Bu haber kez okundu.

Makinanın dilini bilen firma; VİNÇMAK-Kaan Makina

 

1990 yılında firmalarını kurduklarını belirten Aydınoğlu "Grove ve Coles sertifikalarına sahibiz. Dolayısıyla da önce bu markalarla işe başladık. Daha sonra diğer müşterilerimizin makinalarının bakımını yaptığımız için daha çok servis, bakım ve yedek parça odaklı ikinci firmamızla da sektörün içinde var olduk. Aynı zamanda kiralama firması olarak da 8adet vincimizle piyasaya hizmet verdik" şeklinde konuştu.

" Dışarıdan hiçbir şeye ihtiyaç duymadan makinanın ihtiyaçlarının tamamına cevap verebilecek bir tesise sahibiz"

Gelinen süreçte ihtiyaç ve müşterilerden gelen talepler neticesinde Çayırova-Şekerpınar'da 1000m2'si kapalı, 20mt yüksekliğe sahip, içerde gezer vinçleri olan yeni bir yere taşındıklarını hatırlatan Aydınoğlu konu hakkında şunları söyledi: "Firmamızın idari binası da burada bulunmakta. Mühendislik kadromuzu genişleterek kurumsal bir firmanın gerekliliklerini yerine getirdik. Müşterilerimizin bize daha rahat ulaşabilmeleri adına özellikle otobana yakın bir yerde tesisimizi inşa ettik. Tesisimizi, bakım amaçlı içeri giren bir aracın boyasından elektronik aksamlarına kadar en ince ayrıntısına kadar anahtar teslimi çıkabilecek şekilde organize ettik. Dolayısıyla dışarıdan hiçbir şeye ihtiyaç duymadan makinanın ihtiyaçlarının tamamına cevap verebilecek bir tesise sahibiz."

Müşterilerinden tamir-bakım servisleri dışında yedek parça talepleri de aldıklarını kaydeden Aydınoğlu, "Zaten oldukça zengin olan bu departmanımızı daha da zenginleştirerek müşteri portföyümüzü de genişletmiş olduk. Vinç segmentinde her türlü yedek parça ihtiyacını karşılayacağımızı buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Firmamızın müşterilerine bir diğer hizmeti de sigorta firmalarının ekspertizliğini yapmak.  Bunu yaklaşık 30 yıllık bir tecrübenin ışığında gerçekleştirmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında verdikleri servis hizmetlerinin kalitesinin altını çizen Aydınoğlu, "Yeni yerimize kısa bir süre önce taşındığımızdan dolayı bölgemizde vinç mümessillik firmalarından yetkili servis arayışına girdik ve birkaç firmayla da olumlu görüşmelerimiz oldu. Kurumsal bir kimliğe sahip olduğumuzdan dolayı bu firmalar da kendi alanlarında Türkiye'nin en büyükleri diyebilirim. Türkiye'de bizim kadar profesyonel vinç servisi verebilecek başka bir firma da bulunmuyor. Çünkü biz her şeyi içine alan, mühendislik yaparak bir bakım-onarım servisi vermekteyiz. Yani piyasa ustası mantılığıyla ya da sök-tak mantığıyla değil, tamamen bilimsel, şemalarıyla, kataloglarıyla ve orijinal parçalarıyla, mühendislerimizin raporlarının altına imza atıp sorumluluk alarak hizmet vermekteyiz. Vinç tamir - bakım alanında böyle bir boşluk gördüğümüz için adımımızı atmış olduk. Türkiye'de makinaların geçmişine dair çok fazla dokuman bulunmuyor. Bu da makinanın tamir-bakım hizmetlerinde güçlük yaratıyor. Maalesef firmaların %98'i makinalarının geçmişine dair bilgileri toplamıyor. Bu tip makinalarda yani geçmişine dair bir bilgi yoksa makinayı komple bir bakıma alıyoruz. Bu makinaların tabir-i caizse bir kafa kâğıdını hazırlıyoruz. Yani ister periyodik olsun ister olmasın bize gelen her vincin dosyası kütüphanemizde olacak. Kurumsal firmalara hizmet veriyoruz derken yanlış anlaşılmasın; çevremizde bulunan makinasını seven ve makinasının tamir-bakım hizmetlerinin profesyonel olmasını isteyen kırma bomlu vinçlere sahip Jetbahis orta ve küçük ölçekli firmalara da hizmet vermek istiyoruz. Maalesef bu firmaların ürünlerinin bomları rast gele kaynatıyorlar, hidrolik sistemlerine gelişi güzel müdahale ediyorlar, hortumlarını bilinçsizce değiştiriyorlar. Dolayısıyla tüm ülkemizde vinç sayısı kaç olursa olsun garantili bakım-onarım hizmeti isteyen vinççilere de kapımız açık " dedi.

Kutu!!!kutu!!!kutu!!!

" Kimsenin yapamadığını yapmak için buradayız"

Öncelikle servis, bakım, onarım konusunda bilinen bir firmayız. Kendimizi geliştirdik ve daha çok müşterimize hizmet verebileceğimiz bir atölyeye geçtik. Hem piyasanın durumu, hem de müşterilerimizin ayağının alışması için ilk yıl özel fiyatlarla çalışacağız. Ayrıca biz sadece servis değil, komple olarak projelendirme, kantar sistemleri, elektronik çözümler ve yedek parçalarda da hizmet vermekteyiz. Yani, ağır iş makinalarında müşterilerimiz bizi bir merkez olarak kabul edebilirler. Çünkü sektörün her dalında hizmet vermekteyiz. İleride de kendimizi gelişmemiz bitmeyecek tabii ki, üretim ve imalata da gireceğiz. Ayrıca ekibimiz çok büyük bir titizlikle kuruldu, eğitim seviyelerinden tutunda deneyimlerine kadar ince elenip sık dokundu. Ekibimizde şu an 14 personel çalışmakta. Bunların 4'ü mühendis kadrosundan. Geri kalan servis elemanlarımızın içinde kaynakçılar, hidrolikçiler, elektrikçiler ve elektronikçiler bulunmakta. Bu ekibimizle tüm Türkiye'nin her yerine hizmet verebiliyoruz. Yurt dışında ise, Gürcistan'a, Kazakistan'a, Libya'ya hatta Mali'ye bile hizmet verdik.  Biz, kimsenin yapamadığını yapmak için buradayız; müşterilerimize kalıcı çözümler önermek en büyük amacımız ve gururumuz.

 

Selimhan Atik / EFES Vinç -/görsel resim-konacak

Kaan Makina senelerdir İsmail Bey'le daha önce yöneticiliğini yaptığım firmalarda tarafımıza teknik danışmanlığıyla beraber arıza tespiti ve onarım hizmeti vermiştir. Bunun yanı sıra tedariki pahalı ve termini uzun zaman alacak yedek parçaları çok daha ekonomik koşullarda  ve kısa sürelerde teminini sağlamışlardır. Haliyle sektördeki tarihi geçmişine bakarak  ve konusundaki uzmanlık alanlarının (mekanik, hidrolik, elektronik ve mekatronik) başarılı geçmişine binaen tercihimiz Kaan Makina olmuştur. Kendilerinin firmamıza sunmuş oldukları araç parkımızdaki tüm iş makinalarının yıllık olarak yerinde ve kendilerinin adresindeki atölyelerinde bakım-onarım anlaşmasını da imzalama sürecindeyiz. Firma hakkında ayrıca vinç işletmecileri tarafından özellikle bilinmesi gereken konu şu ki, Vinçmak ve Kaan Makina ithalatı yapılmış olan vinç grubu iş makinalarında onaylı ve geçerli teknik rapor hazırlayabilme kapasitesindedir. Bu da, biz işletmecisi olan firmaların garanti kapsamına alınması gereken yedek parça değişimlerinde bizlere ciddi prestij kazanımı ve düşük ekonomik maliyet gerçekleştirmektedir. Vesilesiyle tercih sebebimizin ana unsurları bunlar olmakla beraber öncelikli tavsiyem sizlerin de iletişime geçerek süre ve maliyet olarak ciddi kayıplar yaşamadan firmalarınızı koruma altına almanızdır. Belirtmeden geçemeyeceğim; İsmail bey ve Kaan Bey sektörümüzün bu alanında vazgeçilmez kilometre taşlarını koyan kişilerdir. Kendilerine de teşekkürlerimizi sunarız.

Serdar Yiğit - Artusa İnşaat  

İkinci el Tadano vincimizi yeni aldığımızda ikinci adres olarak Kaan Makine'yı tercih ettik. Yapılan işleri gördüğümüzde keşke birinci tercihimiz olsaydı diye içimizden çok geçirdik. Daha önceki bakım-onarım firmalarında görmediğimiz titizliği ve profesyonelliği gördük. Kaan Makina’nın kendi atölyelerinde ve atölye dışında hizmetlerine başvurduk. Hem makinanın arızlarının giderimi açısından, hem de artık bakım-onarı hakkında belli ve değişmez bir adresimiz olduğu için gönlümüz çok rahat. Yetkili ve bilgili mühendis ve teknisyen/tekniker kadrosuyla, geçmişini de hesaba kattığımızda, Kaan Makina bu piyasada uzun zamandır aradığımız ama bir türlü bulamadığımız servis firmasıdır. Umuyorum ki birçok firma Kaan Makina’nın çalışma prensibini kendine örnek alır ve sektör olarak daha ileriye daha hızlı bir şekilde yol alırız.

Fatih Taşlıcan - Haz Grup

Bilindiği üzere Kaan Makina uzun yıllardır piyasada güvenilen, yaptığı işlerle bir nevi kaliteyi belirleyen bir firmadır. Makinamızı güvenilir ellere teslim ettik ve verilen hizmetten çok memnun kaldık. Raporlama, kullanılan malzemelerin kalitesi, ekibin bilgisi, profesyonelliği, titizliği ve kısa sürede işin bitirilmesiyle doğru tercih yaptığımızı iş tesliminde bir kez daha anladık. Yeni yerlerinin Kaan Makina’ya ve müşterilerine hayırlı olmasını diliyorum. Kaan Makina’nın gelecekte daha çok müşterisini memnuniyetle tanıştıracağına güvenimiz tamdır.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol