Bu haber kez okundu.

OTO KURTARMA VE OTO ÇEKİCİ SEKTÖRÜNÜN SAHİPSİZLİĞİ

Rıfat Aytaç Caran
Oto Transfercim Genel Koordinatörü
Günümüz Türkiye’sinde nakliyeciler, kamyoncular ve buna benzer vasıtalar için oluşturulmuş sendika ve federasyon tarzı birleştirici ve koruyucu olarak bilinen kamusal alanlar bulunurken kurtarıcı ve vinç firmaları hep dışarıda tutulmuş tamamen ayrı bir sektörmüş gibi hitap edilmiş ve dışlanmıştır. Çekici sektörünün sahipsizliği hem kaliteyi düşürmüş hem de sektörde senelerini vermiş kişi ve firmaların yorulmalarına ve sektörden vazgeçmelerine sebep olmuştur. Başlıkta da belirttiğimiz gibi Oto Kurtarıcı ve Oto Çekici önemini bir kaza anında veya ihtiyaç dahilinde insanlar farkına varmaktadır. Hani derler ya “insan çekmeden bilemezmiş” o dakika kişi ve firmaların imdadına, çekici ve kurtarıcı firmalarının yetişmesi ve üstlerine düşen görevleri yerine getirdikten sonra unutulması ve gerekli değerin verilmemesi üzücü bir durumdur.

DEVLETİN SORUNLARA İVEDİLİKLE EL ATMASI GEREKİYOR

Konu bu ki devlet ve yetkili birimlerce sektörün ivedi şekilde kontrol altına alınması sahip çıkılması Matbet ve gerekli değerlerin verilmesi gerekmektedir. Eğer konuya önem verilirse hem hizmet kalitesi artmış olacak hem de Türkiye Cumhuriyeti’ndeki çekici, kurtarıcı ve vinç firmaları gerekli değeri bulacaklardır.

KURUMSALLAŞMAMIZ VE STK OLMAMIZ ŞART

Bin emek ile alınan vasıtalar neden çekilir iken ona yardım eden kişi veya firmaya farklı gözle bakılıyor, neden hep sınıf eksiği varmışçasına hareket ediliyor. Sebep belli: Sebebi şu ki insan ne zaman kalitesiz hizmet alsa veya canı yansa bunu asla unutmaz ve yaşananlar asla değiştirilemez. Çözüm: Çözüm şu ki çekicinin ve kurtarıcının markalaştırılması hem de kamusal olarak devlet bazında bir çatı altında toplanmasının önemli olduğu ve yapılacak kanun tasarılarında (torba yasalarla) daha düzenli bir hale getirilmesi hem hizmet verene hem de hizmet alana büyük katkı sağlayacaktır. Umarız ki kendimizi bir nebze olsa ifade edebilmiş ve çekici firmalarının sesi olabilmişizdir.

OTOTRANSFERCİM.COM UN SEKTÖRE VERDİĞİ AVANTAJLAR VE TERCİH SEBEBİ

Oto Transfercim in amacı tüm Türkiye genelinde ki Oto Çekici ve Oto Kurtarıcı hizmeti veren firmaları tek çatı altında toplayan bir oto çekici sosyal ağıdır. Buradaki amaç mağdur olan vatandaş ile o bölgedeki en yakın kurtarıcı firmasını en kısa ve güvenli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol