Bu haber kez okundu.

Rekor İş Makinaları HYTSU'yla çok güçlü

 

Rekor Grubu olarak sektörde yaklaşık 16 yıldır faaliyet gösterdiklerini kaydeden Bektaş, "İş makinaları segmentinde ise 1,5 yıldır müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İnşaat malzemeleri, demir, boru ve galvaniz ticareti yapmakta iken 2016 yılı itibariyle forklift ve istif makinaları sektörüne giriş yaptık. Bu süreci başlatmadan bir Çin ziyareti gerçekleştirdik. Burada birçok forklift ve istif makinaları markasıyla görüşmelerimiz oldu. Bunların içinde HYTSU markasında karar kıldık ve HYTSU'nun Türkiye distribütörü olduk. Açıkçası Çin'e gitmeden önce piyasada kabul gören olumsuz "Çin Malı" imajına ben de inanmaktaydım. Ama gidip orada firmaların tesislerini ve üretimlerindeki kaliteyi görünce bu imajın artık gerçeği yansıtmadığını anladım. Biz ürünümüze güveniyoruz. Sattığımız ürünün yedek parça garantisini veriyoruz" ifadelerini kullandı.

HYTSU markasının distribütörlüğünü bayilik kanallarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Bektaş, "Kendimiz bu markayı Bursa'da satmanın yanı sıra, İstanbul, İzmir, Gebze, Kocaeli, Ankara, Antalya, Denizli, Adana, Gaziantep, Elazığ ve Malatya gibi bölgelerde bayiliklerimiz bulunmakta. Yeni bayilikler de vermeye devam ediyoruz" dedi.

 

"Fiyat, Betboo ergonomi, dayanıklılık"

Forkliftler menşei neresi olursa olsun kullanım şekli olarak belli bir standart sergilemekte. Bundan dolayı bunların tercih edilmesinde, fiyat, ergonomi ve dayanıklılık gibi unsurlar başat rol oynamakta. HYTSU bu anlamıyla bize cazip geldi. Forkliftlerimiz ağırlıklı olarak dizel ürünler. Bunun yanı sıra elektrikli olanlar da bulunmakta. 1,5 - 10ton arası büyüklüğe sahipler. Firmamız Bursa merkezli olmasına rağmen Türkiye'nin her bölgesine forklift gönderiyoruz.

 

Bayilerden gelen yoğun talep doğrultusunda 2.el takasları da yapmaya başladıklarını dile getiren Bektaş "Bayilerimizle rakip olmamak adına servis hizmetlerini de kendimiz sunmuyoruz. Anlaşmalı servislerimiz bulunmakta" şeklinde konuştu.

Geçen senenin ortalarında HYTSU'nun temsilciliğini aldıkları için 2016 yılında bu markanın lansmanı sürecine yoğunlaştıklarını söyleyen Bektaş, "Bu yıl ki satış hedefimiz minimum 120 adet civarında. Yine 2 yıl gibi bir süre sonra Türkiye'de bir serbest bölgede montaja başlayıp Bulgaristan, Irak, Türkî Cumhuriyetleri, Yunanistan, İran ve Suriye'ye de HYTSU'yu ulaştırmak gibi bir hedefimiz bulunmakta" ifadelerini kullandı.

Son olarak WIN Cemat Eurasıa fuarına değinen Bektaş konu hakkında şunları söyledi: "WIN Cemat Eurasıa bizim katıldığımız 2.fuar oldu. Ama yurt dışındaki birçok fuarı ziyaret etmekteyiz. Şu anda bu fuarda forklift markası sergileyen 6 firmadan biriyiz. Bu yüzden burada olmaktan çok gururluyuz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol