İSDER&İMDER ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanan 'Eğiticinin Eğitimi' Programı birinci grup eğitimi tamamlandı

İSDER & İMDER ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol kapsamında; İSDER&İMDER Üyeleri ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanan 'Eğiticinin Eğitimi Programı' birinci grup eğitiminin sonuncusu 3 Mart 2017 Cuma günü İSDER üyesi Universal Handlers'da gerçekleştirildi.  Eğitim sonrası plaket takdimi gerçekleştirilirken, takdim töreninde İSDER yönetimi, İSDER eğitim komitesinin yanı sıra İSDER Başkanı Ender Akbaytogan, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Salih Sadoğlu ve Universal Handlers Genel Müdürü Reyhan Uğurlu Yücel de yer aldı.

 

Törende yaptığı konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın son 4 yılda özel mesleki eğitim kurumlarında çok olumlu değişiklikler gerçekleştirdiğine işaret ederek, "Sürücü kurslarında binlerce kişiye bir günde sürücü belgesi verilirken şimdi kursa katılanlar çok ciddi bir eğitim ve sınav sürecine tabi tutulmaktalar. Keza iş makinaları kurslarında da gerekli mevzuat değişiklikleri yapılarak nitelikli bir eğitim seviyesi kazandırılmış durumda. Buna rağmen bu durumu yine de yeterli görmüyoruz ve daha iyi olması, ileriye gitmesi için Bakanlık olarak çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu münasebetle ilgili sınavlarda görev alan 34 öğretmenimizin eğitimi için İSDER-İMDER'le gerekli istişareleri yapıp birlikte harekete geçtik. Gerçekleştirilen eğitimlerin nitelikli olduğu geri dönüşlerden rahatlıkla anlaşılabiliyor. Umarım bu çalışmamız diğer bölgelere de örnek olur ve bu işi yapan herkese de mecburi kılınır" ifadelerini kullandı.

İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan ise yaptığı konuşmasında "Eğitim Komitemizin yaptığı çalışmalara Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı katkılardan çok mutluyuz. Özellikle Ümraniye Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dernek olarak Türkiye'nin her yöresinde mesleki eğitimlere ayrı bir önem vermekteyiz ve mesleki okullara da çeşitli makinalar hediye etmekteyiz. Gelecek zamanda bu hibelerimizi daha da artıracağız" şeklinde konuştu.

 

 


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-6876172-15', 'auto'); ga('send', 'pageview');