Bu haber kez okundu.

GENÇLER VİNÇ OLARAK İDDİALIYIZ,MÜŞTERİLERİMİZE A’DAN Z’YE KOMPLE HİZMETLER SUNUYORUZ

Gençler Vinç olarak iddialı olduklarını ifade eden Gençler Vinç Genel Müdür Yardımcısı Loman Balcı, çalışmalarıyla fark yarattıklarını ve tercih edildiklerini söylüyor.

Gençler Vinç, 1996 yılında Gençler Mermer Nakliyat ünvanı ile kuruluyor. 2008 yılında Gençler Vinç Makina Mermer Nakliyat San.Tic.Ltd.Şti. ünvanına geçiliyor. 2017 yılı fşrma için yoğun ve hızlı bir çalışma yılı olarak geçiyor. Sorularımızı Genel Müdür Yardımcısı Loman Balcı yanıtladı.

Yatırımlarınız hakkında neler söylemek istersiniz, son dönem yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Son dönem yatırımlarımız şu şekildedir: Makina parkurumuza eklenen makinalarımız mevcuttur. 25-30-45 ve 95 ton vinçler 2017 yılında konya hidroöz firmasından sipariş verilmiştir. Mobil vinç olarak 250 ton 80 mt anabom-100 ton 60 mt anabom-60 ton 42 mt anabom makinalarımız vardır. ayrıca 2018 model 220 ton 78 mt anabom makina da makina parkurumuza dahil edilecektir.

GENÇLER VİNÇ ADINI KİMSE HAFİFE ALMASIN

Gençler Vinç olarak, sektördeki diğer rakiplere göre farklılığınız  nelerdir? Özellikle Gençler Vinç olarak çok kısa zamanda sektörde söz sahibi olmanız rakipleriniz  tarafından nasıl karşılınıyor?

Kompakt ve özel makina parkuruna saip olmak, kaliteli personele sahip olmak ve tabii ki sorun değil çözüm odaklı olmak farklılıklarımızdan sadece birkaçı. Rakiplerimiz tarafından sürekli gözlem altındayız ama Gençler Vinç adını kimse hafife almasın.

Özellikle, yeni yatırımız olacak (3 ayda gelecek) trex modeli mobil vinç yeni nesil sitemin özellklerindenbahseder misiniz? Türkiye’de ilk olacak mobil vinç’in çalışma alanları hakkında neler söylemek istersiniz?

Bahis Siteleri times="">Yeni yatırımımız olan terex ac220-5 mobil vinç 2.75 mt ene sahip, 14 mt uzunluğa sahip, 78 mt anabom 21 mt jibbom ve 101 mt bomla meslektaşlarımıza ve müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

REKABETİ AYNI ŞARTLAR ALTINDA YAPARSAK BİRÇOK SORUNA ÇÖZÜM ÜRETİRİZ

Sektörün sorunları, yol belgeleri, operatör, diğer bir çok konu hakkkında mevzuatlar olsun sektörün önemli sorunları var. Bunların çözümü hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektörün sorunları çok büyük... Fakat işin yoğunluğu içinde önceden bunları göremiyorduk, fakat son dönemlerde önemli sorunlar yaşıyoruz. Bunlardan en önemlisi operatör sorunu, fiyatlardaki istikrarsızlık, rekabet tahsilat bu sorunlarla iç içe yaasarken bu sorunlarla büyümeye çalışıyoruz aslında... Bu tezat belki hiçbir sektörde yoktur. Tehlikeli bir sınıf kategorisindeyiz, iş güvenliği had safhada önlemlerini almak zorundayız. Sigortalı çalışıyoruz, iş güvenliği tüm uyumlu çalışan  firmayız, elbetteki gider kalemimizi çok etkiliyor, fakat önce iş güvenliği bizim için çok önemli. Sektörde bu konuda elle gösterebilecek firmayız. Her şeyimiz bir düzen içinde. Rekabet değil rekabeti aynı şartlar altında yaparsak birçok soruna çözüm üretiriz. Sektörümüz diğer sektörler gibi, bir bakanlığın konumu altında değil, sanayi-milii eğitim, çalışma –ulaştırma –trafik emniyet gibi (içişleri bakanlığı) olmak üzere 5 bakanlığın uygulaması altında olan bir sektör. Sorunların en büyük kaynağı artık yetkin kişilere vinç işletmeciliği sertififakasının verilmesi, mantar gibi çoğalan işletmelerin bir yetkin belgesi olması gerekiyor. İş güvenliği kanunlarını en iyi şekilde uygulamanız yeterli değil. Bir operatörün mesleki eğitimi Türkiye’de oluşmamış. Operatör yetişmiyor bu nedenle. Tonaj sorunumuz var... Özellikle muayene istasyonlarına vinçlerimiz giremiyor. Bu vinçleri muayaene yapan kişiler bilmiyor... Çözüm olarak devletin bu işleri peryodik bakım firmalarına bu iş devretmesi çünkü biz vinçlerimizin muaeyenesi için zaten bu işler yaptırıyoruz. Türkiye’nin son 12 yıla yakın proje bazlı, inşaat, köprü, viyadük, baraj enerji ağır sanayi sektöründe devlet ve özel yatırımlarının çok hızlı olması nedeniyle sektörümüzde çok hızlı büyüdü. Bu büyümenin karşısında vinç işletmecileri olarak çok hızlı kendimizi geliştirmeye çalıştık. Fakat mevzuat eksiklileri ve büroktatik engeller sistemi biraz ağır çalıştırıyor. Devletin kurumları konulara daha pozitif yaklaşarak ve sektörün içinde olan kişilerin devlet kademeleri içinde olması gerekiyor. 5 bakanlığın uygulaması içinde olan bu sektör için ayrı bir birim olacak ki bu konuları birleştiricisi olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol