Bu haber kez okundu.

Tek Vinç 2017 yılında çok önemli yatırımlara hazırlanıyor

 

Firmasının 1977 yılında oto yedek parça satışı ve imalatı üzerine Bursa'da kurulduğunu yineleyen Enes Tek, "2007 yılında bu sektördeki daralmadan ve krizden etkilenerek vinç sektörüne geçiş yaptık.2007 yılında Hidrokon marka 30 tonluk vincimizle, vinç sektöründeki küçük ama iddialı yerimizi aldık.2014 yılında vinç sektörünün yanı sıra sepetli ve makaslı platform olmak üzere makine parkımızı genişlettik" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında firmasının 2016 yılı yatırımları ve 2017 yılı hedefleri hakkında bilgi veren Enes Tek, konu hakkında şunları dile getirdi: "2016 yılında bünyemize 13 adet makaslı platform katarak platform sayımızı 20'ye çıkardık. Vinç olarak da parkımıza 1 adet 35 tonluk Hidrokon, 1 adet 30 tonluk Hidrokon 1 adet 95 tonluk Hidrokon imalatı vinç kattık. 2016 yılı ülke içerisindeki siyasi olaylardan ve alçak darbe girişiminden dolayı son derece zor ve kısır geçmiştir.  Buna ek olarak yılın son çeyreğindeki Euro - Dolar hareketliliği sektörün önünü kapatmış ama ülkesini seven yatırımcılar olarak bu zor günlerden yatırım yapılarak çıkılacağını tüm dünyaya göstermiş bulunmaktayız. 2017 yılının bu zor günlerin arkasından gelen bir bahar gibi geçmesini ümit ediyoruz.Firma olarak yatırım hedeflerimizde ise 2 adet 30 Vegabet tonluk vinç ve 20 adet makaslı platform bulunmaktadır. 2017 yılının son çeyreğinde ise piyasa koşullarına göre bomlu eklemli platform alımı yapmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir."

Tek Vinç olarak, Bursa piyasasında ağırlıklı olarak inşaat ve şantiye alanında vinç hizmeti sunduklarını kaydeden Enes Tek,"Firmamız Bursa'daki diğer vinç ve platform sektöründeki firmalar gibi işine son derece saygı duyan, sürekli sektöründe yatırımlar yapan güvenilir bir firma olduğu için piyasada tercih edilen firmayız" şeklinde konuştu.

 

"Dernekleşmeye ihtiyacımız var"

Bursa'da vinç ve platform sektöründeki dernekleşme eksikliği, çalışma kültürümüze olumsuz etkileri olarak kendini göstermekte. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bu zamanlarda firmaların yalnız kalmaları sektördeki en büyük açıklardan bir tanesidir. Eğer biz, Bursa vinç firmaları olarak birlik ve beraberlik içerinde olursak zamanla bunun artılarını sektörümüzün her alanında hissederiz. Teknolojinin bu kadar gelişmiş olduğu bir dönemde firmalar olarak ortak bir platformda toplanmadıkça bireysel sıkıntılarla sürekli karşı karşıya kalırız. Sadece Bursa değil, Türkiye genelindeki firmalar olarak ortak bir platformda sesimizi ve gücümüzü birleştirirsek banka ve leasing firmalarına, yerli ve yabancı imalatçılara, distribütör ve yetkili servislere sözümüzü geçirebileceğimizi unutmamalıyız.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol