Bu haber kez okundu.

Gebze Vinç teleskopik vinç ve makaslı-eklemli platform yatırımları yapacak

 

Gebze Vinç olarak yaklaşık 4 yıldır sektörde hizmet vermekte olduklarının bilgisini veren Altıntaş,  "Şahsım olarak 20 yılı aşkın bir süredir sektörün içinde bulunmaktayım. Kişisel tecrübeme dayanarak sektörümüzün en büyük sıkıntısının uzman operatör bulma sıkıntısı olduğunu söyleyebilirim. Piyasada iş bulma anlamında herhangi bir sıkıntı bulunmamakta. Sadece bu işe gönderebileceğiniz uzman operatör bulma sıkıntısı çekilmekte. Bu konuda firmalar olarak kendimizi sorumlu tutmalıyız. Çünkü firmalar kendi uzman operatörlerini yetiştirebilecek imkânlara sahip. Piyasada bunu yapabilen firma sayısı bir elin parmaklarını geçmemekte. Yine bu sorunun çözümünde mesleki derneklerimizin sorumluluk altına girmesi gerekiyor. Sektörümüzün bir diğer köklü sorununu dile getirirsek; piyasada gerçekten de işine haiz veya değil, bilen veya bilmeyen pek çok firma var. Bunların bir kısmı gerekli belgelere ve kalite standartlarına sahip olmadan çalışmakta. Devletin ilgili kurumlarının bu konuda çok sıkı bir denetim uygulaması gerekmekte" ifadelerini kullandı.

Gebze Vinç olarak önümüzdeki yakın bir süreçte 160 veya 200 tonluk bir teleskopik ürün alıp makine parklarına katmayı düşündüklerini dile getiren Altıntaş, "Bu ürünün Liebherr markası taşımasını istemekteyiz. Bunun için gerekli araştırmaları yapıyoruz. Şu an parkımızda irili ufaklı 15 adet ürünümüz bulunmakta. Yine önümüzdeki süreçte birkaç tane eklemli ve makaslı platform daha almayı düşünüyoruz" dedi.

Son olarak leasinglere de değinen Altıntaş konu hakkında şu ifadeleri kullandı: "Ürün alımı yaparken leasingden çok kendi öz sermayemizi kullanmaktayız. Zira leasing aşırı bir maliyet bindiriyor omuzlarımıza."  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol