Bu haber kez okundu.

UP MAKİNE 3. HAVALİMANI PROJESİ’NDE ‘OYUN KURMAYA’ DEVAM EDİYOR

Özgür Karaman/UP Makine / Makine ve Ekipman Müdürü

“Dünyanın sayılı özel projelerinden olan ve ilk yolcu terminal binası 1.3 milyon m2 ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binasına sahip olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı Projesinde, ana firma resmi tedarikçisi olarak 2016 yılından bu yana sahadayız.”

2010 yılında, kapsamlı bir yatırımla iş makinesi sektörüne adım atan ve günümüzde Bursa, İstanbul ve Ankara’ daki tesislerinde faaliyet göstermekte olan firmamız, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere, farklı personel yükseltici lift markalarının satışını ve kiralamasını yapıyor. Bu kapsamda; İtalyan menşeli Palazzani marka paletli personel yükseltici liftlerin, Fransa menşeli ATN marka dizel makaslı ve akülü dikey personel yükseltici liftlerin, İtalyan menşeli FARAONE marka hafif tip personel yükseltici liftlerin ve Japon menşeli MIGHTY CRANE marka paletli kompakt mini vinçlerin Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler genel distribütörlüğünü yapıyoruz.

3.HAVALİMANINDA 2016 YILINDAN BU YANA SAHADAYIZ

Dünyanın sayılı özel projelerinden olan ve ilk yolcu terminal binası 1.3 milyon m2 ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binasına sahip olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı Projesinde, ana firma resmi tedarikçisi olarak 2016 yılından bu yana sahadayız. Bugüne kadarki yurtiçi ve yurtdışı proje yönetimi tecrübemiz sayesinde, şantiyede hizmet vermeye başladığımızda eşzamanlı olarak saha içinde bir yerleşimimizin olmasına karar verdik. Bildiğiniz üzere projenin Tempobet konumu ve yayıldığı alanın büyüklüğü nedeniyle şantiyeye ulaşım ve saha içindeki hareket biraz zaman gerektiriyor. Bu nedenle direkt sahanın içinde olmak çok önemli. Bu öngörüyle şantiyede, konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekip ve içinde yedek makine parkının, yedek parça stokunun olduğu bir kademe oluşturduk. Her makine teslimatında makine kullanıcılarına, özel eğitim veriyoruz. Saha içindeki makine hareketliliğini düşünürsek bunun dışarıdan müdahale ile çok sağlıklı bir şekilde yapılabilmesinin kolay olmadığını görebiliriz. Bunun yanı sıra, zamana karşı yarışan bu projede servis müdahalesi ya da parça değişimi gerektiren durumlarda da, saha içinde konumlanmış olan teknik ekibimizin varlığı ciddi bir avantaj sağlıyor. Tüm bunlara ilave olarak yine saha içinde oluşturduğumuz yedek makine parkımız ve yedek parça stokumuz ile olabildiğince hızlı bir operasyon yürütmeye çalışıyoruz.  

ANA FİRMA RESMİ TEDARİKÇİSİYİZ

Şantiyede, ana firma resmi tedarikçisi olmamızın yanı sıra birçok alt taşeronla da çalışmalarımız oluyor. Başta akülü makaslı personel yükseltici lift olmak üzere dizel makaslı ve paletli personel yükseltici liftlerimizle hizmet veriyoruz. Modeller ve adetler ekiplerin çalışma alanlarına göre değişiklik gösteriyor. Süreç boyunca değişen ve artan talepleri karşılayabilmek için yatırımlarımıza devam ettik ve makine parkımızı kayda değer bir ölçüde büyüttük. Başlangıç aşamasından bugününe kadar bu denli büyük ve bütün dünyanın takip ettiği bir projenin içinde olmak elbette ki firmamıza büyük katkı sağladı. İsmiyle referans değeri katan bu proje, ekibimiz için aynı zamanda büyük bir tecrübe oldu.

EN İYİ PROJE KİRALAMA FİRMASI SEÇİLDİK

UP Makine olarak, gücümüzü ve faaliyetlerimizi global pazarda da duyurabilmek için IAPA AWARDS 2018’ e başvurduk. İstanbul Yeni Havalimanı Projesindeki başarılı çalışmalarımızla diğer güçlü adayların arasından sıyrılarak "En İyi Proje Kiralama Firması" seçildik. 2016 yılından bu yana sahada olan ekibimizin büyük bir özveriyle gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları, müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz önem ve kaliteli hizmet anlayışımız bu prestijli ödül ile taçlandırılmış oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol