Bu haber kez okundu.

Yangöz Oto Kurtarma hafif ve küçük araçların sayısını azaltacak

 

Yangöz Oto Kurtarma'nın 1994 yılında kurulduğunu belirten Yangöz, "Kurulduğumuz süreçte kullandığımız makinalar mekanik araçlardı. Bugünkü gibi elektronik değildi. Gelinen süreçte makine parkurumuzda vinç ve kurtarma ürünlerimiz bulunmakta. Vinçlerimizi de kurtarma işlerinde kullanmaktayız.  Makinalarımız ağırlıklı olarak ERKİN markasını taşımakta. Yeni hidrolik araçlarımızı Kütahya'da Ceyhan Hidrolik'e yaptırdık" ifadelerini kullandı.

 

"Merdivenaltı firmalar çok büyük bir tehlike"

2016 bizim açımızdan iş anlamında yoğun ama kâr anlamında düşük bir profil sergileyen bir yıl oldu.  Merdiven Süperbahis altı firmalar bunun en büyük nedeni. Bu firmaların piyasada sebep olduğu fiyatlar sektörü çok zor durumda bırakmakta. 2017 yılında parkımızda bulunan hafif ve küçük araçların sayısını azaltmayı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra forklift ve platform gibi değişik sektörlere de hitap eden makinalar alacağız. Alacağımız bu makinaların kalitesi ve güvenlik kat sayısı bizim için çok önemli.

Ara eleman bulma ve yetiştirme sorununun ancak eğitimle çözülebileceğine işaret eden Yangöz, "Bu eğitimin verilebileceği kurumlar veya okullar oluşturulmalı. Bunun yanı sıra işveren bu elemanları çalıştırırken devletin bu konuda işverene yardımcı olması gerekir. Ara eleman sorunu çözersek birçok sektörde olduğu gibi sektörümüzde de Avrupa ile boy ölçüşür hale gelebiliriz" şeklinde konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol