Bu haber kez okundu.

Uzmanlar Platform'dan kurumsallaşma adına önemli revizyonlar

 

Uzmanlar Platform Fabrika Müdürü Serhan Günaydın, yeni görevi hakkında açıklama yaparken,  "Fabrikamızda kısa bir süre önce yeni bir oluşum içerisine girdik. Bu bağlamda fabrika müdürlüğü görevine getirildim. Daha önce firmamda dış ticaret sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Yeni oluşumla birlikte kurumsallaşma adına biz de gerekli olan revizyonları yapmaya başladık. Bu alanda gerek imalat gerekse idari kısımlarda iyileştirmelere başladık. Tabi bu birden olacak bir durum değil. Zaman alacak bir süreç" ifadelerini kullandı.

2 ay içerisinde çift vardiyalı çalışma sistemine geçmek istediklerini belirten Günaydın, "Böylelikle bize gelen siparişleri  en erken şekilde müşterilerimize teslim edebileceğiz. Ürünlerimizdeki Uzmanlar kalitesini daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bunun için de yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Yine Ar-Ge departmanımızda bir atılım sürecine girdik.  Bu alanda sektörde isim yapmış Ulu Kaya çalışacak" şeklinde konuştu.

" Bu yılın sonuna doğru 51mt'lik ürünümüzü piyasanın beğenisine sunacağız"

2017 yılının ilk 2 ayında hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun sipariş aldıklarını kaydeden Günaydın konuya dair şunları dile getirdi: "Özellikle yurt dışından aldığımız bir siparişle seri üretim yapma konusunda da tecrübe kazandık. İç piyasalarda yüksek metrajlı makinalara talep artmakta. Bu sene aldığımız yoğun siparişlerin %70'ini 37mt ve 45mt'lik makinalar oluşturmakta. Bu bizi sevindiriyor çünkü bu metrajdaki makinaları ülkede üreten ender firmalardan biriyiz. Bu yılın sonuna doğru 51mt'lik ürünümüzü piyasanın beğenisine sunacağız. Sonraki süreçlerde ise daha yüksek metrajlı ürünlerin imalatına yoğunlaşacağız."

Son olarak kendisi Dinamobet hakkında bilgi veren Günaydın, "Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Daha önce 32 yıllık aile şirketimde 18 yıl yöneticilik yaptım. Şirketimizi kapatma kararının ardından makine sektörüne yöneldim. Yaklaşık 3 yıl önce Uzmanlar Platform'da dış ticaret alanında çalışmaya başladım" dedi.

 

" Uzmanlar Platform'da olmaktan çok mutluyum"

Sektörde 20 yıla yakalaşan bir tecrübeye sahip   olduğunu belirten Uzmanlar Platform Ar-Ge Mühendisi Ulu Kaya, Paksan, Paktaş ve Timsan gibi firmalarda çalıştığını, şu an Uzmanlar Platform'da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Ar-Ge olgusunun oldukça derinliğe sahip bir konu olduğuna vurgu yapan Kaya, "Ar-Ge 1950'li yıllarda gerçekten de Ar-Ge mantığıyla yapılıyordu. Günümüzde ise özellikle imalat sektöründe Ür-Ge (Ürün geliştirme) mantığıyla gerçekleştirilmekte. Çünkü Ar-Ge yeni bir buluşa imza atmak anlamına gelir. Ar-Ge çalışmalarının ilk etabında tasarımsal boyutu bulunmakta. Bu tasarımın doğru yapılması gerekiyor. Bunun için de doğru ekipmanlara ihtiyaç bulunmakta. Tasarımın ardından işin üretim boyutunun da çok iyi düşünülmesi ve hesaplanması lazım. Maliyetler minimumda tutulmalı. Bunlar yapılırken kesinlikle analiz programlarından yararlanılmalı ve bilgisayar ortamında modelleyip sonuçlarını makineyi yapmadan önce görmek lazım. Çünkü iş bittikten sonra bunların denemesini yapmak bir hayli zaman ve para kaybına neden olur. Son olarak üretim gerçekleştirilip prototip üretilir. Prototip üzerinde gerekli testler uygulanır. Ar-Ge sürecinin son aşamasını da ürünün yaklaşık 1 yıl kullanılarak ömürsel oranda testlerinin gerçekleştirilmesi oluşturmakta" şeklinde konuştu.

Uzmanlar Platform olarak müşterilerinin taleplerini tam olarak karşılayacak makinaların üretimini masaya yatırdıklarını kaydeden Kaya, "Bu ekipmanlara en iyi şartlarda nasıl ulaşabileceğimizin planlamalarını yapıyoruz. Yani gerçek anlamda  Ar-Ge mantığı çerçevesiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tasarım, analiz, üretim, prototip ve bunun testleri gibi aşamaları uygulayacağız. Hedefimiz bu aşamalarla 70mt'ye kadar makinalar üretmek. Şu anda henüz tamamlanmamış 53mt imalatımız bulunmakta. Amacımız 26 ve 32 tonluk kamyonlara maksimum koyabileceğimiz makinaların üretimini gerçekleştirmek" dedi.

Gölcük Değirmendere'de dünyaya gelen Uzmanlar Platform Ar-Ge Mühendisi Ulu Kaya, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv Bölümü'nden sonra Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden mezun oldu.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol