Bu haber kez okundu.

Uzmanlar Platform'un gelenekselleşen yeni yıl kampanyasının dördüncüsü gerçekleştirildi

 

Uzmanlift Makine Dış Tic. A. Ş.'nin Yusuf Tursun'la birlikte kurucularından  olan Mehmet Karakaya firmasının kuruluş süreci hakkında bilgi verirken "Snorkel ve Dinolift firmalarıyla distribütörlük anlaşması imzaladık. Bundan böyle   Uzmanlift, Snorkel ve Dinolift markalarının Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerin distribütörü olmuştur. Bu kuruluş sürecimizde bizden ürün alan ve bizi destekleyen tüm firmalara şahsım ve Yusuf Tursun adına teşekkürlerimi sunuyorum. KOMATEK Fuarı'yla da yeni kampanya ve fırsatlarla tüm müşterilerimizin hizmetinde olacağız" ifadelerini kullandı.

Karakaya'nın ardından kürsüye çıkan Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Danışmanı Faruk Aksoy katılımcılara sektör hakkında önemli bilgiler sunarken "Ülkemizde iş ve istif makinaları sektöründe yaklaşık 16bin firma bulunmakta. Bu firmalarda istihdam sayısı 131bini bulmakta. Platform satış adetleri 2016 yılında bir önceki yıla göre önemli bir düşüş sergilemiştir. Hükümetin orta vadeli planlamalarına göre elde ettiğimiz verilerle 2017 yılında iş makinaları sektörünün %5 oranında büyümesini bekliyoruz. Bu büyüme payıyla satış adetleri 14bini zorlayacaktır. Forklift sektöründe ise %4'lük bir büyümeyle yaklaşık 14bin adeti bulacaktır. Personel yükseltici sektöründe %12 büyümeyle 3750 adetlere ulaşacak. Sepetli platform sektöründe ise beklentimiz %40 büyümeyle 1150adete ulaşarak 33milyon dolara ulaşması. Kiralama ve imalat sektörlerimizin önümüzdeki 5 yıl boyunca önünün çok açık olduğuna inanıyoruz" şeklinde konuştu.

PLATFORMDER Başkan Yardımcısı Kenan Aydın ise yaptığı konuşmasında "Uzmanlar Platform'un her yıl düzenleyerek artık gelenekselleştirdiği ve sektörü bir araya getirdiği yeni yıl çekiliş etkinliğinden dolayı Yusuf Tursun'u kutluyorum. PLATFORMDER kısa bir süre önce kurulmasına rağmen 50'ye yakın üyemiz mevcut. Bunu da yılsonunda 150'ye çıkarmak istiyoruz. Derneğimizi federasyon olma yolunda önemli bir adım olarak görüyorum. VİNÇDER, Ağır Nakliye Derneği ve PLATFORMDER'i bir çatı altında toplamak istiyoruz" dedi.

Bursa VİNÇDER Başkanı Mehmet Arslan kürsüde yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: "Bursa VİNÇDER olarak ilk etapta sektörümüzde yaşanan uzman operatör bulma sıkıntısının üstesinden gelmek istiyoruz. Bunun için İŞ-KUR ve BTSO ile altyapı çalışmalarına başladık. Buna rağmen maalesef bölgemizden sektör firmalarından yeterli desteği gördüğümüzü söyleyemem. Maalesef firmalar  sektörel sorunlarımızın çözümünde çok da duyarlı sayılmazlar."

Son olarak kürsüye gelen Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tursun yaptığı konuşmasında, "Buraya ülkenin tüm bölgelerinden gelen konuklarımıza teşekkür ediyorum. Uzmanlar Platform Ailesi olarak sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz etkinliğin her yıl biraz daha geliştiğini ve katılımın sürekli arttığını gözlemlemekten memnunuz. Bundan sonra üreteceğimiz makinaların tümü önemli bir iş güvenliği unsuru olan 'Alan Kontrol Sistemi'ne sahip olacak. Bunu Avrupa standartlarında kaliteli ürünler yapmak adına gerçekleştiriyoruz. Asla kalitemizden ödün vermedik, vermeyeceğiz de. Eninde sonunda ürünlerin imalatında sektörel anlamda bir standart yakalamamız gerekiyor. Firmalar kendi kafasına göre üretim yapmayı bırakacak. Sorunlarımızın çözümü adına dernekleşmenin öneminin kavranması gerekiyor. Yine bu sorunların aşılmasında devletin de katkısının olması gerekiyor" dedi.

Konuşmaların ardından çekiliş gerçekleştirildi. Yapılan çekilişler sonucunda  Malatya firması olan Doğu Vinç'ten Mehmet Önal 37 metre, Özçelik Vinç'ten Feyzullah Özçelik 45 metre, Kocaeli firması Kaldırım Vinç'ten Erol Kaldırım26 metrelik ürünlerini çok uygun koşullarda aldı.

 

Kutu!!!!kutu!!!!kutu!!!! Arzu Hanım'ın dikkatine!!!! Aşağıdaki kutular fotoaltı olacaktır!!!!!

Uzmanlar Platform Genel Müdürü Yusuf Tursun

2016 yılı bir önceki yıla nazaran biraz sıkıntılı geçti sektörel anlamda. Bunun nedenleri de malum. Yaşanan önemli siyasi olaylar ve darbe kalkışması doğal olarak biz sanayicilere de olumsuz bir şekilde yansıdı. Bu darbe girişiminden sonra insanlarda bir tedirginlik, piyasalarda ise bir daralma ve durgunluk hali meydana getirdi. 2015 yılına göre %20'lik bir sektörel düşüş yaşandı. Buna rağmen 2016 yılının son iki ayında 40'a yakın bir ürün siparişi aldık. Tabi bu siparişlerin cirosu 2017 yılına yansıyacak. 2016 yılı sadece Türkiye için değil tüm dünyada belirli bir sıkıntıyla geçen yıl oldu. 2017 yılına dair iyimser olduğumu belirtmeliyim, geçen seneye oranla çok daha güzel geçecek bir yıl olacağına inanıyorum.

Bu yıl gerçekleştirdiğimiz etkinlik bir öncekine göre çok daha fazla katılımın olduğu bir etkinlik oldu. Bu da her yıl kendimizi geliştirdiğimizin bir kanıtı olsa gerek. 300'ün üzerinde kişinin oluşturduğu bir kalabalık vardı. Anadolu'nun hemen her yerinde etkinliğimize gelen kişiler oldu. Bu kişilere firma olarak yeniliklerimizi, gelişimimizi göstermek bizim açımızdan oldukça mutluluk vericiydi.

Uzmanlar Platform olarak hedefimiz 50mt'nin üzerinde araç üstü platformlar üretmek. Bunun için yoğun bir Ar-Ge çalışması içerisindeyiz. Bizim dışımızda herhangi bir Betper terslikle karşılaşmazsak eğer, içinde bulunduğumuz yılın 2.çeyreğinden sonra bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra daha çok ihracat yaparak ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz. Hâlihazırda Suudi Arabistan, İran, Ortadoğu ülkeleri, Türkî Cumhuriyetleri ve Rusya gibi ülkelere önemli miktarlarda ihracat yapmaktayız.

 

 

Mehmet Kılıçkaya / Asya Vinç Platform

Etkinlik önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da çok güzel ve başarılı geçti. Uzmanlar Platform farkını bir kez daha gözler önüne sergiledi. Birçok arkadaş ve firma bir araya geldik. Bu sektör adına önemli bir şey. Üretim kalitesi, satış sonrası servis kalitesi, ikinci el piyasasının olması Uzmanlar Platform'un ürünlerini ayrıcalıklı kılan unsurlar. İlerleyen zamanlarda bir 45mt'lik ürün almayı düşünüyoruz.

Şaban Duran / Hisarlı Platform

Sektörümüzde artık Avrupa standartlarına sahip yerli üretimler istiyoruz. Yurt dışından makine getirmek yerine bunu ülkemizden temin etmek istiyoruz. Bu anlamda yerli üretime desteğimizin sonsuz olduğunu belirtmek istiyorum. Uzmanlar Platform bunu başaran bir firma. Yusuf Bey bu etkinlikleri gelenekselleştirip, sektörü bir araya getirerek bir fuar tadında başarılı organizasyonlara imza atmakta. Tebriklerimi sunuyorum. Diğer platform üreticilerine de örnek oluyor. Avrupa standartlarında üretimin en önemli sacayağı eğitim ve ihtisaslaşmaktan geçiyor. Bu anlamıyla bir eğitim seferberliğinin başlaması gerekiyor.

İbrahim Karagöz/ Eksen Vinç Nakliyat

Uzmanlar Platform'un bu etkinliğinde bulunmaktan çok memnunum. Her yıl bizleri bir araya toplayarak sektör adına önemli bir işe imza atmış oluyor. Yerli üretimin Avrupa seviyesine ulaşması gerektiğine inananlardanım. Paramız yurt dışına akmasın artık.

Mehmet Önal/ Doğu Vinç

Malatya bölgesinde ilk ve tek vinççisi olarak sektöre 1980 yılında adımımızı attık. Doğu bölgesinde çok büyük projelerde yer aldık. Yaklaşık 4 ay önce Uzmanlar Platform'dan 37mt'lik bir platform alarak bu segmentte de ürün sahibi olduk. Bugün yine yapılan çekilişte 37mt'lik bir ürünü daha almaya hak kazandık. Bundan sonra bölgemizdeki şehir merkezlerinde vince sepet takarak değil de platformlarımızla müşterilerimize hizmet vereceğiz. Uzmanlar Platform'un etkinliğini çok beğendim. Yeni meslektaşlarımızla tanıştık. Buradan çok memnun bir şekilde ayrılıyorum.

Ali Rıza Gürcü / Anadolu Platform ARD Reklam-Anadolu platform

Uzmanlar Platform'un artık gelenekselleşen bu etkinliği her geçen yıl çok daha başarılı gerçekleşip büyümekte. Platformcular bir araya gelip sektörün sıkıntılarını konuşma imkânı buluyor. Bu bir kaynaşmaya da yol açıyor. Platform ürünleri olarak sadece Uzmanlar Platform'dan makine almaktayız. Bundan da çok memnunuz.

Faruk Aksoy / Uzmanlar Platform-Danışmanı

Uzmanlar Platform'da yaklaşık 5 aydır Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı pozisyonunda görev yapmaktayım. Yakın gelecekte Uzmanlar Platform çok önemli projelere imza atacak. Bu projelerle sadece Türkiye'de değil bölge ülkeleri ve stratejik ilişkilerimiz bulunan Rusya ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ciddi yatırımlar yapılacak. Önemli ihracat hedeflerimiz bulunmakta. Bunun için dünyanın en büyük üretici firmalarıyla görüşmeler gerçekleştirilmekte.

 

 

 Feyzullah Özçelik /Özçelik Vinç

Yaklaşık 15 yıldır sektöre hizmet vermekteyiz. Bugün burada olmaktan çok mutlu oldum. Ayrıca yapılan 45mt'lik platform çekilişinin talihlisi olmak da bizim için çok büyük bir şans oldu. Mükemmel geçen bir etkinlik oldu. Daha önceden de Uzmanlar Platform'dan bir ürün almıştım. Satış sonrası servisin mükemmelliği, makinenin kalitesi, sağlamlığı ve güvenliği bizi çok memnun etti.

Mustafa Salim / Salim Vinç

Uzmanlar Platform'un davetlisi olarak burada bulunmaktan gurur duydum. Her şeyiyle çok güzel geçen bir etkinlik oldu. Sektör temsilcilerinin buluşma arenası oldu burası. Mini bir fuar havası vardı. Sizin aracılığınızla Yusuf Tursun'a bir kez daha tebriklerimi iletiyorum.

Ali Açıkgöz/ Açıkgöz Otomotiv

Güzel bir organizasyon oldu. Sektör hakkında çok önemli bilgiler paylaşıldı. Katılanların vizyonlarının genişlediği kanaatindeyim. Çok verimli bir etkinlik oldu. Birçok yeni firma yetkilisi birbirleriyle tanıştı. Güzel bir kaynaşma örneği yaşandı.

Yusuf Duran/ DVK Platform

Yusuf Tursun iş anlamında her zaman bize ön ayak olan bir duayendir. Bu bölgede de böyle bir organizasyona O'nun dışında kimse imza atamazdı. Uzmanlar Platform ürettiği, kaliteli ve teknolojik ürünleriyle sektör piyasamıza can veren bir firmadır.

Yunus Türken/Ekspress Vinç

Uzmanlar Platform üretimde elde ettiği başarısını bu tip etkinliklere de yansıtmasını çok iyi biliyor. Bu kadar firma yetkilisini buraya toplamak gerçekten de çok bir iş. Sektör oyuncularının kaynaşması adına bu tip etkinlikler gerçekten de çok önemli. Uzmanlar markasını taşıyan birçok ürünümüz bulunmakta. Satış sonrası servis hizmetlerinin çok iyi olması, makinelerinin kalitesi ve sağlamlığının yanı sıra Uzmanlar markası taşıyan ürünlerin 2.el piyasası da çok iyi durumda.  

 

İsmail Selvi / Konya Kulu Belediyesi Başkan Yrd.

Kulu Belediyesi'nde şu an 250 personel istihdam edilmekte. Beldemizin geçim kaynağı ağırlıklı olarak tarım faaliyetlerine dayanmakta.

Belediyemizin yoğun olan işleri dolayısıyla bir platform alımına ihtiyaç duyuldu. Zaten bu ürünü 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'ndan dolayı da almak zorundaydık. Ürünü hangi firmadan alalım diye çok detaylı bir araştırma içersine girdik. Fiyat, ürün sağlamlığı ve kalitesi, satış sonrası servis hizmetlerinin çok iyi olması gibi nedenlerden dolayı Uzmanlar Platform'u seçtik.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol