Bu haber kez okundu.

Emre Vinç hem tecrübeli hem de dinamik

 

Bir aile firması olduklarının bilgisini veren Acar, "Emre Vinç'te şu an 30 personel çalışmakta. Sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Merkezimiz Bursa Kestel'de şubemiz ise Nilüfer ilçesinde bulunmakta. Kurumsal firmalarla çalışmaya özen göstermekteyiz. Çalışan bütün personelimiz eğitimli ve yaklaşık 10-15 yıldır bizimle" şeklinde konuştu.

2016 yılında firma olarak %25civarı büyüdüklerini kaydeden Acar, "Buna rağmen sektörün bütün firmalarında olduğu gibi kârlılık oranımız biraz düştü. 2016 yılında bünyemizde olmayan 120tonluk bir mobil vinç (Hidrokon) aldık. Yine aynı yıl parkımızda bulunan araçların revizelerini gerçekleştirdik. 2017 yılında ilk etapta iş potansiyelimizi ve 2016 yılı kârlılığını korumayı Betnano amaçlıyoruz. Zira 2017 biraz daha zor geçecek gibi" ifadelerini kullandı.

 

"Derneğimize sahip çıkmaya çağırıyorum!"

Bursa VİNÇDER olarak bölgemizde sektörel olarak yaşanan köklü sorunların çözümü adına yoğunlaşmış durumdayız. Özellikle uzman operatör ve ara eleman bulma sıkıntısı kendisini yoğun bir şekilde hissettirmekte. Bu sorunların çözümü adına ilgili kurum ve kuruluşlarla sürekli görüşme halindeyiz. İŞKUR'la yaptığımız görüşmeler neticesinde devletin 6 ay giderlerini karşıladığı elemanları sektörümüze kazandırıp yetişmelerini sağlayacağız. Maalesef vinç firma sahiplerinin bu konuda yeterli düzeyde duyarlı olduğunu görmemekteyim. Bursa VİNÇDER olarak üyelerimizi sürekli toplantılara davet ediyoruz. Bazen katılımlar çok düşük oluyor. Yatırımı büyük, riskli bir sektör olmasına rağmen temsili bu kadar az başka bir sektör var mıdır bilmiyorum. Bu gerçekten de büyük bir çelişki olsa gerek.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol