdiklerini dile getiren Önal, "Uzmanlar Platform'u firmanın kurumsal kimliği ve ürünlerinin tam güvenli ve randımanlı olması nedeniyle tercih ettik. Firma her konuda bize çok yardımcı oldu. Uzmanlar Platform'un bize verdiği güven daha sonra da alacağımız ürünler konusunda Uzmanlar'ı tercih etme noktasına götürmekte" ifadelerini kullandı.

Malatya bölgesinde sepetli platformların bulunmadığına işaret eden Önal, "Firmalar yasak olduğunu bildiği halde kırmalı vinçlerin ucuna taktıkları sepetle çalışmaktalar. Uzmanlar Platform'a yaptıracağımız bu ürünle bölgemize örnek olacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Araç parkurları hakkında da bilgi veren Önal konu hakkında şunları söyledi: "Makine parkımızda 5 adet 250ton, 120ton, 100ton, 90ton, 80tonluk Liebherr marka mobil vinç, 50ton, 30ton, 13ton ve 3tonluk hiyaplar, telehandler, ağır nakliyelerde kullandığımız dorseler bulunmakta. Genelde Malatya dışında doğu bölgesinin her yerinde iş yapmaktayız."

Uzmanlar Platform'dan Necdet Bayraktar ise Timebet okuyucularımız için yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Uzmanlar Platform olarak yaptığımız gözlemler sonucunda doğu bölgelerinde sepetli platformların olmadığını gördük. Biz bu açığı değerlendirmek istiyoruz. Netice itibariyle küçük metrajlı değil de büyük metrajlı (37-53mt) platformlarımıza bu bölgelerdeki müşterilerimizi yönlendiriyoruz.  Doğu bölgesindeki ilk yatırımımıza Malatya'da Doğu Vinç firmasıyla başladık. Doğu Vinç'in örnek olmasıyla Malatya'da birkaç firmaya daha ürün sattık. Burada Doğu Vinç'le ilgili önemli bir ayrıntıyı paylaşmak isterim. Firma, operatörlerini KPSS'den 90puan üzerinden seçiyor. Bu gerçekten de çok ilginç. İş güvenliği açısından çok olumlu bulunuyorum. Doğu Vinç iş güvenliğine verdiği önem yüzünden fabrikamıza gelip ürün testlerine katıldı. Bundan oldukça mutlu olduk."

Uzmanlar Platform olarak yurt dışında gerçekleştirilen ve sektörü ilgilendiren tüm fuarlara katıldıklarını belirten Bayraktar, "Bu fuarlarda gözlemlediğimiz uluslar arası standartları imalatlarımıza uygulamaktayız. Çok dikkatli olduğumuz bu husus Uzmanlar Platform'un fark ve ayrıcalıklarından birini oluşturmakta" şeklinde konuştu.

İş güvenliği konusunda açıklamalarına devam eden Bayraktar konu hakkında şunları dile getirdi: "Bildiğiniz üzere neredeyse bütün illerimizde yeni stadyumlar yapılmakta. Malatya'da yapılan yeni stadyumu ziyarete gittiğimde çok çarpıcı bir olayla karşılaştım. Normalde hiyapların, sepetli platformların vb. gibi ürünlerin ayrı ayrı çalışması gerektiren yerlerde maalesef böyle bir ayrışmaya gidilmemişti. Gözüme bir tek sepetli platform dahi çarpmadı. Sepetli platformun işi hiyaplara takılan sepetlerle gerçekleştiriliyordu. Orada bulunan iş güvenliği uzmanıyla bu durumu paylaştım. Maalesef söyleyebilecek çok şeyi yoktu. Zira stadyumda iş yapan bir taşeron firmaydı ve iş güvenliği uzmanı da bu taşeron firmanın elemanıydı. Firmasına bu yapılan işlemin yasak olduğunu bildirdiği an kendi işini  kaybedeceğinden korkuyordu. Maalesef özellikle doğu başta olmak üzere ülkemizde böyle bir konsept oluşmuş durumda.  Buna karşın yine doğu bölgelerinde makine ve mühendis odalarının iş güvenliğiyle alakalı önemli çalışmalar başlattığını da gördüm. Hatta trafik polisleriyle gerçekleştirilen istişareler sonucunda hiyapların üstündeki sepetlere 1.kez uyarı, 2.kez para cezası ve 3.kez aracın bağlanmasını sağlayarak yüksek miktarda para cezasının kesilmesi konusunda şartlar belirlenmiş. Bu da iş güvenliği açısından bu bölgelerde oldukça faydalı olacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol