Bu haber kez okundu.

Yurt dışı pazarlara Yuntes imzası

 

Yuntes Makine'nin 1996 yılında kurulduğunu belirten Torun, "Firmamızın, sektöre adım attığında faaliyet alanı şerit testerelerdi. 2004 yılında CNC grubuna girip gelinen süreçte Türkiye'de son 8 yıldır alanında en büyük 3 firmanın arasına girmeyi başarmıştır. 2012 yılında  Ecoca markasıyla Dünya birinciliği olan bir firmayız. Yine yaklaşık 3 ay önce Tayvan'da 40 ülke arasında Wele markasıyla liderlik bayrağımızı  dalgalandırdık. Bu ülkeler arasında Amerika, Almanya, Fransa, Rusya gibi ülkelerin dev firmalarının olduğunu belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

2013 yılında Feeler forkliftlerinin distribütörlüğünü aldıklarını kaydeden Torun, "Bu distribütörlüğümüze devam etmekteyiz. Buna karşın 2015 yılının başlarında ani bir kararla yerli üretim yapma kararı da aldık. 8 ay önce ürünlerimizi imal ettik. Gerekli test süreçlerini başarıyla atlattıktan sonra, üretimlerimizin satışına ise 3 ay önce başladık. Makinalarımıza bazı değişik özellikler kazandırdık. Ürünümüze mekanik joystick koyduk. İşin daha seri bir şekilde yapılması ve onarım giderlerinin çok uygun olmasından dolayı böyle bir tercih yaptık. Şanzımanı korumak adına debriyajı kaldırıp sadece 2 pedal taktık. Operatörlerin görüş açısını artırmak adına Grandbetting 'I' asansör kullandık. İş güvenliği katsayılarını yükselttik. Örneğin emniyet kemeri takılmadan makina asla çalışmıyor.  Kısa bir süre olmasına rağmen başarılı bir satış grafiği yakaladık. Yuntes ürünlerinin kalitesinden dolayı müşterilerimiz ürün aldığı zaman artık o ürünün fiyatını sormuyor. Bu gerçekten de bizi fazlasıyla gururlandırıyor" şeklinde konuştu.

2018 yılının Mart ayında elektrikli forklift üretimine gireceklerinin bilgisini veren Torun, "Bunlar 1.5 - 3ton arası tonaja sahip olacaklar. Dizel grubunda şu an3 - 3.5 tonluk üretimlerimiz mevcut. Yıl sonunda 5ton 2018 yılının ilk yarısında  ise  7 tonluk forkliftler üreteceğiz" dedi.

"Fuarın zamanlaması"

KOMATEK 2017 Fuarı'nın zamanlamasında bir hata olduğunu düşünüyorum. Yağmurların yoğun yaşandığı ve havanın soğuk olduğu bu mevsim fuar organizasyonları için çok da uygun değil. Fuarın tanıtımı konusunda da bazı eksiklikler var. Çevrede fuara dair reklam ve ilan çalışması görmedim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol