Bu haber kez okundu.

HİDROKON eğitim seminerlerine devam ediyor

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan HİDROKON Genel Müdürü Memiş Kütükcü "Geçen yıl böyle bir organizasyona imza atamadık çünkü ülkemizin çok yoğun bir siyasi konjonktürü bulunmaktaydı ve birçok sorunla uğraşmaktaydı. Özellikle 15 Temmuz ihaneti ve sonrasında yaşanan demokrasi nöbeti açıkçası firma olarak bize başka bir şey düşündürtmedi.  Veriler bunu göstermekte. Her türlü olumsuzluğa rağmen 2016 yılında Türkiye %2.9 oranında büyüdü. Bu rakam Almanya'da  %1.3, Amerika'da %1.6 oldu. 2017'nin her açıdan 2016 yılından çok daha iyi geçeceği düşüncesindeyiz. Bu yıl ülke olarak %4 büyüyeceğimizi ön görüyoruz. Bu toplantıları geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. Böylesi toplantıların sektörün bir araya gelmesine, iletişim kurmasına da vesile olmakta. Bunun yanı sıra HİDROKON olarak, sektörel anlamda Dünya'da ve Türkiye'de neler olup bittiğini sektöre anlatma fırsatı yakalıyoruz. Bir araya gelmişken bilgilenelim ve bu anlamda birikimlerimizi zenginleştirelim istiyoruz.  Üretim halinde oldukları ürünler hakkında bilgi veren HİDROKON ailesi olarak sizlerle birlikte olmaktan memnunuz" şeklinde konuştu.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan Yusuf Kuzucuk ise "İş sağlığı ve güvenliği nihayet yasal hale getirilip yürürlüğe girdi. Vinççilerin iş güvenliği konusunda dikkat etmesi gereken birçok husus var" ifadelerini kullandı. Operatörlerin sahaya giderken nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklayan Kuzucuk "Öncelikle ayrıntılı bir şekilde zemin etüdü gerçekleştirilmeli. Daha sonra makinanın gözle muayene edilmesi ve çevre emniyeti kesinlikle ilk alınması gereken önlemlerden" şeklinde konuştu.

" Moment kontrol sistemi her şeyden daha önemli bir gerekliliktir"

Moment Kontrol Sistemi Kullanımı konulu sunumu yapan Hidrokontrol firmasından Ziya Ekmekçi ise, "Moment kontrol sistemleri, üreticiyi, işletmeyi en önemlisi operatörü koruyan akıllı iş güvenliği sistemleridir. HİDROKON Ar-Ge departmanıyla sürekli yeniliklere imza atmakta. İş güvenliği anlamında da aynı şeyi yapmakta. Moment kontrol sistemi her şeyden daha önemli bir gerekliliktir. İnsan hayatı bizim için her türlü işten ve işletmelerin kârından çok daha önemli. İnsan hayatının pahı biçilemez. Operatör arkadaşlarımızın özellikle moment kontrol sistemleriyle barışık olmalarını istiyoruz. Böylelikle kaza risklerinin önüne önemli ölçüde geçebiliriz" dedi.

Ünlü Teknik'ten Gökhan Erkuş 'Yağlama Sistemleri' hakkındaki sunumunda merkezi yağlama sistemlerinin önemine vurgu yaparak, "Yağlamayla ilgili gerekli kurallara uyulduğunda meydana gelen vinç arızalarının %40'ı ortadan kalkmakta.  İyi bir yağlama işlemi bize, verimlilik, güvenilirlik, kâr ve makine sağlığı olarak geri dönmekte" ifadelerini kullandı.

Castrol  Ticari Ve Endüstriyel Satışlar Bölge Müdürü Mahmut Bulca ve Castrol Teknik Destek Mühendisi Bahadır Yılmazer ise hazırladıkları video gösterisiyle madeni yağlar hakkında önemli bilgiler verdiler.

 

Mehmet Abanoz/Aydın Vinç

Firma olarak tercih ettiğimiz HİDROKON ürünlerinden çok memnunuz. Makinaları gerçekten de çok kaliteli. Bunun yanı sıra HİDROKON yöneticileri ve personeli bize her türlü desteği sundu ve sunmaya da devam ediyor. Burada verdikleri seminere katılmaktan çok mutluyum. HİDROKON makinaları Betpark en başından beri muadillerine göre hep ayrıcalıklı oldu. HİDROKON'un burada düzenlemiş olduğu etkinlik hem sektörün gündemini oluşturan uzman operatör bulma sıkıntısını aşma da hem de gelecekte bu mesleğin tercih edilmesi noktasında çok büyük bir rol oynadığı kanısındayım.

Hamdi Özdoğan/ TEK Vinç

HİDROKON'un bu etkinliklerine ilk kez katılıyorum. Oldukça olumlu bulmaktayım bu organizasyonu. HİDROKON markalı ürünlerden oldukça memnunum. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşatmadı bana.

Yeni nesil, operatörlük mesleğini koşullarından dolayı pek istemiyor. Daha rahat ve tehlikesiz işler tercih ediyor. İş güvenliği bizim mesleğimiz açısından olmazsa olmazımız. En ufak bir dalgınlık veya ihmal çok ağır bedellere neden olabilir.

Burhan Koca / TEK Vinç

Meslek hayatım boyunca sadece HİDROKON ürünlerini kullandım. Gerçekleştirilen bu organizasyon sektör açısından çok önemli.  Operatörler maalesef çok zor şartlar ve koşullarda çalıştırılıyorlar. Bu yüzden de yeni neslin bu mesleği seçmemesi doğal. Firmalar birbirlerinin operatörlerini çalma derdine düştü. Çalışma koşullarımız yeni yeni düzeltilmeye başlandı.

Ozan Erbil/Aydın Vinç

Sektörde 10 yıllık bir tecrübem var. Bu tarz bir etkinlik çok önemli. Şu anda sektörde operatör yetiştirmek gerçekten de çok zor. Yeni nesil bu işi tercih etmiyor. Budan dolayı bu nesli teşvik edecek yollar bulunmalı.

Çağdaş Saper /Marmara Hidrolik

HİDROKON'un verdiği bu eğitimler oldukça önemli. Bu tarz etkinliklerin yaygın ve daha sık bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğine inanmaktayım.

Samet Çelik / NTA Çelik

Burada olmaktan çok memnunum. Yapılan organizasyon sektörümüz açısından oldukça önemli. Maaşlarının düşük olması, çalışma koşullarının zorluğu ve çok tehlikeli bir iş grubundan olması dolayısıyla operatörlük mesleğine çok fazla ilgi gelişmiyor.

 

Yahya Yazıcı / EMAK Makine

Bu tarz etkinlikleri çok önemsiyorum. Özellikle Memiş Bey'in bizzat bunlara katılması sektör açısından oldukça önemli. Onunla bire bir iletişimde olmak çok güzel bir şey. Sektörü böyle bir araya topladığı ve sıkıntıları masaya yatırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Operatörlük gerçekten de tecrübe gerektiren bir iş. Öyle kısa bir süre kursa gidip belge alarak uzman operatör olamazsınız.  Firmaların uzman operatörlerinin özlük haklarını koruması gerekiyor.

Halil Uzakın / Özaydın Vinç

23 yıldır Özaydın Vinç'te uzman operatörlük yapmaktayım. HİDROKON'un düzenlemiş olduğu bu eğitim toplantıları sektör adına oldukça önemli. Makine parkımızın tüm ürünleri HİDROKON markası taşımakta. Bu ürünlerden oldukça memnunuz. Hizmet verdiğimiz firmalar taşeron olunca operatörleri maalesef zorlu bir süreç bekliyor. İşin bir an önce bitmesi için yoğun bir baskı oluşturuyorlar. Bu nedenle iş güvenliği kurallarına uymuyorlar.

Mahir Öz/Öz Vinç

Bursa İnegöl firmasıyız.  Bütün ürünlerimiz HİDROKON markası taşımakta. HİDROKON adı bile piyasada bir garanti ve güvence şeklinde algılanmakta. Firmanın satış sonrası servis hizmetleri sorunsuz ve sınırsız. HİDROKON'un düzenlediği bu eğitim toplantıları sektör adına oldukça önemli. Operatörler yeni şeyler öğrenip eksikliklerini gideriyor.

Uzman operatör bulma sıkıntısı büyük şehirlerde aşılmış gibi. Ama maalesef bölgemiz gibi küçük yerlerde bu sorun yoğun bir şekilde kendini göstermekte. Uzman operatör yetişmesi için teşvik edici ortamların oluşturması gerekmekte.

Mesut Yaldız / Kardenizliler Vinç

Biz de İnegöl'de bulunmaktayız. HİDROKON, markasıyla, kalitesiyle, satış sonrası servis hizmetleriyle sektörün zirvesinde olan bir firma. Burada düzenlediği organizasyonla da sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Büyükşehirlerde uzman operatör bir şekilde bulunabiliyor. Bizim gibi ilçelerde ise uzman operatör bulmak başlı başına bir sorun.

Halil Büyükpolat / Aydan Vinç

20 yıllık operatörüm. HİDROKON yıllardan beri sektöre en büyük güveni veren firma. Makinaları hiçbir zaman tereddüt yaşatmıyor. HİDROKON makinalarına çıktığımda oldukça rahatım. Birçok markalı ürün kullandım ama gerçekten de HİDROKON çok farklı.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol