Bu haber kez okundu.

Sektörüne yön veren kadın;  Reyhan Uğurlu Yücel

 

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden mezun olan Reyhan Uğurlu Yücel, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme programını, 2011 yılında da Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.  Profesyonel hayatına Türk Philips şirketinde başlayan Yücel, Hızlı Tüketim, Tüketici Elektroniği, Bilişim sektörlerinde Canon ve Eveready/Energizer Pil şirketlerinin dahil olduğu çok uluslu ve yerli firmalarda pazarlama, satış ve iş geliştirme konularında yöneticilik yaptı.

2005 yılında HMF Makina ile iş ve istif makinaları sektörüne katılan Reyhan Uğurlu Yücel, 11 yılı aşkın geniş sektör deneyimi ile 2011 yılından bu yana HMF Makina’da Pazarlama, İş Geliştirme ve Endüstriyel Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi. 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren Universal Handlers Genel Müdürü olarak görev almaktadır.

Firmasının tarihçesine değinen Yücel, "STFA HOLDİNG grup şirketlerinden olan ve 2003 yılından bu yana forklift ve depo içi ekipmanların operasyonel kiralanması alanında faaliyet gösteren Universal Handlers, halen dizel, LPG’li ve akülü forkliftlere ek olarak reach truck, sipariş toplayıcılar, akülü istifleyiciler, transpaletler, personel yükselticiler, dar koridor istifleyiciler ve küçük iş makinalarından oluşan 1.000’in üzerindeki makina parkı ile, ülke genelinde, Türkiye’nin önde gelen firmalarının iş ortağı konumundadır. Müşterilerinin depo yönetimindeki işlerinin kesintiye uğramaması için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Adana’da bulunan atölyeleri ve 100’ü aşkın servis personeli ile müşterilerine 7/24 kesintisiz destek vermektedir" ifadelerini kullandı.

 

Forklift sektörünün Türkiye’deki gelişimini takiben yapılan orta ve uzun vadeli analizler sonucunda, Universal Handlers'in, yaklaşık 15 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini kiralamanın yanı sıra forklift ve istif makinalarının satışı ile genişletmeye karar verdiğini kaydeden Yücel, "Uzun süren bir ön çalışmanın sonucunda, Universal Handlers, 2015 yılının Ekim ayından itibaren dünya istif makinaları sektörünün öncü markalarından olan Yale’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur.Merkezi Ohio, ABD’de bulunan Yale markası, 140 yıllık geçmişi ile sektörün en eski markaları arasında yer alıyor. Dünya genelinde 62’den fazla ülkede 150’yi aşkın distribütörü, 12 üretim tesisi ve yaklaşık 5.400 kişilik kadrosu ile müşterilerine hizmet veren Yale’nin bünyesinde 3 ana ürün grubu yer alıyor: Dizel ve LPG’li forkliftler, akülü forkliftler ve depo içi ekipmanlar" şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin de içinde olduğu EMEA bölgesinde 3 Tipobet fabrikası bulunan Yale'nin, depo içi ekipmanları İtalya’da, büyük boy forkliftleri Hollanda’da, elektrikli, dizel ve LPG forkliftlerini de Kuzey İrlanda’da bulunan fabrikalarında üretip, Türkiye pazarına sunduğuna işaret eden Yücel, "Bu mükemmel üretim ağı, Türkiye pazarına ürünlerin kısa sürede ulaştırılmasında büyük önem taşımaktadır" dedi.

 

"2017 yılı Universal Handlers’ın atağa kalkma yılı olacak!"

Yale’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak faaliyet göstermeye başladığımızda oluşturduğumuz 5 yıllık stratejik plan doğrultusunda öncelikli hedefimiz, Amerika’da %27 pazar payı ile lider konumda olan bu markayı, önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Türkiye’de satışı yapılan markalar arasında en üst grubun içerisine sokarak pazar payını hak ettiği seviyelere ulaştırmak. Bu doğrultuda 2016 yılı bizim için yeniden yapılanma senesi oldu. Öncelikli olarak Yale markasının faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde penetrasyonunun artmasını sağladık ve 2015 yılında elde ettiği pazar payının üstüne çıktık. Yılın ikinci yarısı yeni bir yapılanma sürecine girerek kiralama ve satış operasyonlarını ayırdık. Bu yapılanma Aralık sonuna kadar tamamlanacak. Amacımız hizmet ağımızı büyütmek. Şirkette yapılan iyileştirmelerle birlikte 2017 yılı Universal Handlers’ın atağa kalkma yılı olacak.  Kiralamada Türkiye’nin ilk 500’üne girmiş büyük müşterilerin yanı sıra kendi işine odaklanmak isteyen firmalar hedef kitlemizi oluşturuyor. Satışta ise, 2017’de hizmete alacağımız bayi ve servis kanallarımızı kullanarak kapsama alanımızı genişleteceğiz.

Açıklamalarında firmasının satış sonrası servis  hizmetleri hakkında da bilgi veren Yücel, konu hakkında şunları dile getirdi: " Satış sonrası hizmetler, bu sektörün olmazsa olmaz bir parçasıdır. Müşteriye olan sadakati artıran kısım satış sonrası hizmetlerdir. Universal Handlers olarak en güçlü yönlerimiz, arkamızda STFA gibi güçlü ve köklü bir holdinge ve üstün satış sonrası hizmetler ekibine sahip olmamız. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Adana’da bulunan 6 bölge servisimiz ve 100’e yakın çalışanımız ile müşterilerimize 7/24 kesintisiz destek vermekteyiz.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol