Bu haber kez okundu.

SIDEA KURUMSAL DANIŞMANLIK OLARAK 3.HAVALİMANI PROJESİ’NDE

SIDEA KURUMSAL DANIŞMANLIK OLARAK 3.HAVALİMANI PROJESİ’NDEKİ TÜM ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ!

Sibel Aygül/SIDEA Kurumsal Danışmanlık

Yaklaşık 3 yıllık süre içinde birçok makine firması planlananın üstünde büyüme gerçekleştirdi. Özellikle uzunca bir süre şantiyede ana ürün konumunda olan personel yükseltici lift grubunda kiralama hizmeti sunan firmalar hem adetsel olarak hem de model çeşitliliği bakımından büyüme gösterdi. Bu durum doğal olarak üretici ve distribütör olan firmaların üretim ve satış hacmini genişletti.”

İstanbul Yeni Havalimanı Projesini başlangıç aşamasından itibaren bizzat takip ediyorum. Bu projenin tamamlanması ile yaratılması hedeflenen finansal kaynağın yanı sıra ülkemizin uluslararası prestiji açısından da çok güçlü bir etki yarattığı kesin. Projenin başladığının duyurulmasından bugüne dek katıldığım birçok uluslar arası konferans ve organizasyonda; konuşulan, merak edilen ve bilgi alınmak istenen başlıca konu bu projenin detayları oldu. Yurtdışındaki gerek inşaat sektöründe gerekse de makine sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri projeyi önemsiyor ve çok dikkatli bir şekilde takip ediyorlar.

MAKİNE FİRMALARI PLANLANANIN ÜSTÜNDE Perabet BÜYÜME GERÇEKLEŞTİRDİ

Projenin açılacak olan ilk bölümünün inşaatı süresince çok ciddi bir makine kullanımı oldu ve aynı şekilde devam ediyor. Konsorsiyum olan ana firma, taşeronları ve alt taşeronları makine ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çoğunlukla kiralama yolunu seçtiler ve takdir edileceği üzere bu büyüklükteki bir projede ihtiyaç duyulan makine modeli ve adedi birçok kiralama firmasının mevcut makine parkının çok üstündeydi. Bu durum, yeni makine yatırımlarının yapılmasını ve makine parklarının yenilenmesini sağladı. Yaklaşık 3 yıllık süre içinde birçok makine firması planlananın üstünde büyüme gerçekleştirdi. Özellikle uzunca bir süre şantiyede ana ürün konumunda olan personel yükseltici lift grubunda kiralama hizmeti sunan firmalar hem adetsel olarak hem de model çeşitliliği bakımından büyüme gösterdi. Bu durum doğal olarak üretici ve distribütör olan firmaların üretim ve satış hacmini genişletti.

PROJE, BİRÇOK FİRMA İÇİN EĞİTİCİ VE GELİŞTİRİCİ OLDU

Bunlar sektörün gelişiminde etkili olduğu görülebilen gelişmeler. Bunların yanı sıra proje süresince firmaları etkileyen ve belki proje başlangıcında firmaların öngöremediği birçok gelişme de oldu. Proje yönetimi hem iş güvenliği hem de sahadaki düzenin sağlanması ve korunması için, şantiyede çalışan firmaların personelleri ve kullandıkları makineleri ile ilgili özel kurallar uygulayıp çeşitli dokümanların hazırlanmasını talep etti. Şantiye içinde kullanılması uygun olacak araç tipinin dahi belirlendiği ve sıkı bir şekilde denetlendiği bu projenin sektörümüzdeki birçok firma için eğitici ve geliştirici olduğunu düşünüyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol