Bu haber kez okundu.

KADINLARIN BAŞARIYLA YAPAMAYACAĞI HİÇBİR İŞ YOK!

Ertek Cam Operatörü Cansu Kınay, kadınların her zoruluğun üstesinden geleceğini ifade ederek, ‘Kadınların yapamayacağı hiçbir zorlu iş yok’ diyor.

Ülkemizde her alanda başarılı iş kadınlarını görmek mümkün. Net Medya olarak kadınların iş dünyamızda daha faal olması gerektiğine inanıyor ve bu konuda üstümüze düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bugün de size BAŞARILI BİR KADIN OPERATÖRÜ anlatacağız. Ülkemizde ve dünyada KADIN OPERATÖR sayısı aslında çok değil, hatta sayılı diyebiliriz. Taşıma & Kaldırma Üniteleri Dergisi olarak Ertek Cam Operatörü Cansu Kınay ile çok önemli bir röportaj gerçekleştirdik.

Çalıştığınız firmanızın faliyetlerinden bahseder misiniz?

Ertek Cam firmasında çalışıyorum. Firmada; 2 aydır görev almaktayım. Ertek Cam olarak cam ve vinç sektöründe hizmet vermekteyiz.

PLATFORM VİNÇ VE ÖRÜMCEK PLATFORM VİNÇ KULLANIYORUM

Kadın Operatör  olarak hangi makinada çalışıyorsunuz? Operatörlüğü kadınlara tavsiye eder misiniz, bu işin kadınlar açısından artıları ve eksileri nelerdir?

Kadın olarak platform vinç ve örümcek platform vinç kullanıyorum. Kadın olarak sadece şantiyelerde erkeklerin olduğu yerde biraz zorluk oluyor, fakat onun haricinde herhangi bir zorluğu yok. Tam anlamıyla çok keyifli bir iş operatörlük... Farklı yerlerde farklı iş şartlarında çalışmak ortamı hayatı daha rahat tanımamıza yardımcı oluyor.

BUGÜNE KADAR BİR OLUMSUZLUK YAŞAMADIM

Bugüne kadar dezavantaj hissetmedim. Betticket başta patronum Cemalettin Ertek olmak üzere diğer operatör arkadaşlar bana gerekli desteği verdiklerinden dolayı herhangi bir zorluk yaşamadım. Bir aile ortamında olduğum için zorluk yaşayacağımı zannetmiyorum. Bu işi yaparken kendimi çok zinde ve keyifli hissediyorum. Daha huzurluyum... Sürekli dışarıda, sahada çalışıyorum. Araç kullanmak, makine kullanmak bunlar hayatımda bana destek veriyor. Bir başka firmaya gitmeyi de hiçbir zaman düşünmüyorum. Elimden geldiğinin fazlasını yapmaya özen göstererek bu sektörde kadınların da bir yerlere gelebileceğini göstereceğim. Kadınların istedikten sonra yapamayacağı hiçbir iş, üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur ve bu sektörde de ileri gidebileceklerine inanıyorum.

GÖRENLER ÖNCE ŞAŞIRIYOR, SONRA FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTİYOR

Sahada çalışırken aldığınız tepkiler nasıl oluyor?

Sahada çalışırken özellikle kadınlar fotoğrafımı çekip bir süre beni izliyorlar. Dışarıdaki tepkiler şaşkın, bir o kadar da olumlu... Yanıma gelip kadın erkek ayırmaksızın tebrik ediyorlar. Bu da beni memnun ediyor. Daha da istekli ve düzenli çalışmamı sağlıyor.

ALIŞILMIŞIN DIŞIN DA İŞLER YAPABİLİRİZ

Bu mesleği neden tercih ettiniz?

Mesleği seçmemdeki amaç; kadınların da bu tip işlerde yanı alışılagelmiş klasik işlerdein dışına çıkarak neler yapabileceğini tüm herkese göstermektir. Yaptığım işte son derece huzurlu ve keyifliyim. Şartlar izin verdiği sürece bu meslekte daha da ilerleyeceğime inandığımı belirtmek isterim. Biz kadınlar kendimize inandığımız vakit her zorlu görevin üstesinden layıkıyla gelebiliriz. Kadının gücünün yadsınmaması gerekiyor. Kadınlarımızın iş hayatında daha fazla olması gerekiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol