Bu haber kez okundu.

Rent Rise Ankara Bölgesi'nin de yıldızı

 

Ankara’da ilk olarak Acarlar Makine bünyesinde kiralama faaliyetlerine başladıklarını hatırlatan Gül, "Daha sonra firmamızın satış ve kiralama faaliyetlerini ayırmasıyla beraber 2014 itibariyle RENT RİSE bünyesinde faaliyetlerimize devam etmekteyiz.Şubemiz, hali hazırda 130 adet çeşitli modellerde makinelerle Ankara merkezli olmak üzere çevre illere hizmet vermektedir. Kiralama faaliyetlerimiz yanında satış sonrası hizmetlerimiz de bünyemizde sunulmaktadır. Teknik servis ekibimiz kiralık makinelerin bakım onarım ve müşteri kullanımındayken oluşan arızalarla ilgilenmektedir. Ankara ve çevre iller olarak kiralamalarımız yapılmaktadır. Zaman zaman 135 adetlere çıkan makine parkımızla geniş yelpazede çalışmaktayız. Özellikle Ankara içerisinde organize sanayi bölgelerindeki yeni kurulan fabrikalar ve devlet yatırımlı bazı büyük projeler çalıştığımız ve çalışmaya devam ettiğimiz unsurlar" ifade etti.

 

 

Ankara Bölgesi'nin coğrafi konumundan ötürü doğal şartlarının biraz zorlayıcı olduğuna işaret eden Gül, "Özellikle sonbahar ve kış aylarındaki zor iklim şartlarına uygun dizel motorlu makineler daha yaygın görünmektedir. Bunun yanında yine akülü makinelerimiz yoğunlukla çalışmaktadır. Model olarak isim vermek gerekirse COMPACT 12 DX ve H 18 SX dizel makaslı ile COMPACT 12 akülü makaslı ve HA 15 IP model akülü eklemli makineler en sık kiralanan makine modelleri" şeklinde konuştu.

 

Rent Rise'ın kurumsal yapıda olmasının  işleyişlerinde bir çok avantaj sağladığına işaret eden Gül "Kiralama yapan müşterinin de kiralama sonrası teknik desteği düşünmesi ve bunu firmamızda sorunsuz halledebileceğini bilmesi bizim en büyük artımız. Bazı durumlarda kira fiyatımız rakiplere göre yüksek kalsa da teknik destek ve uzman teknik kadro faktörlerinden dolayı firmalar bizi tercih etmekte. Ayrıca adet bazında çok fazla makinemiz olduğu için kurumsal olarak kullandığımız programlar, iş gücü ve kalitesi, müşteri memnuniyetiyle beraber düzenli çalışmamızı da temin etmektedir" dedi.

 

Açıklamalarında, firmasının bazı işleyişlerde takip ettiği prosedürlere de değinen Gül, "Kurumumuzun kendiyle beraber Betorder müşterisini de koruması açısından bazı matbu evrakların talep etmesi bazen sorun olabilmektedir. Fakat imza yetkililerinin sözleşmeleri incelemesi daha sonra oluşacak anlaşmazlıkların önüne büyük ölçüde geçmektedir. Müşterimiz neyi kaça nerde kiraladığını bilmekte ve ona göre hareket etmektedir. Bu da şantiyedeki elemanların firma sahiplerinden habersiz yaptığı kiralamaların önüne geçmektedir" sözlerini kullandı.

 

Kutu!!!kutu!!!kutu!!!

" Rekabet en üst seviyelere çıkmış durumda!"

 

Her alanda olduğu gibi sektörümüzde de kıyasıya bir rekabet ortamı mevcut. Özellikle yeni firmaların sektöre adım atmasıyla makine yatırımlarıyla beraber rekabet en üst seviyelere çıkmış durumda. İnsan nazarında rekabet çok sevilen bir durum olmasa da insanları ve firmaları ayakta tutan sürekli gelişmeye dönüşmeye iten bir olumlu tarafı da var. Bu da genel standardın yükselmesine müşteri memnuniyetinin artmasına olanak vermektedir. Fakat bu rekabet sadece fiyat endeksli olursa az önce değindiğim pozitif etki yarım kalır. Çünkü düşük fiyat, yetersiz teknik destek ve kötü makine ile tolere edilmeye çalışılmaktadır. Anlık olarak belki fayda sağlanabilir fakat sürdürülebilirliği kesinlikle mümkün değildir. Fiyat rekabeti en kolay rekabet yönetimidir. Bu bakımdan sektördeki firmalarımız fiyat rekabetinin yanında asıl olarak diğer olgular üzerinde rekabeti arttırmalıdır.

 

Son olarak iş güvenliği konusuna da değinen Gül şunları söyledi: "Yaptığımız iş gereği birçok durumlarla karşılaşmaktayım. Özellikle insan hayatının direkt konu olduğu kiralama sektörümüzde kullanıcılarla beraber biz firmaların da sorumluluklarını bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekmektedir. Kullanıma elverişli olmayan makinelerin ticari kaygıyla çalışmasına göz yummak ve bazı sorumluluklarımızdan kaçmak bize uzun vadede kesinlikle kaybettirecektir.  Bu bakımdan insan hayatını merkezine koyan ve müşteri memnuniyetini vizyon edinmiş bir sektörün uzun yıllar ülke piyasasında varlığını idame ettirmesini temenni ederim."

 

 

                                                                                                                                            

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol