Bu haber kez okundu.

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI DR.FARUK ÖZLÜ: “YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLERİN SANAYİİ İÇİNDEKİ PAYINI ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ!”

WIN EURASIA İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirildi. NET MEDYA olarak birbirinden değerli sektör oyuncuları ile hem fuarı hem de piyasayı ve yeni ürünleri değerlendirdik. TAŞIMA & KALDIRMA ÜNİTELERİ dergimizin standının yoğun ilgi gördüğü fuarda tüm dostlarımızı da ayrıca ziyaret etme ve birebir görüşme şansı yakaladık.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, geleceğin fabrikalarında yer alacak tüm sektör ve paydaşları bir araya getiren WIN EURASIA’yı ziyaret etti. Fuarda Türk sanayicileri ile bir araya gelen ve stantları ziyaret eden Özlü, ileri teknolojili ürünler hakkında bilgi aldı. Türkiye’nin sanayide yüksek teknolojiye geçişi adına bir program yürüttüklerini vurgulayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü “Bütün amacımız yüksek teknolojili ürünlerin imalat sanayii ve ihracatımız içindeki yüzde 4’lük payını artırmak yüzde 10-20’lere çıkarmak. Bu fuar uluslararası boyutu olan Türkiye’nin firmalarının, üreticilerinin yer aldığı çok iyi organize edilmiş ve planlanmış birorganizasyon. Umarım Türkiye’de diğer sektörlerde de benzer fuarlar organize edilir ve bizim sanayide yüksek teknolojiye geçiş programına katkıları olur” dedi. 

DÜNYA SANAYİ DEVLERİ WIN EURASIA İÇİN İSTANBUL’A GELDİ

DeutscheMesse tarafından organize edilen Avrasya bölgesinin en büyük imalat sanayi fuarı 25. Uluslararası WIN EURASIA 2018, tüm endüstri bileşenlerini 15-18 Mart tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Kongre Merkezinde bir araya getirdi. Fuar için düzenlenen basın toplantısına Hannover FairsTurkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, Hannover Fairs Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın, Türkiye’nin Makinecileri Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu, ENOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Halıcı, MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır, AKDER Yönetim Kurulu Üyesi Osman Türüdü, ETMD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cemaloğlu katıldı.  Sektörün de taleplerini göz önünde bulundurarak, Avrupa bölgesinin iki önemli ticari fuarı WIN Automation ve WIN Metalworking'i birleştirdiklerini belirten Hannover FairsTurkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, dünya sanayi devlerini İstanbul’da bir araya getirerek uluslararası ölçekte yeni iş fırsatları sunacaklarını söyledi. İmalat sanayiinin en Trbet büyük ve öncü fuarı olan WIN Eurasia ile 360 derece tüm sektörleri bir çatı altında toplayacaklarını belirten Kühnel, “Fuarımız 25. yılında, sanayiinin tüm kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere A'dan Z'ye tüm endüstriyel ürünleri ve hizmetleri bir araya getirirken, başarılı konferans ve seminer programlarının yanı sıra Endüstri 4.0 Festival Alanı ile eşsiz bir platform sundu” dedi.

DÜNYA İMALAT SANAYİ DEVLERİ  “WIN EURASIA” 2018 İÇİN  İSTANBUL’A AKIN ETTİ

Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi tarafından 25.’si düzenlenen Uluslararası “WIN Eurasia” 2018 Fuarı 15 – 18 Mart tarihleri arasında rekor uluslararası ziyaretçi akını ile gerçekleştirildi. WIN EURASIA 2018, sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarını İstanbul’da bir araya getirdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de ziyaret ettiği fuarda Türk sanayiciler ileri teknolojili ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı buldu. WIN EURASIA 2018, 34,615 m2’lik alanda 22 ülkeden 1.800’ün üzerinde katılımcı firmayı, Türkiye dahil 146 ülkeden 75.368 ziyaretçi ile buluşturdu. 2017 WIN Eurasıa fuarlarına kıyasla yüzde 51,2’lik rekor yabancı ziyaretçi artışı ile Türkiye dahil 146 ülkeden toplam 75.368 sektör profesyonelini ağırlayan 25. Uluslararası “WIN Eurasia” 2018 fuarı ile ihracata yönelik önemli işbirliklerine imza atıldı. Türkiye’nin yanı sıra fuarı en çok ziyaret eden ilk 10 ülke arasında; İran, Ukrayna, Almanya, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Lübnan, Cezayir, Mısır, Tunus, İtalya yer alıyor. Ziyaretçi ülkeler arasında oldukça dikkat çeken bir diğer nokta ise İngiltere, Polonya, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve A.B.D’nin de ziyaretçi ilk 20 ülke arasında yer alıyor olması. Uluslararası düzeyde yeni işbirliklerine olanak tanıyan ve ihracata yönelik önemli anlaşmaların imzalandığı “WIN Eurasia” Fuarı, imalat sanayine yönelik tüm bileşenleri fuar süresince tek çatı altında bulundurmasının yanı sıra bu yıl Endüstri 4.0 Konsepti çerçevesinde fuar bünyesinde oluşturduğu Endüstri 4.0 Festivali, Start-up ve Kariyer Günleri gibi özel alanlarının yanı sıra, seminer ve  forumları ile de yıla damgasını vuran bir organizasyon oldu. NET MEDYA TAŞIMA & KALDIRMA ÜNİTELERİ Dergisi olarak WİN Eurasia Fuarı’nda sektörümüzün OYUN KURUCU firmaları ile hem fuarı hem de piyasayı değerlendirdik.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol