Bu haber kez okundu.

Forklift ve iş makinaları sektörlerine yeni bir soluk; Altınay Otomotiv Ticaret

 

Firmasının yeni iş kolunun 2017 yılının başında kurulmuş olup forklift ve istif makinaları konusunda yetkili servislik ve bölge bayilikleri yaptığının bilgisini veren Kılıncıoğlu, "Altınay Otomotiv Ticaret içerisinde otomobil ve forklift olmak üzere iki iş kolu bulunmakta. Forklift grubu çok yeni olmasına rağmen otomotiv grubu 1973 yılından beri faaliyetlerine devam etmekte. Klasik Amerikan arabalarının yedek parçalarını 44 yıldır müşterilerine ulaştırmakta. Oldukça yüklü bir stoka sahibiz" ifadelerini kullandı.  

Forklift iş grubunda Rekor İş Makinaları'nın getirdiği HYTSU forklift ve kaldırma ekipmanlarının Avrupa Bölge Bayiliği'ni yaptıklarını dile getiren Kılıncıoğlu, "Bunun yanında Pegasus Lift'in ??????? Türkiye Distribütörlüğü ve Güçbir Jeneratör'ün Bölge Bayiliği firmamızın şu andaki iştigal konularını oluşturmakta. Yine servis ekibimizle de müşterilerimize servis hizmeti (forklift, jeneratör, istif makinaları, transpalet vb.) sunmaktayız. Bu hizmetlerimizde akülü gruba daha çok yoğunlaştık" şeklinde konuştu.

 

"HYTSU"

HYTSU Çin menşeli bir marka. Türkiye'de birkaç firma tarafından 2009 yılından itibaren temsil edilmiş. Şu an 4bine yakın çalışan makinası bulunmakta. Yaklaşık 6ay önce Türkiye Betgaranti distribütörlüğünü Rekor İş Makinaları üstlendi. HYTSU markasıyla ilgili bu yılki hedeflerimize değinmek gerekirse, ülkenin içinde bulunduğu koşullardan dolayı çok yüksek beklentilerimizin olmadığını belirtmek gerek. Bu yüzden şimdilik 30 adetlik bir satış hedefi belirledik.

Altınay Otomotiv Ticaret'in 3.ana işi olarak uzun süreli kiralama alanında iş yapmak gibi bir yoğunlaşmasının mevcut olduğuna işaret eden Kılıncıoğlu konu hakkında şunları söyledi: "Özellikle depo içi ekipmanlarında ihtiyacın oldukça artması, bizi bu yoğunlaşmaya sevk etti. Yine global firmalara baktığınız zaman satışların dışında kiralama filolarının da inanılmaz bir şekilde geliştiğini göreceksiniz. Bu anlamıyla muhakkak kiralamanın da bir tarafında olmak gerektiğine inanıyoruz."

Son olarak WIN Cemat Eurasıa hakkında değerlendirmelerde bulunan Kılıncıoğlu, "Fuar geçen yıllardaki etkiyi sağlamadı diyebilirim. Eski salonların geçiş bölgesi olması bu etkiyi biraz daha tetikliyordu. Son iki yıldır lojistik bölümünü ayrı bir yere almak maalesef sonuç vermedi" dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol