Bu haber kez okundu.

Jungheinrich Türkiye tüm olumsuzluklara rağmen 2016 yılını başarıyla geride bıraktı

 

Jungheinrich Bursa Bölge'nin 2016 yılına çok hızlı bir giriş yaptığına işaret eden Memiş, "Ülkemizde yaşanan vahim siyasal olaylar ve döviz kurunun ani yükselişleri tüm sektör firmaları gibi bizleri de zaman zaman etkiledi. Bütün bu olumsuz koşullara rağmen 2016 yılı hedeflerimize ulaştık. Özellikle son dönem  dövizin artmasına rağmen önemli siparişler aldık. Bursa Bölgesi olarak markamızın kalitesiyle gerek otomotiv yan sanayi gerekse tekstil sektörüne önemli sayılarda ürün verdik. Partner olarak birçok firmayla anlaşmalar imzaladık. AKA Otomotiv'le 25 makinalık bir anlaşma, imzaladık. Ayrıca  Yurtbay Seramik ve Hicri Ercili ile 2016 yılında anlaşma yaptık" ifadelerini kullandı.

" Katılımcı oranı az, direkt müşteri oranı fazlaydı"

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı'na son 4 yıldır katıldıklarını kaydeden Memiş fuar hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu yıl katılımcı oranı geçen yılkine göre daha az. Ama direkt müşteri oranı daha fazlaydı. Fuarda ciddi miktarda bir makine satışı yaptık. Bu kadar az katılımcıya bu kadar makina satışı gerçekten de ilginçti. Fuarda, olumsuz koşullardan etkilenmeden çalışan dizel ve manuel makinalarımızı sergiledik. Bu Milosbet ortamlarda elektronik aksamlı ürünler biraz zorlanmakta. Sergilediğimiz ürünlerin üstün özelliklerine değinirsek, her şeyden önce bir Alman kalitesine sahip olduğunun altını çizmeliyiz. Az yakıtla çok iş yapabilmekteler. Dış ortam sıcaklığından etkilenmeyerek uzun saatler boyu hararet yapmadan sorunsuz bir şekilde yüksek verimde çalışabiliyorlar. Makinamız yükseğe konumlandırılmış aks sayesinde daha dengeli ve stabil bir makinadır."

Açıklamalarında Bursa Bölge olarak 8tane teknik servis hizmet aracına sahip olduklarını dile getiren Memiş konu hakkında şu ifadeleri kullandı: "Avrupa'daki sistem nasıl işliyorsa aynı sistemi burada da işletmekteyiz. Teknik servis ekibimiz tamamen işinin uzmanı olan kişilerden oluşmakta. Olası olumsuz durumlarda müşteriye giden servis elemanlarımız hemen orada  %92'lik gibi bir oranda arızayı düzeltiyor. Bu, sektörümüzde gerçekten çok yüksek bir oran.  Bursa Bölgesi olarak hızla büyüyen bir kadroya sahibiz. Şu an 14 kişiye ulaştık. 2017 yılı için de çok umutlu ve iyimseriz. Zira bütün olumsuzluklara rağmen istif makinaları satışları geçen yılki oranların bir tık daha önünde. Firma olarak ise geçen yıla göre %15'lik bir büyüme sağladık. Ancak Uzakdoğu menşeli ürün satan firmaların Euro-Dolar paritesinden dolayı çok ciddi sıkıntıları bulunmakta. Bu pariteden dolayı piyasada Alman menşeli ürünlere talep oldukça arttı. Müşterilerimiz kaliteli ürünleri böyle avantajlı bir şekilde almaktan oldukça memnun."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol