Bu haber kez okundu.

Uzmanlar Platform'da görev değişimi

 

Uzmanlar Platform Fabrika Müdürü Serhan Günaydın, yeni görevi hakkında açıklama yaparken,  "Fabrikamızda kısa bir süre önce yeni bir oluşum içerisine girdik. Bu bağlamda fabrika müdürlüğü görevine getirildim. Daha önce firmamda dış ticaret sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Yeni oluşumla birlikte kurumsallaşma adına biz de gerekli olan revizyonları yapmaya başladık. Bu alanda gerek imalat gerekse idari kısımlarda iyileştirmelere başladık. Tabi bu birden olacak bir durum değil. Zaman alacak bir süreç" ifadelerini kullandı.

“Kalitemizi daha da ileriye taşımak istiyoruz”

2 ay içerisinde çift vardiyalı çalışma sistemine geçmek istediklerini belirten Günaydın, "Böylelikle bize gelen siparişleri en erken şekilde müşterilerimize teslim edebileceğiz. Ürünlerimizdeki Uzmanlar kalitesini daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bunun için de yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Yine Ar-Ge departmanımızda bir atılım sürecine girdik.  Bu alanda sektörde isim Lunabit yapmış Ulu Kaya çalışacak" şeklinde konuştu.

"Uzmanlar Platform'da olmaktan çok mutluyum"

Sektörde 20 yıla yaklaşan bir tecrübeye sahip olduğunu belirten Uzmanlar Platform Ar-Ge Mühendisi Ulu Kaya, Paksan, Paktaş ve Timsan gibi firmalarda çalıştığını, şu an Uzmanlar Platform'da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Ar-Ge olgusunun oldukça derinliğe sahip bir konu olduğuna vurgu yapan Kaya, "Ar-Ge 1950'li yıllarda gerçekten de Ar-Ge mantığıyla yapılıyordu. Günümüzde ise özellikle imalat sektöründe Ür-Ge (Ürün geliştirme) mantığıyla gerçekleştirilmekte. Çünkü Ar-Ge yeni bir buluşa imza atmak anlamına gelir. Ar-Ge çalışmalarının ilk etabında tasarımsal boyutu bulunmakta. Bu tasarımın doğru yapılması gerekiyor. Bunun için de doğru ekipmanlara ihtiyaç bulunmakta. Tasarımın ardından işin üretim boyutunun da çok iyi düşünülmesi ve hesaplanması lazım. Maliyetler minimumda tutulmalı. Bunlar yapılırken kesinlikle analiz programlarından yararlanılmalı ve bilgisayar ortamında modelleyip sonuçlarını makineyi yapmadan önce görmek lazım. Çünkü iş bittikten sonra bunların denemesini yapmak bir hayli zaman ve para kaybına neden olur. Son olarak üretim gerçekleştirilip prototip üretilir. Prototip üzerinde gerekli testler uygulanır. " şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol