Bu haber kez okundu.

Dorukan dünyada bir ilki gerçekleştirdi

 Faaliyete 2007’de başladıklarını belirten İsmail Ülvan, 10 yıllık süre zarfında müşteri odaklı çalıştıklarını ve kaliteden ödün vermeden imalat yaptıklarının altını çiziyor. “Önerilen proje kapsamında 33 tonluk açık ve kapalı konteynerleri kaldırabilecek spreaderli araç üstü konteyner vinçi ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek. Araç üzerinde istenilen yere hareket edebilen ve konumlandığı ortamda konteynerleri kavrayıp kaldırıp, istenilen başka bir konuma taşıyabilen mobil vinç ulusal bazda yeni bir proje” diyen İsmail Ülvan, böylece seyahat engelinin ortadan kaldırılacağının Rivalo altını çiziyor.

Sözlerine “SpreaderliStacker ( büyük forklift tarzı bomlu araç ) araçlarının yerli üretimi olmadığından yurt dışından yüksek maliyetlere ithal edilmekte” diyerek devam eden İsmail Ülvan, projenin ülkemize ekonomik katkı sağlayacağını belirtiyor. Dorukan’ın rekabet gücünü de artıracağını vurgulayan İsmail Ülvan, “Önerilen proje tamamlandıktan sonra standart üretime geçilerek, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacağız” diyor.

SPOT: “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. Bunun tarafımızdan yapılması kadar bizi mutlu eden bir diğer noktası da yerli imalat olması. Tabii ki yurt dışına kıyasla çok daha uygun fiyatla sektöre sunacak olabilmemiz de bizi sevindiren noktalardan”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol