Bu haber kez okundu.

Sinan Vinç sektörünün geleceği adına oldukça umutlu

 

Sinan Vinç'in 1990 yılında Bayram Kömür önderliğinde kurularak 3 tonluk Hi up ile sektörde faaliyet göstermeye başladığını kaydeden Sinan Kömür "Gelişen ve hızını kesmeden büyüyen piyasa şartlarıyla paralel olarak firmamızın da  makine parkurunu  geliştirmekteyiz. Şu anda makine parkımızda mobil, çift kırma, tek kırma vinçlerimiz ve sepetli platformlarımız ile müşterilerimize cevap vermekteyiz" ifadelerini kullandı.

 

Vinç işletmeciliği sektörünün çok hızlı gelişen bir sektör olduğundan bu gelişmeyle  beraber bazı sorunları da getirdiğine işaret eden Kömür, "Başlıca sorunlarımıza değinecek olursak; Yetişmiş operatör olmadığından dolayı makinalarımızdan da yeteri kadar verim alamıyoruz. Ağaç yaş iken eğilir ilkesinden yola çıkarak hali hazırdaki meslek liselerinde ve çıraklık eğitim merkezlerinde 'Operatörlük Bölümlerinin' açılması piyasadaki operatör sıkıntısını biraz olsun çözecektir. Celtabet Bir diğer sorunumuz tonaj ve yol izin belgeleridir. 1983 yılında yürürlüğe giren 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu günümüz şartlarına cevap verememekte olup kapsamlı bir değişiklik yapılması gerekmektedir. En önemli sorunlarımızdan birisi de tahsilat sorunlarıdır. Yaptığımız işin tahsilatını kendimiz yapamadığımız zaman hukuki yollara başvuruyoruz ancak onlardan da bir sonuç alamıyoruz. Bu sorunların bir nebzede olsa önüne geçebilmek için Ankara'da faaliyet gösteren 8 vinç İşletmecisi meslektaşım ile 2016 yılında Ankara Vinç İşletmecileri Derneği'ni kurduk. İlerleyen günlerde diğer illerdeki derneklerle birleşerek Federasyon kurma planlarımız var"  şeklinde konuştu.

 

Önümüzdeki günlerde piyasalardaki nakit sıkıntısının bitmesi ümidini taşıdığını dile getiren Kömür, "Envanterimizde görmek istediğim makinelere değinecek olursam; 220 tonluk mobil vinç ve 70 metre sepetli platform bunlardan bazıları. Meslek hayatım boyunca hiçbir zaman karamsar olmadım. Meslektaşlarımı da karamsar olmamalarını tavsiye ederim" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol