Bu haber kez okundu.

İSDER&İMDER ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanan 'Eğiticinin Eğitimi' Programı birinci grup eğitimi tamamlandı

 

Törende yaptığı konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın son 4 yılda özel mesleki eğitim kurumlarında çok olumlu değişiklikler gerçekleştirdiğine işaret ederek, "Sürücü kurslarında binlerce kişiye bir günde sürücü belgesi verilirken şimdi kursa katılanlar çok ciddi bir eğitim ve sınav sürecine tabi tutulmaktalar. Keza iş makinaları kurslarında da gerekli mevzuat değişiklikleri yapılarak nitelikli bir eğitim seviyesi kazandırılmış durumda. Buna rağmen bu durumu yine de yeterli görmüyoruz ve daha iyi olması, ileriye gitmesi için Bakanlık olarak çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu münasebetle ilgili sınavlarda Adiosbet görev alan 34 öğretmenimizin eğitimi için İSDER-İMDER'le gerekli istişareleri yapıp birlikte harekete geçtik. Gerçekleştirilen eğitimlerin nitelikli olduğu geri dönüşlerden rahatlıkla anlaşılabiliyor. Umarım bu çalışmamız diğer bölgelere de örnek olur ve bu işi yapan herkese de mecburi kılınır" ifadelerini kullandı.

İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan ise yaptığı konuşmasında "Eğitim Komitemizin yaptığı çalışmalara Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı katkılardan çok mutluyuz. Özellikle Ümraniye Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dernek olarak Türkiye'nin her yöresinde mesleki eğitimlere ayrı bir önem vermekteyiz ve mesleki okullara da çeşitli makinalar hediye etmekteyiz. Gelecek zamanda bu hibelerimizi daha da artıracağız" şeklinde konuştu.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol