Bu haber kez okundu.

Sakarya'da vinç işlerinin adresi; Sakarya Yunus Vinç

 

Yaklaşık 9yıldır sektörde hizmet vermekte olduklarının bilgisini veren Tüzün, "Şahsım olarak bu sektörde 26 yıllık bir tecrübeye sahibim. Adapazarı'nda bu işin öncülerinden biriyiz. 30-80ton arası hi-up kiralaması yapmaktayız. Hi-up ürünlerimiz Hidrokon markasını taşımakta. Müşterilerimizin ihtiyaçları dahilinde 0-300ton arası teleskopik vinçleri dışarıdan kiralayarak onların hizmetine sunuyoruz.  Aynı şekilde platform, forklift, sepetli vinç gibi makinaları müşterilerimize temin edebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında bölgesinin yaşadığı sektörel sorunlara değinen Tüzün konu hakkında şu ifadeleri kullandı: "Bölgemizde gelinen süreçle birlikte sektör firmalarının artması sonucu zorlu rekabet koşulları oluşmuş durumda. Fiyatlar daima aşağı çekilmekte. İstenilen fiyatlara çalışılmıyor. Vinççilik yapılması için belli kriterlerin oturtulması gerekiyor. Şu an hala kapısında 5tane vinci olup da K Belgesi olmayan vinççileri biliyorum. Madem bu işi yapmak için bir K Belgesi gerekiyor; bu belgeye sahip olmayanlar araçlarının muayenesini nasıl yapıyorlar? Yetki belgesi olmayan bir kişiye ruhsat nasıl çıkartılabiliyor? Ortada gerçekten de çok büyük bir sorun durmakta. Bu sorunun üstesinden ancak dernekleşerek ve devletin ilgili kurumlarının sıkı bir denetim yapmasıyla gelebiliriz. Bir diğer köklü sorunumuz ise nitelikli eleman yetiştirilememesi. Bunun yanı sıra özellikle 60ton üzeri vinçlerde iş makinası plakasının verilmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Sakarya'da iş anlamında devletin yaptığı çok güzel yatırımlar olduğuna işaret eden Tüzün, "Fakat buranın firması olmamıza rağmen bu yatırımlardan maalesef biz yararlanamıyoruz. Dışarıdan gelen firmalar iş yapıyor" ifadelerini kullandı.

"Bu yıl bekleyip önümüzü görmeye çalışacağız"

2016 yılı hem firmamız hem de bölgede bulunan sektörümüz için gerçekten de çok zorlu geçti. Özellikle yılın son ayları çok durgundu. 2017 yılı için de herhangi bir yatırım kararımız bulunmamakta. Bekleyip önümüzü görmeye çalışacağız.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol