Bu haber kez okundu.

KUZUCU: POTANSİYEL PROJE PAYDAŞLARI İLE BİR ARAYA GELMEYİ AMAÇLADIK

Hareket Proje Taşımacılığı Genel Müdürü Engin Kuzucu,Zirveye katılmamızın temel nedenleri ise başta Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili olmak üzere yetkili ve etkin kişilerin katılımıyla düzenlenen oturumlara dahil olmak ve potansiyel proje paydaşları ile bir araya gelmektir” diyor.

5. Nükleer Santraller Zirvesi kapsamında Hareket Proje Taşımacılığı Genel Müdürü Engin Kuzucu ile çok önemli bir değerlendirmede bulunduk. Sorularımızı yanıtlayan Hareket Proje Taşımacılığı Genel Müdürü Engin Kuzucu’ya teşekkür ederiz.

Türk girişimciler için önemli fırsatların sunulduğu/Güneydoğu Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük nükleer etkinliği olma özelliği taşıyan 5. Nükleer Santraller Zirvesi’ne Hareket Proje Taşımacılığı olarak yer aldınız, bu zirvede yer almanızın nedenleri nelerdir?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği olarak bugüne kadar pek çok yurtiçi ve yurtdışı endüstriyel projede ağır kaldırma ve ağır taşıma hizmetleri konusunda görev aldık. Hali hazırda dünya genelindeki nükleer santral projelerini, kendi Betvole faaliyet alanımızdaki işler için takip etmekte ve ihale süreçlerine dâhil olmaktayız. Zirveye katılmamızın temel nedenleri ise başta Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili olmak üzere yetkili ve etkin kişilerin katılımıyla düzenlenen oturumlara dahil olmak ve potansiyel proje paydaşları ile bir araya gelmektir.

MİLLİ VE ÇOK YÖNLÜ ENERJİ KONSEPTİNİ GERÇEKÇİ BULUYORUZ

Nükleer alanında yerli üreticilerin gelişmesi için fırsatlar sunumu, sizlere ve sektöre olan kazanımlarından bahseder misiniz? Millî enerji hakkında devletin son zamanlarda oluşturduğu konspet hakkında neler söylemek istersiniz?

Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının karşılanması için devletimizin her türlü yatırıma büyük önem ve destek verdiğini özellikle belirtmemiz gerekmektedir. Örneğin son 10 yılda yenilenebilir enerji alanındaki rüzgâr güç santralleri hususunda dünyadaki pek çok ülkeyi geride bırakmış durumdayız. Devletimiz bir taraftan YEKA projesi gibi yerli üretimi ve istihdamı destekleyen milli projeleri hayata geçirirken diğer taraftan açık deniz rüzgâr santrallerinin kurulumu gibi vizyoner hedefleri ortaya koymaktadır. Bu kapsamda nükleer güç santrali kurulması da dâhil olmak üzere devletimizin kendi kendine yeterliliği sağlayacak milli ve çok yönlü enerji konseptini gerçekçi buluyor ve destekliyoruz. Nükleer alanında yerli üreticilerin gelişmesi için fırsatlar sunumu ise bu anlamdaki sektörel ihtiyaçlar konusunda önemli bir farkındalık yaratmış ve bir platform olmuştur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol