Bu haber kez okundu.

MRT MAKİNA OLARAK BU PROJEDE YER ALIYOR OLMAK BİZİM İÇİN TARİFSİZ BİR GURUR KAYNAĞI

Halen 3. Havalimanı projesinde bin 30 adet makinamız/makina parkımızın yüzde 40 ile hizmet vermekteyiz” diyen MRT Makina Tic. Ltd. Şti. Kiralama Koordinatörü Aysema Arslan, projede tüm deneyimlerini sergileme imkanı bulduklarını söylüyor.

‘Memnun değil, çok memnun müşteri’ ilkesiyle çalıştıklarını ifade eden MRT Makina Tic. Ltd. Şti. Kiralama Koordinatörü Aysema Arslan ile 3. Havalimanı’na dair her şeyi konuştuk.

MRT Makina olarak firmanız ve sektördeki faaliyet konularınız hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 2006 yılından beri distribütörlüğü sürdürdüğümüz Fransız menşeili Manitou markası ve Kore markası olan Doosan markalarının Tek Türkiye distribütörü olan 2000 yılı kuruluşlu; Maats İnşaat Makinalarının grup şirketidir. Şirketimizin İstanbul’da 3,  İzmir’de 2 Ankara, Bursa, Antalya ve Adana’da merkezleri ve şubeleri ile bunun yanı sıra Türkiye’de geniş bir yetkili servis ağı mevcuttur. Makine parkımızda yer alan tüm makinalarımız Avrupa ve Amerika menşeilidir. Kiralama parkımızdaki tüm telehandlerlarımız Manitou markadır. Personel Yükseltici Platformlarımız Manitou ve Genie markadır.

MRT Makina olarak; 6 m’den 57 metre yüksekliğe ulaşan; makaslı, eklemli ve teleskobik tip; 2.350 (ikibinüçyüzelli) adet personel yükseltici platform ve 2,5 tondan 5 tona kadar kaldırma kapasitesi ve 22 metre kaldırma yüksekliğine ulaşan 100 ( yüz ) adet forklift/teleskobik forklift ile alanında en geniş ürün yelpazesine sahip makine parkımız ile makine kiralama hizmeti ve geniş servis ağımız ile kiralamış olduğumuz makinaların kullanım eğitimi, bakımı ve servis hizmetini vermekteyiz.

PROJEDE TÜM DENEYİMLERİMİZİ SERGİLEDİK

3. havalimanı projesinde yer alıyorsunuz, bu projede olmak firmanıza nasıl bir katma değer kazandırdı?

MRT Makina olarak; 2015 yılı eylül ayından beri 3. Havalimanı projesinde makine kiralama hizmeti veriyoruz. Kuruluş tarihimiz olan 2008 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli ve prestijli projelerinde makinalarımız ile yer aldık. 3. Havalimanı projesi bizim için tüm deneyimlerimizi sergilediğimiz ve projenin büyüklüğü ve zamanla yarışır nitelikte olması sebebi ile hem ürün adedi hem de ürün çeşitliliği anlamında parkımızı genişletme anlamında olumlu etkileri oldu. “Bir kiralama firmasında olması gereken en önemli özellik kiraladığı makinaların zamanında bakımlarını yapması ve anında servis hizmetini verebilmesidir” prensibi ile 7/24 havalimanında bulunacak bir teknik ekip kurduk, ekibimiz büyük emeklerle; şantiyede hizmet vermeye başladığımız ilk günden, en montanlı 1/1,5 yıllık çalışma süresinde aynı anda kirada olan 1058(binellisekiz) makinamıza kesintisiz hizmet vermişlerdir. Halen bu adede çok yakın bir adet ile çalışmakta ve aynı hizmeti sürdürmekteyiz. Bu deneyim havalimanı projesinin; bizim kiralama sonrası hizmetlerimizde profesyonelleşmemize en önemli katkıyı sağlamıştır. Yüklenici Firmalarımız; başta İGA olmak üzere tüm konsorsiyum üyeleri ve hemen hemen tüm taşeronlar. 3. Havalimanı projesinin çok büyük bir proje olması doğal olarak çok büyük de bir talep yaratmıştır böylece de sektöre yeni oyuncular kazandırmıştır. Sektördeki makine çeşitliliğini arttırmıştır. Sektördeki iş sağlığı ve güvenliği standartlarını yükseltmiştir. Temennimiz; Ülkemizde bu tip büyük projelerin var olması, aksi halde bu projede elde edilen kazanımlar bir soruna da dönüşebilir.

MEMNUN DEĞİL, ÇOK MEMNUN MÜŞTERİ YARATMAK

Yüklenici firmaların firmanızı tercih etmesinin nedenleri nelerdir?

Yüklenici firmaların bizi tercih etmesindeki en büyük sebep; müşterilerimizin isteklerinin bizim için birinci sırada olması. İlkemiz “memnun değil, çok memnun müşteri yaratmak”. Bu doğrultuda; müşterimizin isteklerini dinliyor ve önemsiyoruz. Empati kuruyoruz. Profesyonel bir ekibimiz mevcut. Talepleri alma anından makinaların geri iadesi ile parkımıza dönmesi anına kadarki bantta bulunan tüm personelimiz ekibimizin değerli parçalarını oluşturuyor. Çok profesyonel ve iyi organize olmanın önemini bilen bir operasyon ekibine sahibiz. Servis personellerimizin ekip liderleri rutin eğitimlerimiz dışındaki eğitimlerini yurtdışında alıyorlar en az 3 ila 4 sefer yurtdışında teknik eğitim katılımı organize ediyoruz. Tüm personellerimiz karşılaştıkları arızaları çözebilecek teknik bilgi ve donanıma sahip. Arızalarda gerekecek yedek parçalar için 4.000 (dörtbin) kalemlik bir yedek parça stoğuna sahibiz. Firmamızda iş güvenliği konusunda dışarıdan aldığımız destek dışında firmamızın iş güvenliği uzmanı mevcut, 3. Havalimanında da iş güvenliği en önemli konulardan biri. Tamamen 3. Havalimanı iş güvenliği kurallarına uyumlu şekilde iş güvenliği gereklerini yerine getiriyor ve bu konuyu çok önemsiyoruz. Firmamız aynı zaman da IPAF kuruluşunun da bir üyesidir.

MİLLİ BİR PROJE

Dünyanın sayılı havalimanlarından biri olacak bu projede olmak nasıl bir duygu?

Bu projede yer alıyor olmak bizim için tarifsiz bir gurur kaynağı. 3. Havalimanı Projesi’ne milli bir proje gözüyle bakıyor ve bu projede bu bilinçle hareket ediyoruz. 29 Ekim ilk etap açılış tarihi bizim için heyecan verici. Geri sayım süresince halen gece gündüz demeden büyük bir emek veriyoruz. Projede yer alan yöneticilerin ve çalışanların emeklerine büyük saygı duyuyoruz. Herkesin milli bilinç ve sorumluluk ile projeye gönül vermiş olmaları eşi benzeri görülmemiş bir manzara. Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı’nın inşasında şu anda bir tarih yazılmakta. MRT Makina olarak bu projeye dünyada bir benzeri zor görülebilecek şekilde 1.000 (bin) adedin üzerinde makine ile destek vererek yazılan bu tarihe katkıda bulunuyor olmak bizim için onur verici.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.