Bu haber kez okundu.

Okyaylar büyümesine devam ediyor

 

1999 yılının Haziran ayında firmalarını kurduklarını kaydeden Okyay, "İşe başladığımız dönemde Kocaeli Bölgesi'ndeki 100'ü aşkın  firmaya hidrolik, pnömatik malzemelerin satışı ve bu malzemelerin montaj işlerini yaptık. Bir süre sonra kamyon üstü vinç kiralama sektörüne girdik. Gebze Bölgesi'nde bir imalatçıyla tanıştık ve ona ilk vincimizi yaptırdık. İlerleyen zamanda 2.vincimizi de makine parkımıza kattık. Daha sonra Konya bölgesindeki imalatçılarla ilişkiler kurduk. KOMBASSAN ACAR Holding'e yine hi-up dediğimiz vinçleri yaptırmaya başladık. Sektörde tanınır bir firma haline gelince forklift grubuna girdik. Bu grupta SKY Forklift Kiralama firmasını kurarak forklift, istifleme makinaları ve manlift segmentli ürünlerle yolumuza devam ediyoruz. Şu an önemli sayıda bir forklift grubumuz bulunmakta. Kurumsal firmalarla yıllık bazda kiralama işi yapmaktayız" ifadelerini kullandı.

Müşterilerinin taleplerine göre marka belirleme şansına sahip olduklarını kaydeden Okyay "İlk etapta ENKA Grubu TCM forkliftlerini bünyemize katmıştık. Daha sonra Makliftsan'dan çeşitli tonajlarda Hangcha forkliftlerini aldık. İstifleme grubunda İsveç menşeli Cesab ile çalışmaktayız. Şu an %90 kapasiteyle makinalarımızı kiralamaktayız Karadeniz, Marmara, İç Anadolu Bölgeleri'nde çeşitli tonajlarda forkliftlerimiz çalışmakta" şeklinde konuştu.

İşinde uzman bir teknik ekiplerinin olduğunu belirten Okyay "Keza personelimiz önemli niteliklere haiz. Pazarlama müdürümüz tüm Türkiye'yi dolaşmakta. Hizmet, satış ve kiralama konularında oldukça iddialı bir firmayız" şeklinde devam etti.

"Kocaeli'nin önemi"

Kocaeli'nin her gün yeni bir keşfe açık bir yer olduğuna işaret eden Okyay bu bölge hakkında şu ifadeleri kullandı: "Sektörel ve ekonomik anlamda Türkiye'nin can damarlarından biri. Bu ilde bulunduğumuz için oldukça şanslıyız.  Kocaeli her zaman ticari olarak bize çok önemli olanaklar sundu. Biz de bu olanakları değerlendirip sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.

Uzman operatör ve hırsızlık sigortaları!

 Vinç grubunda maalesef işinin uzmanı operatör bulmakta çok büyük sıkıntılar çekmekteyiz. Piyasada niteliksiz operatör bulunmakta. Oldukça pahalı olan makinaların bu tür operatörlerin eline verilmesi gerçekten de çok büyük sorunlar doğuruyor. Bir de çalınan makinalarımızın sigorta kapsamı dışında olması gerçekten de çok acil çözüm bekleyen ana sorunlardan biri. Leasinglerde yapılan sigorta anlaşmalarında ya bazı detaylara gerektiği kadar önem vermiyoruz ya da bu detaylar gözümüzden kaçıyor. Yine bu hırsızlık olaylarında leasingin total olarak bizlere yaptığı sigorta yetersiz.

Firma olarak sağlam adımlarla ve sağlıklı bir şekilde büyümek taraftarı olduklarını dile getiren Okyay, "Bu büyüme sürecinde de kurumsal firmalarla uzun vadeli işler yapmak istiyoruz. 2017 yılında yatırımlarımızın önemli bir kısmını forklift grubuna ayıracağız. Bu grupta da akülü segmentine yoğunlaşacağız. Tabi bunun yanı sıra müşteri taleplerine göre eklemli, makaslı platformlar, kamyon üstü mobil vinçleri de  parkımıza katacağız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol