Bu haber kez okundu.

YU-Nİ  büyümesine devam ediyor

 

Açıklamalarında YU-Nİ Platform Vinç'in kuruluş ve gelişim süreçlerine değinen Aydın, "Firmamızı 2006 yılında YU-Nİ İnşaat adı altında kurmuştuk. Daha sonra inşaat malzemelerinin yanı sıra vinç ve forklift sektörlerine de adım attık. 2008 yılında ise Acarlar Platform sayesinde platform işine başladık. Bu tarihten itibaren de YU-Nİ olarak platform ve vinç sektörlerinde faaliyet yürütmekteyiz. 2015 yılında Kraft Grubu'nu kurduk. Bu grup sadece vinç, forklift ve araç (otomobil) kiralama alanında iş yapmakta" şeklinde konuştu.

YU-Nİ Platform Vinç'in makine parkuru hakkında konuşan Aydın, "Ürün parkurumuzda 30 adet makaslı ve eklemli platformlarımız bulunmakta. Makine parkımızda bulunan platform ürünlerini Acarlar ve ELS'den aldık. Yani ürünlerimiz Haulotte ve ELS makaslı markalarını taşımakta. Kraft grubumuzda ise 10adet forklift, yine Uygunlar'dan siparişini verdiğimiz bir 10 Fenomenbet adet forklift daha, üzerinde AKC marka vincin olduğu 2 adet sıfır Mercedes, Öz Doğuş markalı rampalı makinalarımız bulunmakta. Bunlara ilaveten tır treyleri yatırımlarımız olacak" ifadelerini kullandı.

 

"2016 yılı bizim açımızdan iyi geçti"

2016 yılı YU-Nİ ve Kraft açısından oldukça iyi geçen bir yıl oldu. Ülkede yaşanan siyasi ve sosyal çalkantılar dışında firma olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadan belirlediğimiz hedeflere ulaştık. Platform sektörü ülkemizde çok hızlı bir büyüme ivmesi kazanmış  sektör. Ama fiyatların düşüklüğü ve döviz artışları kiralamaları olumsuz yönde etkilemekte. Kiralama fiyatlarının biraz artması gerekiyor.

Firma olarak sadece Bursa değil Türkiye'nin her bölgesine makine gönderebildiklerini ve hâlihazırda birçok bölgede kirada olan makinalarının mevcut olduğunu dile getiren Aydın, "2017 yılında araç kiralama (otomobil), tır treyler ve forklift yatırımlarına ağırlık vereceğiz. Büyük ihtimalle yine Acarlar'dan veya ELS'den eklemli platformlar almayı düşünüyoruz. İş güvenliği alanında bütün makinalarımızın periyodik bakım ve kontrollerini yapmaktayız. Bu konuda çok hassasız. Bir kiralamacı firma olarak bütün araçlarımızın sorunsuz olması gerekiyor" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol