Bu haber kez okundu.

NİFTY LİFT FABRİKASINI GEZEN SEKTÖR OYUNCULARI:

‘UFKUMUZ AÇILDI!’

Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şti., Niftly Lift’in İngiltere’deki fabrikasını sektörümüzün oyuncularına gezdirdi. Fabrikayı gezen sektörümüz yetkilileri, bu tür gezilerin kendileri açısından son derece bilgilendirici olduğunu ifade ettiler. Adeta ağız birliği yapmışçasına ‘UFKUMUZ AÇILDI’ yorumunu kullanan sektör oyuncuları, bir fabrikadan daha ötesini gördüklerini ve bu durumun Türkiye’deki üretilere de örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Niftly Lift’in İngiltere’deki fabrikasını gezen sektörümüzün oyuncuları, bir fabrikanın bu denli düzenli, disiplinli, hijyenik ve sessiz olmasını büyük bir şaşkınlıkla izlediklerini ifade ederek, bu gezinti sayesinde kafalardaki birçok soru işaretinin cevap bulduğunun altını çizdiler.

PAMİR: NİFTLY LİFT FABRİKA GEZİSİNDE BİRÇOK SORU CEVABA KAVUŞTU

Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şti. Niftly Lift Satış Sorumlusu Mert Pamir, Niftly Lift fabrika gezisinde birçok sorunun cevaplandığını belirtti. Pamir, bu tür gezilerin fabrikalarda gerçekleşmesinin hem hizmet veren hem de hizmet alan için son derece olumlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Niftly Lift fabrika gezisi kapsamında, Atilla Dural olarak Niftly Lift eklemli platformlarının distribütör firması olarak satış sonrası hizmetler hakkında Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şti. Niftly Lift Satış Sorumlusu Mert Pamir,Sektörümüzde satış sonrası desteğin çok önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden satışlardan önce şirketimizde çalışan teknik servisleri Nifty Lift firmasına eğitim almaları için gönderdik. Şu anlık 5 kişiden oluşan Nifty Lift teknik servisimiz bu ay sonu 10 kişi olarak tamamlanacaktır. Atilla Dural firması olarak inşaat sektöründe satış sonrası servisini ne kadar ciddiye aldığımızı çalıştığımız firmalar bilmektedir. Nifty Lift markasında da aynı özeni göstereceğimizden şirket olarak eminiz. 24 saat içerisinde her türlü teknik arızayı giderebilmek firmamızın sunduğu bir güvendir” dedi.

NİFTLY LİFT’İ DİĞERLERİNDEN AYIRAN BELİRLİ ÖZELLİKLER VAR

Niftly Lift eklemli platformlarının özelikleri nelerdir ,özellikle hibrit makinalar hakında neler söylemek istersiniz, platform işletmciliği sektöründe Niftly Lift neden tercih edilmelidir?Niftly lift kampanyası hakkında neler söylemek iserseniz sorularımıza yönelik olarak Pamir şunları söyledi: “Nifty Lift firması ürettiği makinanın kalitesine ve güvenliği ile ön plana çıkmaktadır. Ürettiği makinaların özellikle ağırlığı rakip firmaların makinalarına oranla çok daha hafiftir. Aynı zamanda dar şaseli kasaları ve opsiyonları ile diğer rakip firmalardan ayrılmaktadır. Hibrit makinalara geldiğimizde ise en son teknolojinin kalite ile harika uyumu görülmektedir. Dizel motorlara sahip olan makinalar hem elektrikli olarak iç mekanlarda kullanılabilmekte hem de dizel olarak dış mekanlara uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca dizel motorda çalışırken aküyü şarj etme özelliğini de sahiptir. Hibrit makinalarda dar şase opsiyonları da mevcuttur. Yatay erişim mesafelerinin uzun olması ve kullanılan malzemelerin kaliteli olması Nifty Lift markasını özel kılan özelliklerdendir. Ayrıca makinaların kompakt olup dar alanlarda çözüm sunması fabrikaya gelen müşterilerimizi etkilemiştir. İngiltere fabrika ziyareti esnasında Nifty Lift firması müşterilerimize o güne özel bir teklifte bulundu. Gerçekleşen kampanya karşısında müşterilerimizin memnuniyeti bizleri çok mutlu etti.

SALAH: FABRİKAYI GEZEN MÜŞTERİLERİMİZDEN OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALDIK

Tarık Salah Atilla Dural İş Geliştirme Müdürü

İngiltere’deki Nifty Lif fabrika gezisi ve bu geziyi tertiplemedeki amaçla ilgili olarak Atilla Dural İş Geliştirme Müdürü Tarık Salah şunları söyledi:İlk olarak Türkiye eklemli platform sektöründe Atilla Dural firması çok tanıdık değil. Nifty Lift mümessilliğini 8 ay önce bünyemize dahil ettik ve bunun üzerinde ciddi çalışmalara başladık. Mümessilliğini aldığımız Nifty Lift markası İngiltere menşeili bir firmadır. Müşterilerimizin ürünü daha yakından tanımaları, testler yapmaları ve kullanmaları için İngiltere’deki fabrikamıza gezi düzenledik. Fabrikadaki ürünler müşterilerimize kullanmaları için ayrıldı ve test alanında gerekli tüm bilgiler verildi. Müşterilerimizin bize vermiş olduğu geri dönüşler gayet pozitif ve olumluydu. Fabrikanın çok temiz olması, düzenli olması ve sistematik bir şekilde çalışması dikkatleri üzerine çekti. Nifty Lift ürünleri olarak daha özel ürün üretmek adına yapılmış fabrikada ürünler satışa çıkmadan önce çok kez testlerden geçmekte ve en ufak bir hata kabul görmemektedir. Fabrikada bulunan Ar-Ge bölümü ise çok geniş bir alanda ve çok sayıda çalışanı barındırmaktadır. Ar-Ge bölümüne verilen özen müşterilerimiz tarafından ilgi çekti. Her geçen gün daha kaliteli ürün üretmek adına büyük çaba harcayan Nifty Lift markası ellerinden geleni yaparak müşterilerimizi en uygun şekilde ağırlamaya özen gösterdi. Atilla Dural firması olarak da bizler müşterilerimizin tatmin olması için ve kafalarında soru kalmaması için elimizden geleni yaptığımıza inanmaktayız. Diliyoruz ki bizleri kırmayıp da İngiltere’ye kadar gelen müşterilerimiz fabrika gezimizden mutluluk duymuşlardır.”

FATİH AYDIN: NİFTY LİFT FABRİKASI PLATFORM DEĞİL, İLAÇ LABORATUVARI  GİBİ

Fatih Aydın /Aydın Vinç Kiralama(AVK) Firma Ortağı

“Eklemli platformların yanılmıyorsam ilk üreticilerinden biri Olsnnifty Lift üretimini merak ediyordum. Değerli meslektaş grubuyla yapmış olduğumuz gezimizin  gayet samimi ve başarılı geçtiğini düşünüyorum. Atilla Dural Ailesi’ne bizi davetinden ve ilgi alakasından dolayı ayrıca çok teşekkür ederim. Bir çok platform üretimi yapan fabrika gezdim lakin  Nifty Lift fabrikası beni çok etlkiledi. İlk izlenimim bu fabrikanın platfom üreten değil de sanki ilaç imal eden laboratuvar  gibi algıladım. Bu kadar Bahsegel düzenli, temiz ve sistemli fabrika hakikaten görmedim. Darısı bizim imalatçılara... Makinalarda kullanılan tüm parçalar hakikaten kaliteli, yenilikçi, kendine özgü dizayn ve sınıfından farklı metrajlarda makinalar üretiyorlar.”

BEKİR AYDIN: BİR FABRİKADAN DAHA FAZLASI

Bekir Aydın-Aydın Vinç Group Genel Müdürü

“Bu tür organizasyonlar makinelerin imal edildiği tesislerin ne kadar hassasiyetlerle üretildiğini görmek açısından çok önemlidir. Nifty Lift markasının daveti için öncelikle teşekkür ediyorum. Fabrikada ilk göze çarpan üretim hatlarının tertip düzeni, üretim ekibinin disiplinli çalışması sonucu ancak kaliteli bir makina ortaya çıkabileceğini bu tesiste gördük. Montaj hatlarında gördüğüm en ince detaylara kadar her şeyin kontrol edilerek üretim yapılıyor. Çok teknolojik bir tesis... Makinelerin hibrit modellerde daha iddialı olduğunu gördük. Boya kalitesinin ve kullanılan komponentlerin marka parçalar olduğunu gördük. En fazla dikkatimi çeken Ar-Ge bölümündeki çok güçlü kalabalık bir ekip ve profesyonel tesisteki ortam çalışma yapan kadroyu iş üzerinde çalışırken gördük. Üretim tesisinde çalışan ekibin neredeyse iki üç katı kadar personelin Ar-Ge bölümünde çalıştığını gördük. Bundan da şu sonuç çıkar: Ar-Ge bölümünde kalabalık bir kadro, hatasız makineler üretmek için sürekli çalışmakta; sadece eklemli makine ürettikleri için eklemli makine sınıfında kaliteli bir marka meydana getirmişler. Testlerde kullanmış olduğumuz makinelerin yumuşak ve sarsıntısız kullanımını test ettik. Makinelerde iz yapmayan beyaz lastiklerin standart oluşu güzel. Kapalı alanlardaki çalışmalar için hibrit özelliği iyi bir özellik. Akülerin uzun ömürlülüğünden bahsedildi. Bunlar makinaya artı katan özellikler... Rekabetçi fiyat politikasıyla Nifty Lift’in Türkiye’ye satışının önü açılmalı. Tabii ki serviste kaliteli bir hizmetle satışı desteklerse Nifty markasının başarılı olacağını düşünüyorum. Atilla Dural makinenin altyapısı sağlam olan servis ve satışta güçlü bir kadrosu olduğunu biliyoruz. Nifty makine grubunada güçlü bir servis ekibi kurarak iyi ve kaliteli bir servis hizmeti vereceğini düşünüyorum. Servisi iyi olan makine, tercih edilen değerli olan kaliteli olan makinedir.  Servisi zayıf olan marka dünyada en geçerli marka da olsa tutulmayan, işe yaramayan, sıkıntı yaratan kötü marka olarak muamele görür. Sonuç olarak değerlendirirsek Atilla Dural Makina ve Nifty Lift’in iyi bir ikili olacağını düşünüyorum. Makina satışı ve servisi için işin hakkını vereceğini düşünüyorum.”

NECİP AYHAN: DİĞER FİRMALARIN ÜRETMEDİĞİ ARA ÖLÇÜLERDE MAKİNE ÜRETİYORLAR

Necip Ayhan- Ayhanlar Paltform Genel Koordinatörü

“Öncelikle gezi için Atilla Dural firmasına teşekkür ederim. Fabrika gezileri bizim için makineleri ve firmayı tanımak açısından çok önemli. Nifty Lift firması fuarlardan bildiğimiz bir markadır. Fakat bu kadar kaliteli ve profesyonel olduklarını fabrika ziyaretimizde tam olarak analayabildim. Özellikle diğer firmaların üretmediği ara ölçülerde makine üretiyorlar. Teknolojileri ve kaliteleri üst seviyede. Fabrikadaki üretim düzeni ve çevreci bir üretim yapmaları ayrıca önemli ve yol gösterici bizim için. Nifty Lift pazarda kiralama firmalarının ihtiyacı olan ara ölçülerde etkili olacaktır. Özellikle hibrid modeller ilgi çekici ve başarılı makineler. Şu an için müşterilerimizin hibrid model talepleri yok ama yakın zamanda ihtiyaç duyulacaktır.”

SADIK AYHAN: BU KADAR ÜST KALİTE BEKLEMİYORDUM

Sadık Ayhan-Ayhanlar Platfrom Genel Müdürü

“Atilla Dural ve ekibine teşekkür ederim. Fabrika beklediğimin üzerinde bir modernlikte idi. Açıkçası bu kadar üst kalite beklemiyordum. Firma farklı ürün gruplarıyla öne çıkıyor, genel olarak bütün modelleri bizim piyasamıza uygun. Ailla Dural firmasının yapacağı tanıtım ile Türkiye’de pazar bulacağına inanıyorum.”

BAŞ: ÜRETİLEN EKİPMANLAR MUADİLLERİNE GÖRE DAR VE HAFİF

Okan Baş MSL Vinç Platform Genel Müdürü

“Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm Ve Tic.Ltd. Şti Kule Vinç firmasını distribütörlüğünü yaptığı  İngiltere’den bulunan Nifty Lift  eklemli platform  fabrika gezisi bizim adımıza çok verimli ve keyifli geçti, çok memnun kaldık. Nifty Lift kalitesini, teknolojisini yakından görmüş olduk. Her üreticinin ürettiği ekipmanların kendine göre avantajları var bence. Nifty Lift ayıran farklardan birisi sadece eklemli platform üretiyor ve geliştiriyor olması. Fabrika içi sunumlarda gördük ki üretilen ekipmanlar muadillerine göre dar ve hafif. Bu da ekipmanların nakliyesinde ve çalışma alanlarında ciddi kolaylıklar sağlıyor.”

SARAL: BÖYLE GEZİLER UFKUMUZU AÇIYOR

Suat Saral-Saral Vinç Genel Müdürü

Atilla Dural Mümessillik İnşaat Turizm ve Tic. Ltd. Şti. Kule Vinç firmasının distribütörlüğünü yaptığı İngiltere’den bulunan Nifty Lift eklemli platform fabrika gezisi, kesinlikle hedefine ulaştı. Nifty-Lift eklemli platformları özelliklerini anlatılması olsun, üretim ve Ar-Ge çalışmaları hakkındaki bilgilendirmeler son derece memnun ediciydi. Gezi sonunda Nifly-Lift eklemli platformlar hakkında yeterli bilgi sahibi olundu. Özellikle testlerde makinalarının güvenirliği test sırasında aşırı rüzgâr olmasına rağmen bir sallanma dahi olmadı. Bu da mühendisliğin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ar-Ge bölümünde çalışan 145’e yakın bir mühendis grubu var. Ortamları çok sessiz, fabrikadaki gürültü yapılan ses yalıtımı sayesinde sesiz bir ortamda çalışmalarını sürdürmekte. Böyle geziler  vinç işletmeciliği yapan sektörümüz ve bizim ufkumuzu açmakta. Fabrikanın düzeni  kullnılan kompanatların kalitesi makinalara ayrı bir estetik verdiği gibi, güvenli olmasında önem  arz eediyor.”

Anahtar Kelimeler:
Atilla DuralNiftylift

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol