Bu haber kez okundu.

SEKTÖRÜN OYUN KURUCULARI UZMANLAR’IN UZMANLIĞINDA BİR ARAYA GELDİ, ÇEKİLİŞTE KAZANAN ŞANSLILARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Uzmanlar Platform’un bu yıl 5.’sini düzenlediği ‘Uzmanlar Platform Geleneksel Yeniyıl Kampanyası’nda sektörün oyun kurucuları ve emektar firmalari bir araya geldi. Bilgi ve birikimin paylaşıldığı toplantıda bir de çekiliş vardı. Şanslı firmaların çekiliş sonrası yüzlerinde gülücük vardı.

Uzmanlar Platform’un bu yıl 5.’sini düzenlediği ‘Uzmanlar Platform Geleneksel Yeniyıl Kampanyası-Toplantı ve Çekilişi’ sektörü buluşturdu. Uzman Lift’ten Mehmet Karakaya’nın kısa bir hoşgeldiniz demesinin ardından açış konuşmasını Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tursun yaptı.

UZMANLAR PLATFORM’UN 1 TANE HURDAYA ÇIKAN MAKİNESİ YOK!

Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tursun

 “Hepiniz hoşgeldiniz. Hepinizi saygı ile selamlıyorum. Beni tanıyanlar bilir ama bilmeyenler için söylemek istiyorum;1970 Trabzon Of doğunluyum. Her seneki etkinliğimizin daha güzel ve gösterişli olduğu söyleniyor. Ama sizlerin içinde olmadığı hiçbir etkinlik güzel olamaz. 5’sini düzenlediğimiz gelenksel toplantımıza çekilişimize, dostluğumuza; bizleri yalnız bırakmadığınız için herkese teşekkür ederim. Biz, 2006 yılından beri üretim yapıyoruz. Bu sene 197 tane makine yaptık. Bunların 87 tanesini ihraç ettik. Yurtdışı fabrikaları gezdik, fuarlara gittik. Yurtdışı ithal makinalar bizlere inanılmaz olumlu katkı sağladı. Bizler, bunları daha farklı nasıl yaparız, nasıl düzenleriz diye gecemizi gündüzümüze katarak düşünmeye ve bu minvalle çalışmaya başladık. Çocuklarımız okullarda belirli bir şeyler öğreniyorlar ama hep test usulü öğreniyorlar. Çocuklarımızın uygulamalı, imalat üzerine öğrenmesi gerekir. Birebir öğrenmek, yerinde öğrenmek gerekir. Biz, 950 tane makine yaptık. 10 metreden 53 metreye kadar makine yapıyoruz. Eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Türkiye’de bir sürü üretim yapan arkadaşlarımız var. Biz, kimsenin malına kötü diyemeyiz. Ama Uzmanlar Platform olarak bizim için kalite ve işçilik çok önemli. Bazı arkadaşlarımıza ürünlerimiz pahalı gelebiliyor. Ama 10-15 tane farklı malzeme kullanıyoruz. Yani 30-35 bin lira sadece malzeme farkımız var. Altımızdaki arabalar hurdaya çıktı ama ben Uzmanlar Platform makinelerinin daha 1 tanesinin hurdaya çıktığını görmedim, bilmiyorum. Yerli imalatın önemi çok büyük.”

TANITIMIMIZI YAPTIK, ARTIK YATIRIM ZAMANI

Uzman Lift Genel Müdürü Mehmet Karakaya

Firmamız, 29 Ocak 2018’de 1. yılını tamamladı. 2017 yılında hedefimiz 50 makine idi. İlk yıl distribütörlüğünü yaptığımız markaları tanıtmak amacındaydık. Uzmanlar Platform çaçtısı altında olmak bizim için bir avantajdı. Çünkü bir müşteriyi ziyaret ettiğimizde Uzmanlar Platform’u söylememiz bütün kapıları bizlere açtı. Mayıs ayında Ankara’daki Komatek Fuarı’nda satışa başladık. 2017’de 205 makina teslimat ve toplamda 227 makina siparişle tamamladık. Bu ay içerisinde 22 makina teslim olacak. Bizim için güzel bir rakam. 2018’de de güzel hedeflerimiz, planlarımız var. 2017 bizim için altyapı ve genel anlamda yapılaşma çalışmalarını hallettiğimiz bir yıl oldu. Herhangi bir sorun olduğu zaman ürünlerimizde anında çözebiliyoruz. Haftalarca, aylarca makinamız yattı dedirtmedik şu ana kadar bundan sonra da dedirtmeyeceğiz. 2018’de bir showroom çalışmamız olacak.

PLATFORMDER OLARAK HER TÜRLÜ KATKIYI SUNACAĞIZ

PLATFORMDER Başkan Yardımcısı Saruhan Günaydın

“PLATFORMDER adına hepinizi selamlıyorum. PLATFORMDER, temellerini 6 sene önce attı. Sektörümüzün en önemli STK’sıyız. Üye çalışmalarımız devam ediyor. İmalatçı firmalarımıza da derneğimizin kapısını açtık. Platform’a dair ne varsa derneğimiz bu ve benzeri konularda ilgilenmektedir. Uzmanlar Platform, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Sektörümüzün Uzmanlar Platform gibi ciddi ve marka firmalara ihtiyacı vardır. PLATFORMDER olarak bizler de elimizden ne geliyorsa, üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız. 2-5 Mayıs tarihleri arasında Tuzla Marina’da çok önemli bir fuar yapacağız. Fuarın olmadığı yıllarda planlama günleri yapacağız. Sektör buluşmaları yapacağız. Bunun ilkini Ankara’da sektörel mesleki eğitim adı altında gerçekleştirdik.”

2018, UZMANLAR PLATFORM İÇİN YATIRIM VE ATILIM YILI OLACAK

Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Aksoy

“Uzmanlar Platform’un 5.’sini gerçekleştirdiği Yeniyıl Etkinliği’ne hepiniz hoşgeldiniz. 2017 yılında iş makinaları piyasası ülkemizde 7.4 milyar dolar ciroya ulaşmıştı. 16 bin’i kadın olmak üzere, 131 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Kiralama faaliyeti yapan 5 bin, kullananlarla beraber 10 bin kişiye hizmet veriyoruz. 2017 yılı iş makinaları satış rakamı 13. 100 adet olarak bir önceki sene ilşe aynı oldu. Forklifte ise 13.200 satış adeti gerçekleşmiştir. Personel yükseltici yüzde 38 büyüme gerçekleştirerek 3.600 adet satış rakamını geçerek Türkiye rekorunu kırmıştır. Sepetli platform sektöründe satış adeti 2016 850 adet iken 2017’de ise 1.000 adet gerçekleşmiştir. Burada Uzmanlar Platform olarak yüzde 21’lik bir paya sahibiz. Sepetli platformda sektör cirosu 2016 yılında 28.4 milyon dolar iken 2017’de ise yüzde 39 milyon dolara çıkmıştır. Yüzde 30 küsurluk bir artış var. İş makinaları sektörü 2018’de yüzde 5 büyüyecek, forklift sektörü yüzde 10 büyüyecek, personel yükseltici sektörü 3.600 adetten 4.00 adete yükseleceğini, sepetli platform sektörü ise yüzde 15’lik bir büyüme sergileyecek. Sepetli platform ihracatının ise 425 adet ile imalatın yüzde 37’sine denkm geleceğini öngörüyoruz. Uzmanlar Platform olarak 5 yıl önce yerli üretime başladı. Uzmanlar Platform, kazandığını yatırıma, sanayiye ve Ar-Ge’ye harcayan bir firmadır. En fazla imalat yapan ilk 2 firma arasındayız. Yüzde 40’lık pazar payımız ile en büyük firmayız. 5 bin müşterimize 24 saatte ulaşan çok önemli bir firmayız. 3 günde ihracat yapabilme rekoruna sahibiz. Toplam 5 bin metrekarelik kapalı alan toplamda ise 12 bin metrekarelik bir üretim alanına sahibiz. 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan firmayız. 200 adet ihracat gerçekleştiren bir firmayız. 2018’de yüzde 50 büyüme hedefimiz var. İmalatta yüzde 30 büyümeyi ve ihracat ağırlıklı büyümeyi 2018 yılı hedefimiz içerisinde yer alıyor. 2018 üretim ve yatırım yılı olacaktır bizim için. Fırsatları değerlendirmemiz gerekiyor.”

HEDEFLERİMİZİ DE ÇITAMIZI DA YÜKSELTTİK

Uzmanlar İş Geliştirme Yüksek Mühendisi Necdet Bayraklı

“Uzmanlar Platform’un 5. Geleneksel Yeni Yıl Kampanyası’na hepiniz hoş geldiniz. 1968 İstanbul doğumluyum. Yıldız Teknik Yüksek Matematikçiyim. Yazılımı Matematik dili olarak öğrenen ender insanlardan biriyim. Satış pazarlama olarak Uzmanlar Platform olarak haftada 3 bin kilometre yol yapıyoruz. Biz, bir aileyiz. Anadolu’da girmediğimiz müşteri kalmadı. 2018 hedeflerimiz oldukça yüksek. 2018 yılı bizim yılımız olacak diyebilirim.”

Tipobet style="font-family:" times="">YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLİYORUZ

Halil İbrahim Karagöl Eksen Vinç Genel Müdürü

“Her sene katılıyoruz. Son derece de memnunuz. Her sene güzel yenilikler var. Avrupa makinalarının da burada çok önemli bir payı var. Her sene üstüne katarak gideceklerini düşünüyorum. Yerli üretimi destekliyoruz. Paramız yurtdışına gitmesin, Türkiye’de kalsın.”

ÇOK YARARLI BİR ORGANİZASYON

Eren Vinç Firma Yetkilisi Furkan Salim

“Çok yararlı bir organizasyon. Uzmanlar Platform çok kaliteli. Onu terih etmeye çalışıyoruz. Ürünlerini beğeniyoruz ve yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

UZMANLAR, ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Kocaeli Bölge Vinç ve Oto Kurtarma Genel Müdürü Zeki Sarı

“Yerli ürtimi destekliyoruz. 1 tane makine aldık. Yapanların ellerine sağlık. İyi buluyoruz, yararlı buluyoruz. Piyasanın daha iyi olmasını bekliyoruz. Uzmanlar, elinden geleni yapıyorlar. Daha yüksek metraj yaparlarsa güzel olur. 6-7 makine, 8-10 kurtarıcımız var.”

KENARDAKİ BİRİKMİŞ PARAMI DEĞERLENDİRMEK İÇİN BU İŞİE GİRDİM, ÇEKİLİŞTE DE 37 METRE BANA ÇIKTI!

Önder Maden- Çekilişte 37 metre kazanan şanslı katılımcı

“Uzmanlar Platform’un bu organizasyonunu tebrik ediyorum. 37 metre bana çıktı. Program gayet güzeldi. Etkinlikler güzeldi. Etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür ederim. Normalde ben muhasebeciyim. Kenarda birikmiş param vardı. Bunu değerlendirmek istiyordum. Antalya’da fuarda Uzmanlar’la tanıştım. 37 metre bana nasip oldu. Allahın izniyle bu işi uafak ufak yapacağız.”

TÜRKİYE’DE RAKİBİMİZ YOK, YATIRIMLARLA GÖZ DOLDURUYORUZ

Uzmanlar Platform Fabrika Müdürü Serhan Günaydın

Uzmanlar Platform, çok önemli çalışmalar yapıyorz. 2017 bizim için atılım yaptığımız bir yıl oldu. İmalatımızı 2 katından fazlaya çıkardık. İhracatımız ona keza. 185 tane makine teslim ettik. Bunun 60-70’i ihracattı. Bu bizim için yeterli değil. Kendimni geliştirmek isteyen bir firmayız. Eksiklerimizi biliyoruz. Hedeflerimiz büyük, genç ve dinamik bir firmayız. 2017; platform sektörü açısından gayet iyiydi. Biz, yurt dışına proje bazlı çalışan bir firmayız. Toplu satışlar yapabiliyoruz. Kiralama müşterileri yurt içinde bizi hep birinci yapıyorlar. Servis konusunda da her makinanın arkasındayız. Piyasada çok makinamız var. Servisteki eksiklerimizi de gidereceğiz. 2018 yılı içerisinde yeni bir fabrika yatırımlarımıza başlayacağız. Jumbo makinaları Türkiye’de üreteceğiz. Bu makinalarla ilgili çok yoğun talepler var. Yakın zamanda yüksek metraj makinalar da gireceğiz. Ürün satmakla ilgili pek bir sıkıntımız olmadı. Markamız biliniyor. Satış ekibimiz daima sahada. Müşterilerimiz güzel geri dönüşler alıyoruz. Hedefimiz her zaman lider firma olmak. Rakibizimi yurt dışı firmaları olarak görüyoruz. Daha büyük yatırımlara adım atacağız.”

MÜŞTERİLERİMİZ DOSTLARIMIZDIR

Uzmanlar Platform Yurtiçi Satış Koordinatörü İbrahim Çetin

Uzmanlar Platform Ailesi’ne 2012 senesinde dahil oldum. Satış anlamında çok zor bir iş yapıyoruz. Çünkü satışı yaparsınız ama önemli olan müşteri memnuniyetidir. Müşteri demiyoruz, dostlarımız diyoruz. Bu arkadaşlar bizden kalite ve güevene dayalı alım yaparlar. Elimizden geldiği kadarıyla bu güveni vereceğiz. Bütün yenilikleri imalatı güçlendirmek için yapıyoruz ve ürünlerimize yansıtıyoruz. Satış ekibi olarak kendimizi hep güncelliyor ve müşterilerimize ‘partner’ hizmeti veriyoruz.

EFEKTİF VE VERİMLİ MAKİNALAR YAPTIK

Uzmalar Platform AR-Ge Koordinatörü ve Makine Mühendisi Uluğ Kaya

“Yaklaşık 1 yıldır Uzmanlar Platform bünyesinde çalışıyorum. Geçen yıldan bu zamana kadar önemli iyileştirmeler yaptık. Çok önemli makinaların prototipini gerçekleştirdik.53 metreyi faaliyete geçireceğiz. 50 metre var. 60 küsur bir makinamız var. Ar-Ge çalışmalarımızın kimisi müşteriye direkt yansıdı kimisi düzeltme amaçlı oldu. Makinaların kaliytelerini artırmak ve süreçleri düşürmek amaçlı çalışmalar yaptık. Makinaların çalışma diyagramlarını düzenledik. Bu çalışmaları müşteriler önümüzdeki senelerde görecek. Daha hafif makinalar yaptık.”

YERLİ ÜRETİM HER ZAMAN BİZİMDİR

SFH Vinç Genel Müdürü Zeki Salim Kayışoğlu

“Yerli üretim her zaman milli sermayedir ve bizim kendi üretimimizdir. Biz de 2 adet sipariş verdik ve destek olduk. Yusuf Bey, bu işi esnaflık olarak da ticari oalrak da servis olarak da layıkıyla yapıyor. Satış sonrası bizim için çok önemli. Avrupa’ya bizi mahkum etmeyecek, milli servetimiz olacak daha boyutlu, sepetli üretimler, platformlar bekliyoruz.”

JUMBO BOYDA BİZİ AVRUPA’DAN KURTARSINLAR!

TT Vinç Genel Müdürü Türker Terzi

“Burada sektör olarak toplandık. Herkesi buraya toplamak da büyük bir başarı. Devamını bekliyoruz. Makinalar daha hızlı çıkarsa daha memnun oluruz. Jumbo boy anlamında Avrupa’dan bizi kurtarmasını bekliyoruz. Yerli üretimde de yaparsa Yusuf Bey yapar...”

İNSANLARIN BİZE GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARAMAYIZ!

Uzmanlar Platform Genel Müdürü Yusuf Tursun

“5.’sini yaptığımız bu etkinlikte 500’den fazla insan var. Türkiye’nin her yerinde insanlarımız buraya geldi. Bu bizim için gurur verici bir durumdur. Hepsine çok teşekkür ediyorum tekrardan. Bu kampanyalarımız her sene daha iyiye gidiyor. Uzmanlar, kaliteden ödün vermiyor. Şahsım ve ekibim adına çok teşekkür ediyorum. 50 metreye kadar makine yapıyoruz. 50 metre üstü makinalarda Ar-Ge’miz uğraşıyor. En iyi şekilde, çalışır vaziyette bu makineleri müşteriye satmak istiyoruz. Türkiye’de iş güvenliği kuralları arttığı için AB standartlarına göre makina yapmamız lazım.”

KALİTEDEN ÖDÜN VERİLMEMESİ GEREKİYOR

Ekspres Vinç Genel Müdürü Yunus Türken

“Sektörün ihtiyaçlarına cevap veren bir firma. İlerleyen zamanlarda daha iyi olacak. Yusuf Bey, arkkadasışımız, dostumuz. Yusuf Bey de görüşlerimize önem veriyor. PLATFORMDER olarak da Uzamanlar Vinç’i aramızda gördüğümüzden dolayı mutluyuz. Dernek olarak da bizim için iyi oldu. Üretimdeki kalitenina rtması gerekiyor. Sonuçta arz-talep meselesidir. Son kullanıcının da bunu hissetmesi gerekiyor. Üretimle ilgili ürticileri bir araya getireceğiz. Kullanıcıları, operatörleri de Bursa olarak yenisini yapağız.

DAHA İYİ ÜRETİM, KALİTE VE SERVİS...!

Fındık Vinç Oto Kurtarma Hakan Baltacı

Sektör olarak burada toplandık. Bu imkanı bize sunduğu için Yusuf Bey’e teşekkür ederim. Daha iyi üretim, kalite, servis gibi konularda gayet memnunuz. Şimdi bir 37 vermeyi düşüyoruz.”

ORGANİZASYON ÇOK GÜZEL OLDU

Kale Vinç Firma Sahibi Ömer Özdemir

“Organizasyon çok güzel oldu. Firma olarak biz de yaptırmayı düşünüyoruz. 2010 yılından beri 5 tane makina ile hizmet veriyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol