Biglift'ten Palfinger gezisi

Türkiye’nin platform kiralama konusundaki en deneyimli firmalarından  Ayhanlar Platform ve İstanbul Vinç'in ortak girişimiyle  2008 yılında kurulan Biglift düzenlediği organizasyonla yerli sektörün önde gelen firmalarıyla birlikte distribütörü olduğu Pallfinger Platform'un Almanya'da bulunan tesislerini ziyaret etti. 4 gün süren gezide, organizasyona katılan firmaların yöneticileri Palfinger ürünlerinin üstün özelliklerini yerinde görüp bir kez daha teyit etme fırsatı buldu.  Biglift Genel Müdürü Servet Ayhan'la bu organizasyon hakkında konuştuk.

 

Bu organizasyonun planını Bauma Fuarı'nda yaptıklarını belirten Ayhan, "Çünkü Palfinger'in yeni bir yönetim sistemi oluşturulmuştu. Yeni yönetim kademesiyle tanışıp daha sıkı ilişkiler geliştirmek adına böylesi bir geziye ihtiyaç duyduk" dedi. Ayhan açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bu geziye yerli sektörün önde gelen firmalarını davet ettik. Bu firmalardan müsait olanları davetimize icabet etti. 14 firmanın katıldığı ziyaret 4 gün sürdü. Aydın Vinç, Aydıntaş, Saral Vinç, Kırımlı Vinç, Coşkun Vinç, Aydın Vinç Kiralama, Hisarlı Platform, Highlift, Galaksi Platform, Onur Vinç, Ekspres Vinç, Ayhanlar Platform, İstanbul Vinç gibi önemli firmalarımızın yöneticileri bizleri yalnız bırakmadı. Şehir turu ve sosyal aktivitelerden sonra Palfinger'in fabrikasında bir tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Palfinger tesislerini boyahanesinden montajına kadar her yerini müşterilerimize göstermiş olduk. Bunun yanı sıra Ayhanlar Platform ve Ekspres Vinç yöneticileri daha önceden siparişini verdikleri ürünleri yerinde görme fırsatı da buldu. Ekspres Vinç 75mt'lik bu ürünüyle sıfır makina olarak Türkiye'de bir ilke imza atmış olacak."

Düzenledikleri Palfinger fabrikası ziyaretinin oldukça verimli geçtiğine işaret eden Ayhan, "Katılan tüm dostlarımız memnun kaldı. Bazı ünlü firmalar tesislerini gezdirmez. Palfinger bu konuda çok şeffaf bir firma. Geziye katılanların hemen hepsinin kafasında bir Palfinger makina almak var ama ülkemizdeki ekonomik gidişattan dolayı yeni yılı beklemekteler. Ocak ayından sonra Palfinger satış temsilcilerimiz ülkemize gelerek gerekli görüşmeleri yapacak. Düzenlediğimiz bu gezi aynı zamanda platform sektöründe gerçekleştirilen en kalabalık gezi olma özelliği taşımakta. Bu kadar kapsamlı olmasa da belli periyotlarda bu gezileri tekrar gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü müşteriler kafalarındaki sorulara tesislerde çok daha net cevap bulabiliyorlar" ifadelerini kullandı.

 

"Ayrıcalıklı marka; Palfinger"

İş güvenliği katsayılarının yüksek olması Palfinger ürünlerinin önemli bir özelliği. Kiralamacı bir firma kimliğimiz de olduğu için sektörün hangi makinalara ihtiyaç duyduğunu çok iyi biliyoruz. Bunlar en güvenli, en sağlam ve en hızlı makinalar. Biglift olarak çok titiz bir inceleme sonrasında bu sonuca ulaştık. En yüksek kapasiteyi kaldırabilen en güvenli makinalar olduğunu gözlemledik. Makine arıza yaptığında 4 değişik acil indirme sistemi bulunmakta. Makinalar sınıflarının en kompakt makinaları, en yüksek erişime ulaşabiliyorlar. Satış sonrası servislerimizde herhangi bir aksaklık olmuyor. Bu konuda oldukça başarılıyız. Palfinger'in piyasamızda 2.el olarak büyük metrajlı 4 adet makinası bulunmakta. Bu makinalara 2 yıldır servis hizmeti sunmaktayız. Müşterilerimiz bu hizmetlerimizden sın derece memnun.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');