Bu haber kez okundu.

HAVALİMANI PROJESİNDE HEM DENEYİM KAZANDIK HEM DE DENEYİMLERİMİZİ AKTARDIK!

Havalimanı projesinde hem deneyim kazandıklarını hem de deneyimlerini aktardıklarını ifade eden Zafer Group Genel Müdür Yardımcısı Yiğit İnam, “Güçlü makine parkımızla ve uzman ekibimizle birçok alanda gerçekleştirdiğimiz kiralama faaliyetlerimizin yanı sıra uzmanlık gerektiren özel proje kiralamalarındaki tecrübelerimiz ve başarılarımız, firmamızın Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olan İstanbul Yeni havalimanı projesinde tercih edilmesini sağladı” diyor.

Zafer Group Genel Müdür Yardımcısı Yiğit İnam, İstanbul 3. Havalimanı projesinin sektör açısından bir şans olduğunu ifade ediyor. İnam, Zafer Group’un tercih edilmesindeki nedenleri; ‘güçlü makine parkı ve uzman ekip’ olarak özetliyor.

Zafer Group’u tanıyabilir miyiz?

1986 yılında vinç kiralama hizmetleri ile sektöre adım atmış olan firmamız, günümüzde Türkiye’nin öncü kiralama firmalarından birisidir. Zaman içinde ürün yelpazemize eklediğimiz mobil vinç, kamyon üstü ve sepetli vinç, kafes bomlu vinç ve kule vinç grupları, arazi tipi teleskopik forklift ve personel yükseltici platformlarla oldukça geniş bir kitleye ulaşıyoruz. 

GÜÇLÜ MAKİNE PARKIMIZ VE UZMAN EKİBİMİZ TERCİH NEDENİ OLDU

İstanbul yeni havalimanı projesinde tercih edilmenizdeki sebepleri anlatır mısınız?

Güçlü makine parkımızla ve uzman ekibimizle birçok alanda gerçekleştirdiğimiz kiralama faaliyetlerimizin yanı sıra uzmanlık gerektiren özel proje kiralamalarındaki tecrübelerimiz ve başarılarımız, firmamızın Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olan İstanbul Yeni havalimanı projesinde tercih edilmesini sağladı. Tüm dünyada takip edilen bu büyük projede hem ana firma hem de taşeronları ile çalışıyoruz.

Projedeki araç yapınız hakkında bilgi Retrobet verir misiniz?

Şantiye başlangıcından bugüne kadar ihtiyaç dahilinde değişen adetlerde makaslı platform, 30ton-60 ton kamyon üstü vinç ve 80ton-100ton-200ton mobil vinç ile hizmet veriyoruz. Bunların yanı sıra 2 adet Liebherr ve 2 adet Potain olmak üzere toplam 4 adet kule vincimiz şantiyede çalışıyor.

ŞANTİYE BÖLGESİNE ULAŞIMIN ZORLUĞU

Şantiyede ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz?

Makine parkımızın da içinde bulunduğu firma merkezimiz, şantiye sahasına rahat ulaşılabilecek bir konumda. Şantiye bölgesine ulaşımın zorluğu dikkate alındığında, özellikle hız gerektiren servis müdahaleleri ve teslimatlar açısından konumumuzun ciddi bir avantaj sağladığını söyleyebilirim. Projeye başladığımız günden itibaren şantiyedeki güncel ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde makine yatırımlarımızı arttırdık. Şantiyede çalıştığımız firmaların büyük bir kısmı daha önce hizmet verdiğimiz ya da temasta olduğumuz firmalardı. Makinelerimizin verimli çalışması, teknik ekibimizin verdiği kaliteli ve hızlı hizmet ile müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz önemi bir defa daha gören bu firmalarla, Havalimanı Projesi dışındaki diğer projelerinde de çalışmaya başladık. Dolayısıyla bu projenin, tecrübemizi ve gücümüzü göstermek adına büyük bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Zafer Group olarak böyle büyük projelerde başarılı operasyonlar gerçekleştirebileceğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk.

İŞ GÜVENLİĞİ TAM NOT ALDI BENDEN

Şantiye sahasındaki iş güvenliği konusunda neler diyeceksiniz?

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak, şantiyede iş güvenliğinin sağlanması için atılmış olan adımları memnuniyetle takip ediyorum. Karşılaşmaya hiç alışık olmadığımız bir şekilde, şantiye alanı içinde makineler için Periyodik Kontrol Merkezi ve Muayene İstasyonu oluşturuldu. Sahada çalışan personelin iş güvenliği kurallarına uygun hareket edip etmediği, kullanılan makine ve ekipmanın uygun olup olmadığı sıkı bir şekilde denetleniyor. Bu kontrol ve denetim mekanizması doğal olarak firmaların kendilerini bu anlamda kontrol etmelerini ve geliştirici adımlar atmalarını sağlıyor.

SEKTÖRÜMÜZ ÜZERİNDE KELEBEK ETKİSİ YAPACAK

Projenin sektörümüz üzerindeki etkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu projenin sektörümüzdeki etkilerine baktığımızda şantiyede çalışan birçok kiralama firmasının makine parkının çeşitlendiğini görüyoruz. Firmalar, sahadaki ihtiyacı karşılayabilmek için farklı makine yatırımlarına gittiler ve bu da sektörümüz açısından büyümeyi destekleyen bir adım oldu. Firmaların makine parklarını büyütmeleri, iş güvenliğine verdikleri önemin artması, sistemlerini geliştirmeleri doğal olarak sektörümüzü bir bütün olarak olumlu etkilemektedir. Dolayısıyla İstanbul Yeni Havalimanı Projesinin sektörümüzün gelişimi için kısa ve uzun vadede oldukça büyük bir katkı sağladığı inancındayım

Anahtar Kelimeler:
3. HavalimanıZafer Group

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol