Bu haber kez okundu.

Türkiye'de bir ilk olan RENTH ile zaman ve hız kazanın

 

Türkiye’de ekipman ve makine kiralamayı tek bir çatı altında yapan bir firmanın olmadığını belirterek sözlerine başlayan İşletme Müdürü Sacit Gürsu, RENTH’in jeneratör, konteyner, elektrikli el aletleri, personel yükseltici platform, forklift, iş güvenliği malzemeleri gibi bir şantiye alanında gerekli olabilecek her türlü ekipmanı kapsadığını açıkladı “RENTH ile sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz. Hem platform, hem iş makinaları, hem de ekipman olarak bütün kiralama hizmetlerini sunmayı planlıyoruz” diyen Sacit Gürsu, “RENTH hayata geçeli 4 ay oldu. Bu dört aylık sürenin 1-1,5 ayı projenin ön hazırlığıydı” dedi.

“RENTH çatısı altında 5 marka oluşturduk”

“Bütün yatırımlarımızı kar/zarar oranlarının hesaplamasını yaparak ilerliyoruz. Bunu da yapmak zorundayız çünkü çok fazla kategoride hizmet veriyoruz” diyen Sacit Gürsu, RENTH çatısı altında yer alan 5 ayrı markayı şu şekilde anlattı: “AIRH grubumuz, personel yükseltici platform, forklift ve telehandler üzerine. WORKERH grubumuzu elektrikli el aletleri oluştururken POWERH grubumuz içerisinde jeneratör, kompresör ve aydınlatma kuleleri yer alıyor.  LIFTERH grubumuzda müşterilerimize kaldırma ve vinç ekipmanlarını sunarken, CONTAINERH içerisinde ofis, yaşam, atık konteynerlerinin yanında duş ve wc konteynerlerinin de hizmetlerini veriyoruz. Tabii ki bu gruplar içerisinde firmalardan ve müşterilerimizden gelecek talepler üzerine de eklemeler yapacağız”

Çatımızda çeşit olarak 500’den fazla ürün bulunuyor

“RENTH esasen bir platform işletmecisi değil. Biz, tek düze, süregelen bir kiralama mantığını devam ettirme amacında değiliz. Piyasadaki boşluğu hemen Neyine doldurup iş yapma da değil. Bizim amacımız çok daha farklı. Türkiye’de yeni bir sistem ve hizmet kalitesi yaratmak istiyoruz” diyerek sözlerine başlayan RENTH Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Yıldız, adetsel değil, çeşit olarak 500’den fazla ürünleri olduğunu vurguladı.

“RENTH’in önünün çok açık olduğuna inanıyoruz”

Bu projenin altında çok büyük emek olduğunu sarf eden Selim Yıldız, ürünlerin fiyatlandırmadan, hitap edeceği kesime ulaşmasına kadar her bir aşamanın hiç kolay olmadığını bildiklerini belirtti. Diğer taraftan Türkiye’de bu işi yapan ilk firma olacaklarının altını çizen Selim Yıldız, “Amerika ve Avrupa’da örnekleri mevcut. Bu işi Türkiye’de yapan ilk firma da biziz. İlk olmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları olduğunu da biliyoruz. En önemli husus pazarı bu sisteme alıştırmak olacak. Lakin sektöre sunduğumuz avantajlar doğru bilindiği takdirde, piyasadan alacağımız tepkilerin çok iyi olacağını düşünüyoruz. RENTH’in önünün çok açık olduğuna inanıyoruz” dedi.

Hareket’in itibarı bize güç veriyor

Hareket Proje Taşımacılığının sektördeki 60 yıllık deneyimi, itibarı ve gücünün RENTH’e katkılarının kuşkusuz çok fazla olduğunu söyleyen Selim Yıldız, RENTH’in hizmet anlayışının “bir firmaya bir RENTH temsilcisi” olduğunu belirtiyor. Bunun nedenini de iş ortaklarının iş süreçlerini kolaylaştırmak ve onlara zaman kazandırmak olarak özetliyor.

Hedef, herkesin ulaşmak istediği firma olmak

Dünya devi markalarla sözleşme imzaladıklarını vurgulayan Sacit Gürsu ise “Bizim sistemimizde operatör hizmeti bulunmuyor bu yüzden minimum personel sayısıyla maksimum ekipmana ulaşmayı hedefliyoruz. Dünya markalarıyla anlaşma yaparak yola çıktık. Kalite her zaman önceliğimiz. Hedefimiz ise herkesin hedef gösterdiği firma olmak” dedi.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol