Bu haber kez okundu.

Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursu'yla operatörlerinizi uzmanlaştırın

 

Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı Onaylıdır. İş makinası kullanıcılarına; İş Makinası kullanım eğitimi ve Operatörlük Belgesi vermektedir.

Kursumuzda;

*Kaldırma - Yükleme - İstifleme (Forkilft) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kaldırma ve Yükleme (Mobil Vinç) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü  Vinci Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kaldırma ve Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici)Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kazıma, Yükleme Tesviye (Beko Loder) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kazıma, Yükleme Tesviye (Ekskavatör) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Kazıma, Yükleme Tesviye (Loder) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*İş Kamyonu (Araç - Kurtarma - Çekme - Taşıma) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Zemin Sıkıştırma Makineleri (Silindir) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Asfalt ve Beton Serme (Finişer) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Zemin Delgi (Delik Delme ve Sondaj) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi

*Serdümen Yetiştirme Eğitimi Programları uygulanmaktadır.

 2016 yılı hedeflerinizi gerçekleştirdiniz mi? 2017 yılından beklentileriniz nelerdir?

2016 yılının son çeyreğinde Türkiyemiz için askeri ve ekonomik darbe girişimleri olmuş olsa da hedeflerimizi büyük bir oranda gerçekleştirdik. Özellikle makine parkımızdaki iş makinası sayımızı artırmak, buna bağlı olarak personel sayımızı ve eğitim verdiğimiz kursiyer sayımızı artırma yönünde çalışmalarımız olmuştur. Eğitim verdiğimiz programlara 3 adet yeni program ilave ettik. 2017 Aresbet yılı hedeflerimiz ise; eğitimlerde kullandığımız iş makineleri yenilemek, Uygulamalı sınav alanımızı daha büyük bir alana taşımak, yeni programlar ilave etmek ve eğitmen sayımızı artırmaktır.

2017 yılında Çalışma Bakanlığı'nın İş Sağlığı ve Güvenliği konularında denetimlerini artırmasından dolayı operatörlük eğitimlerinin ve belgelendirmelerinin artmasını bekliyorum.

2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın biz Operatörlük Kursları için bir takım yaptırımları da operatörlük belgelendirmesi yapan kursları biraz zora sokacaktır. Bu uygulamaların operatörlük kurslarındaki kaliteyi biraz daha artıracağını düşünüyorum.

Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursu olarak, alanınızla ilgili yeni yönetmelikler ve yeni kanunlar hakkında okuyuculularımıza neler söylemek isterseniz?

Bilindiği gibi eğitimi almadan hiçbir makine ve ekipman kullanılamaz. İş makinalarında ise her geçen gün Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından yeni programlar çıkıyor ve eski programlar ise yenileniyor. Örneğin; makaslı platform, telehandler gibi personel ve yük yükseltici makinaların operatörlük belgeleri düne kadar yoktu ve bunlar bazı yurt dışı menşeli ….CARD adı altında distribütör firmalar tarafından belgeler veriliyordu. Şimdi ise MEB tarafından kaldırma ve yükleme (personel ve yük yükseltici)tipi iş makinesi kullanımı operatörlük eğitimi ve operatörlük belgeleri veriliyor. Araç kurtarıcıların operatörlük belgesi yoktu. Yeni yönetmelik ile birlikte iş kamyonu (Araç - Kurtarma - Çekme - Taşıma) tipi iş makinesi kullanımı operatörlük eğitimi ve operatörlük belgeleri gündeme geldi. Vinç kullanan operatörleri yönlendiren 'Bayrakçı, İşaretçi, Riger' olarak adlandırılan serdümenler için de serdümen yetiştirme eğitimi programı uygulanmaktadır. Hiçbir kurumun denetimlerde zorda kalmaması için ağır cezaları ödememek için önceden tedbirlerini almalarını hem personellerin eğitimlerini hem belgelerini hazır bulundurmalarını tavsiye ediyorum. Zira sloganımız; “Önlemek Ödemekten Daha Ekonomik, Daha Kolay ve Daha İnsanidir”.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol