Bu haber kez okundu.

Platform sektöründe yeni tecrübe: Tekin Platform

 

2007 yılında JLG Teknik Servis Mühendisi olarak platform sektörüyle ilk kez tanışan Faik Tekin, o yıllarda Türkiye’de çok yeni olmasına rağmen dünyada önemli bir noktada bulunan sektörün gelecekteki potansiyelini öngörerek tüm kariyerine bu alanda devam etmeye karar vermiş ve kendisini bu yönde geliştirmiş. Hasel İstif Makinaları’nda 4 yıl, Acarlar Makine’de de 6 yıl çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra kendi şirketini kurmaya karar veren Tekin: “Bir gün kendi şirketimi kurma fikri kafamda hiç oluşmamıştı. Amacım hangi şirkette ve hangi görevde olursa olsun sektöre en iyi şekilde hizmet etmekti. Bazen şartlar ve koşullar size farklı bir fırsat sunar. Ben hayatım boyunca doğru olduğuna inandığım fırsatları değerlendirmeye çalıştım ve adımlarımı buna göre attım. Bugünlere gelmeme büyük katkıları olan bu iki firmaya ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Uzun süreli başarı için kaliteli ürün ve kaliteli hizmet şart

Dünya devi Amerikan JLG ve özellikle son yıllarda oldukça yaygın olan Çin menşeili Sinoboom marka personel yükseltici platformların, ayrıca özel amaçlar için tasarlanmış Danimarka menşeili FalconSpider marka örümcek platformların satış, servis ve yedek parça hizmetlerini sunduklarını belirten Tekin: “Uzun süreli bir başarı için iki unsur olmazsa olmazdır: Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet. Sunduğunuz hizmet ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer ürününüz iyi değilse çok fazla ileriye gidemezsiniz. Aynı şekilde istediğiniz kadar dünyanın en iyi ürününü getirin, hizmet kaliteniz yeterli değilse sürdürülebilir bir başarı yakalayamazsınız. Tekin Platform’un kuruluş aşamasında öncelikle iyi ürünü sunmak amacıyla Karyer Tatmak, Uygunlar Platform ve TCA Lift firmalarıyla çok iyi ilişkiler içerisinde iş birliği yaptık. JLG, Sinoboom ve FalconSpider sınıflarının en iyi ürünleri. Sunacağımız kaliteli hizmetle bu ürünleri daha da yaygın hale getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

 Müşterimizin işi işimiz, makineleri ise sorumluluğumuz altındadır

Şirketinin en büyük gücünün hizmet kalitesi olduğuna ve yeni kurulan bir şirketin avantajlarına değinen Tekin: “Yüzlerce müşteriniz varsa hizmette bir öncelik sırası yapmanız gerekir. Hepsine aynı anda ulaşmanız pek mümkün olmayacaktır. Hizmet hızının uzaması Tulipbet iş kaybına sebebiyet verir ve bu da bazı müşterileriniz için memnuniyetsizlik yaratır. Bizim için ilk müşterilerimiz iş ortağımızdır. Onların işi bizim işimiz, makineleri bizim sorumluluğumuzdadır. Müşteri sayımız arttıkça aynı standardı korumayı hedefliyoruz. Özellikle kiralama firmalarına; “makinenin her şeyini biz takip edeceğiz” diyoruz. Olası arızada tespitinden müdahalesine, çözümünden en uygun yedek parçanın hızlı teminine kadar, periyodik bakımlarının takibi, kullanıcı eğitimleri, teknik personellere servis eğitimi gibi hizmetler sağlıyoruz. Ayrıca kiralama yapmayan bir firma olarak gerek kiralama işi paslamak ve gerekse müşterilerimizin boşta olan makinelerini kiralamak anlamında destek oluyoruz. Bunun yanında, kiralama organizasyonu için kurulması gereken sistem ile ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz” dedi.

En büyük amacım “Tekin Platform bu işi doğru ve düzgün yapıyor” denmesi

2017 yılının, şirketi ve hizmetlerinin tanıtımı anlamında önemli bir yıl olduğunu ve önümüzdeki yıl yüksek hedefler için hazır olduklarını ifade eden Tekin sohbetimizi şu şekilde noktaladı: “Ülkemizdeki büyük projelerle ve platform sektörünün her geçen gün tanınması ve yaygınlaşmasıyla, önümüzdeki minimum 10 yıllık süreçte sektörün büyüme ivmesinin devam edeceğini düşünüyorum. Tekin Platform olarak bu süreçte elimizden geldiğince sektöre katkı vermeye çalışacağız. Hep vurguladığım ve gerçekten samimi olduğumun bilinmesini istediğim şudur: Hedefim geçici başarılarla kısa sürede bir şeyler kazanmak değil, müşterilerime güven sağlayıp uzun vadeli ve sürdürülebilir bir başarıdır. “Tekin Platform bu işi doğru ve düzgün yapıyor” denmesi benim en büyük amacımdır. Bugüne kadar yaptığım işlerde ve kurduğum ilişkilerde bunu sağladığımı düşünüyorum. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğim. Son olarak daha önce derginizde yazdığım birçok makalenin sonuna eklediğim ve şirketimizin sloganı haline getirdiğimiz cümleyle bitirmek istiyorum: “Yükselmek ileriye gitmektir”.

 SPOTLAR:

“Tekin Platform’un kuruluş aşamasında öncelikle iyi ürünü sunmak amacıyla Karyer Tatmak, Uygunlar Platform ve TCA Lift firmalarıyla çok iyi ilişkiler içerisinde iş birliği yaptık. JLG, Sinoboom ve FalconSpider sınıflarının en iyi ürünleri. Sunacağımız kaliteli hizmetle bu ürünleri daha da yaygın hale getirmeye çalışacağız”

 

“Bizim için ilk müşterilerimiz iş ortağımızdır. Onların işi bizim işimiz, makineleri bizim sorumluluğumuzdadır. Müşteri sayımız arttıkça aynı standardı korumayı hedefliyoruz”

“Hedefim geçici başarılarla kısa sürede bir şeyler kazanmak değil, müşterilerime güven sağlayıp uzun vadeli ve sürdürülebilir bir başarıdır”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol