Snorkel'den eğitim günleri

Armak Dış Ticaret A.Ş, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler resmi distribütörü olduğu Snorkel'in temsilcilerini ürünler hakkında hem kendi personelini hem de son kullanıcıları eğitip bilgilendirmek  amacıyla Türkiye'ye getirdi. Uzmanlar Platform'un Kartepe'deki  yerinde gerçekleşen ve katılımın yoğun olduğu eğitim hakkında Snorkel Ürün Destek Müdürü Neil Brown ve Snorkel Avrupa ve Ortadoğu Ürün Destek Mühendisi Kevin Handley ile konuştuk.

 

 Snorkel Ürün Destek Müdürü Neil Brown okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda  firmasının ana üretim merkezinin Las Vegas'ta, bunun yanı sıra dünyanın pek çok yerinde de üretim üslerinin  bulunduğuna işaret etti.

Buraya Snorkel ürünleri alan son kullanıcılara bu ürünler hakkında eğitim vermek amacıyla geldiklerini kaydeden Brown, "Bu eğitimleri ürünümüzü sattığımız her bölgede düzenli olarak vermekteyiz. Distribütörlerimizi yılda en az 1 defa olmak şartıyla bu eğitimlere tabi tutuyoruz. Bu eğitimlerde eğer herhangi bir yetersizlik gözümüze çarpıyorsa o eğitimi yeniliyoruz. Hatta distribütörlerimize katılan yeni çalışma arkadaşları için de bu eğitimleri tekrarlıyoruz. Avrupa'nın tamamı, Afrika, Ortadoğu ve Asya'nın bazı kesimleri eğitim verdiğimiz bölgeler arasında. Distribütörlerimizin, ürünlerimizin çalışma esasları, kaliteleri ve teknik üstünlükleri konularına hâkim olmalarını istiyoruz" dedi.

Türkiye'nin, platform sektöründe önemli bir gelişim ivmesi yakaladığını kaydeden brown "İnşaat, otel ve AVM'lerde personel yükseltici platformlarım kullanım sayısı her geçen gün ciddi bir oranda artmakta. Avrupa'ya kıyasla az olmakla birlikte yakın bir gelecekte bu kullanım sayısı çok daha fazla artacak. Snorkel olarak biz de bu artışa ürünlerimizle destek olacağız" şeklinde konuştu.

Snorkel Avrupa ve Ortadoğu Ürün Destek Mühendisi Kevin Handley ise Snorkel ailesine 6 ay önce katıldığının bilgisini vererek "Türkiye'ye ilk gelişim bu. İlk gözlemlerime göre ülkeniz platform sektöründe yükselen bir değeri temsil etmekte. Biz de buraya gerek distribütörümüzdeki çalışanları gerekse son kullanıcıları ürünlerimiz hakkında bilgilendirmek amacıyla geldik. Bu eğitimler sonucunda hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış olacağımıza inanmaktayım" ifadelerini kullandı.

Snorkel'in son dönem çok büyük bir atılım içerisine girdiğini dile getiren Handley, "Firmamız bu anlamıyla birçok yeniliklere de imza atmış oldu. Türkiye pazarında JLG, Genie  ve Dingli gibi markalarla yarış halindeyiz. Türkiye pazarına yeni girmemize rağmen çok yakın bir gelecekte bu pazarda en az onlar kadar pay sahibi olacağız. Ürünlerimizdeki ana temayı basit, kullanımı kolay ve yenilenebilir olması oluşturmakta" dedi.

 

Ahmet Baltacı / Ayhanlar Platform

Katıldığım bu eğitimin programı gerçekten de çok kaliteli. Armak Dış Ticaret A.Ş çok ciddi bir iş yapmış. Snorkel markasını teknik özellikleriyle tanıma fırsatı buldum. Bu markanın pazarımızda çok iş yapacağı kanaatindeyim.

İsmet Duran / Liftser

Snorkel ürünlerinin çalışma sistemlerine yabancı değiliz. Burada yeni nesil elektronik ve kumanda sistemlerinin geliştirildiğini gördük. Bunların yazılımlarında bazı farklılıklar var. Bunları öğrenmiş olduk. Bizim için önemliydi. Eğer yetkili servislik konusunda bir iş birliğine gidersek bunu rahatlıkla yapabilecek durumdayız. Bu konuda da görüşmelerimiz devam etmekte.

Çetin Ergül / Liftser

Snorkel ülkemiz pazarına katkı sunabilecek bir marka. Bunu burada verilen bu eğitimlerde görmüş olduk. Oldukça verimli geçen bir eğitim süreci oldu. Gelişen teknoloji makine üretimlerine de yansımakta. Bu yüzden markaların kendi ürünleri konusunda böylesi eğitimler vermesi gerekmekte.

 

İhsan Çilingir / Uzmanlar Platform

Bu eğitimlerle beraber Snorkel ürünlerinin imalat sürecinden kullanma talimatlarına kadar birçok konuda bilgi sahibi olduk. Bunun yanı sıra verilen uygulamalı eğitimden çok faydalandık. Bir hidrolikçi olarak Snorkel ürünlerinin hidrolik sistemlerini çok beğendiğimi söylemek istiyorum.

 

Mehmet Ordol  / Uzmanlar Platform

Verilen bu eğitimle Snorkel ürünlerinin tüm teknik özelliklerine vakıf olduk. Gerçekten de çok verimli bir eğitim oldu bizim için. Snorkel ürünlerinin satış sonrası hizmetlerinde bulunacağız. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına bu eğitim çok önemliydi. Snorkel ürünleri gerçekten de çok kaliteli. Bütün ekipmanlarında güvenlik katsayıları en üst noktada. En küçük bir operatör hatasında bile makine kendi sistemini devreye sokarak operatörünün emniyetini sağlıyor.

Serhan Günaydın / Uzmanlar Platform

Bu eğitimlerde tercüman olarak görev aldım. Bundan dolayı ister istemez verilen teknik bilgileri de dağarcığıma katmış oldum. Gerçekten de Snorkel, Dünya çapında bir marka. Ürünler son derece kaliteli ve güvenli. Dünyanın birçok bölgesinde müşterileri olduğu için buralarda yılda en az bir kez olmak üzere ürün eğitimi vererek çok önemli bir işe imza atıyorlar.


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');